Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahely váltásnál, van az a...

Munkahely váltásnál, van az a monda az új hely fel keresheti a jelenlegit, hogy tényleg ott/mit/hogy dolgozok, igaz ez?

Figyelt kérdés
Esetleg több kérdése lehet, na de ha én ezt nem jelentem be, hogy el akarok menni (mert miért tenném), ebből elég sz.rul jöhetek ki nem?

2014. jún. 15. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nem monda. Ezt úgy hívják, hogy referencia információ.

A legtöbb cég, a régi munkahelyről kér írásos vagy telefonos referenciát rólad.

2014. jún. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az első is mondja, ezt referencia kérésnek hívják, és valóban csinálnak ilyet.
2014. jún. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De az nem a _régebbi_ munkahelyeknél van?

Én leginkább a jelenlegire lennék kíváncsi, hogy azzal mi a helyzet.

2 éve dolgozok itt, nem mutatom kifelé az elégedetlenségemet, örülök, hogy van munkám.

De ha érdeklődne utánam, lehet kiraknának, mert leesne nekik miért is van ez.

Arról meg nem is beszélve mi van, ha az új helyre se kellek ...

2014. jún. 15. 20:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem fogjak direktbe felhivni a mostani helyed, hogy hello, XY epp most volt nalunk interjun. Foleg ha az interjun mondod is, hogy a jelentkezesed kezeljek diszkreten.
2014. jún. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindig a legutóbbi munkahelyedről kérnek referenciát.

Ezért érdemes 2-3-4 munkahelyet megadni, és ha nem akarod,hogy a jelenlegi munkahelyedet felhívják, akkor megkéred, hogy kezeljék diszkréten a jelentkezésedet, mert jelenleg még dolgozol. Vagy figyelembe veszik vagy nem..

Ha a cég ragaszkodik a legutolsó munkahelyi referenciához, akkor lehet a kérésed miatt nem leszel esélyes, és mást választanak.

2014. jún. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!