TESCO diákmunka?

Figyelt kérdés
Hali! Tökölön van egy TESCO ahol hirdettek állást, de az Iskolaszövetkezet, ami meghirdette vagy nem is tudom, hogy mondjam, az azt mondta, hogy csak 16 évesen mehetek oda. De diákmunkát azt eltudok vállalni 15 éves kórtól szülő engedéllyel, nem? Hogy akkor most vitatkozzak vele kicsit, hogy, hogy van ez?
2014. jún. 13. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne vitatkozz. Nem akármilyen munkát vállalhatsz el 15 évesen.
2014. jún. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak azért mert más kérdésnél már úgy kezdődőt hogy felvették 15 évesen, és hogy megérné neki meg stb. Ezért gondolkodtam ezen.
2014. jún. 13. 21:06
 3/6 anonim ***** válasza:
A Tesco kér 16 éven felüli diákokat (de inkább 18 éven felülieket).
2014. jún. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy jogszabály szerint dolgozhatsz 15 évesen, de senki nem köteles téged dolgoztatni.

Amúgy igen, a Tesco kér 16 éven felülieket (árufeltöltésre), de alapvetően a szövetkezetnek nem kell megindokolnia, miért nem vesz fel.

2014. jún. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia Kedves Kérdező!


Én diákként a Tököli tescoban dolgozom már 2011 óta :-)

S azt javaslom, hogy nem kell vitatkozni, csak említsd meg, hogy tudomásod szerint 15 éves kortól, iskolaszünetben, szülői engedéllyel te dolgozhatsz árufeltöltést. Nappal, 8 órát.


Én is így tudom egyébként, hogy ez lehetséges, de csak iskolaszünetben.

2014. jún. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De ezt tök felesleges megemlíteni. Ha egyszer az a munkáltató elvárása, hogy legyen legalább 16 éves...

Ha legközelebb engem nem vesznek fel valahova (akárhova), akkor hivatkozzak rá, hogy "de hát a munka törvénykönyve szerint jogom van dolgozni"?

2014. jún. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!