Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz, hogy a Hr-es leellenőrzi...

Igaz, hogy a Hr-es leellenőrzi a facebookos adatlapját az állásra jelentkezőknek? És ha nincs, az hátrány vagy előny?

Figyelt kérdés
Ha gyakori neve van és ezért nagyon nehéz megtalálni,(mert nincs róla más adat)vagy tiltott az adatlapja a idegenek előtt, vagy nincs is facebookja, az hátrány ilyenkor és ezért nem veszik fel, vagy ez csak egy plusz infós dolog és nem számít? Esetleg pont előnyös mert nem tudnak belekötni pl egy szerintük rossz lájkolásba?

2014. jún. 13. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Van ahol megnézik, van ahol nem.

De a Facebook sok mindent elmond az emberről, érdeklődési kör, politika, bulihajlam mind kideríthető.

2014. jún. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor tisztább dolog ha titkosítva van ,vagy nincs is facebook profil? Ne egy haver lájkolt részegbulizós képe miatt ne vegyen fel, egy olyan Hr-es aki biztos életében soha nem ivott még.
2014. jún. 13. 15:32
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
A legmeglepőbb, amikor megnézed egy HR-es FB profilját és tele van bulizós képekkel!
2014. jún. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem ér a hr-es erre rá. 1 pályázatra érkezik 1500 cv, azokat átbogarászni sincs soxor ideje, nem facebookon egyesével ellenőrizni a jelölteket.
2014. jún. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Nézheti, nem lát semmit :D
2014. jún. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Miert nem allitod be, hogy ki mit lat?


Az en profilom idegeneknek nem sokat mond: nyaralas, idezetek, zene.


Ismerosok (munkatarsaim vannak ebbe berakva): szinte minden hulye kiirasom, de az nem, hogy hol jartam, kivel voltam, meg maganeleti nem: pl. most szerelmes vagyok


Baratok: minden

2014. jún. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én meg szoktam nézni interjú előtt a Facebookot és a LinkedIn-t is. Az a fontos, hogy ne lássak rajta alpári, trágár vagy morálisan problémás tartalmat. Ettől még a haverjaival anyázhat, de ha nincs annyi esze, hogy ezt privát posztban tegye, az gond.


Fogtunk már meg embert így, aki szó szerint bolond volt.

2017. máj. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!