Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy képes valaki panelproli...

Hogy képes valaki panelproli módján élni Magyarországon jónak számító fizetésekből?

Figyelt kérdés
Dugig van egész Budapest multiknál dolgozó, megfizetett, fiatal értelmiségivel. Ennek ellenére azt látom, hogy az igényszintjük semmivel nem magasabb, mint egy minimálbéréből sajnos erre kárhoztatott ember. 70.000 nettóból tökéletesen megértem, ha valaki nem azon gondolkodik, hogy milyen új kortárs regényt vásároljon, vagy a kritikák alapján melyik új darabot nézze meg az Örkényben. De. Amikor diplomás emberek 300-600k közötti (vagy akár magasabb) nettó fizetésből maximum drága órákat, meg elektronikai kütyüket vásárolnak, és mellette egy forintot nem költenek jótékonyságra vagy mecenatúrára, akkor erősen elgondolkodom, hogy vajon lehet-e őket a szó akár csak tág értelmében is értelmiséginek nevezni. Semmiféle nagyvonalúság nem maradt meg bennük, pedig ők (illetve fizetésem alapján végül is én is) alkotják a felső középosztályt. A nyaralás valami gagyi tengerparti vergődést jelent egy aktuálisan felkapott üdülőparadicsomban, nem pedig egy másik kultúra megismerését, a tanulás további szakbarbárságot, nem pedig műveltséget. Elkeserítő helyzet. Egyik ismerősöm szülei szakmunkásként, összesen havi kb. 200.000 Ft-ból tartanak fenn egy 5 fős családot, a könyvespolc mégis majdnem leszakad az antikvár könyvektől, míg néhány munkatársam szerintem Tolsztojt még névről sem ismeri. Ennyire elcsúsztak volna az arányok? Légyszi nyugtasson meg valaki, hogy azért létezik értelmiség a művészvilágon és a bölcsészprofesszorokon túl is. Olyan értelmiség, aki a karrierjén túl valami egyetemes emberire is törekszik. Mert amit én látok, az rendkívül elkeserítő.
2014. jún. 16. 02:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
24%

Én azt látom,hogy sok szakmabeli keres szintén 5kiló és 1 millió között és kb. olyan undorító szakadt ruhákba járnak,hogy én abban edzésre nem mennék le.

Hihetetlen,egyszerűen nem tudnak élni nem tudják majszolni az életet,úgy néznek ki mint egy alkesz csöves,kinyütt póló,halász gatya,kokain fehér bőr,és gizda cingár.

Plusz egyetlen kikapcsolódásuk a hülye WOW,ami azt se tudom micsoda,meg ilyen baromságok,COD.

Nekem is sok könyvem van de főleg önfejlesztő-Brian Tracy,Kiyosaki és szakmai könyvek.

TV évek óta nincsen nem is kell undorító.

A szépirodalmat én is utálom,de bestsellerek önfejlesztő könyvek jöhetnek idegből,amiktől sikeres lehet az életem.

2014. jún. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
76%

" önfejlesztő könyvek jöhetnek idegből,amiktől sikeres lehet az életem"


Nem a könyvektől lesz sikeres az életed!



"hülye WOW,ami azt se tudom micsoda"


Ha nem tudod micsoda, akkor honnan tudod, hogy hülye, és hogy tudsz róla véleményt alkotni?



"meg ilyen baromságok,COD. "


ami számodra baromság, az másnak szórakozás.


Ilyen megnyilvánulás után ne nevezd magad értelmiséginek!

2014. jún. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
26%

Pedig igen,a könyvek sokat segítenek,mert adnak egy szemléletet,a sikergondolkodásét,a milliomos elméjét.

Donald Trumph szerintem például picit jobban tudja,napi 4-5 órát olvass és akkor senki se zavarhatja.


Én arra értettem,hogy van pénze de nincsen összhangban vele,és csövesként néz ki,akinek van pénze az szerintem legyen ápolt és járjon minőségi ruhákba mert bekerül egy komoly elitbe ott kinézik és pl nem lehet majd vezető sem,mert ott kell demonstrálni is.

2014. jún. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
86%

"A rossz hír számodra az, hogy egy egyszerű sznob vagy; a jó hír meg az, hogy ez csak egy póz, és lehet, hogy kinövöd."


+1


Az a baj veled komám, hogy a "művészek" a "kultúra" és az "értelmiségi lét" nevében elvárják azoktól, akik a versenyképes tudásukat "további szakbarbárságot" tanító (egyébként drága és nehéz) tanfolyamokon szerezték meg, hogy az ő hülyeségeiket dotálják.


Egy szép autó vagy híd, egy jól működő szoftver ugyanúgy része az egyetemes emberi civilizációnak, mint bármi "irodalmi". Ha ezeket nem tudod értékelni, hát tanuld meg.


Jókai villát épített a könyveinek bevételéből, és szerintem Tom Wolfe-nek sincsenek anyagi gondjai. (George R. R. Martinról nem is beszélve, ugye...) Tessék olyan dolgokat csinálni, amit megvesznek az emberek, és akkor lesz pénz is.


Szerezd be az Atlas Shrugged (magyarul asszem Veszett világ" címmel jelent meg) című regényt. Nem hiszem, hogy kellene jótékonyságra költeni.


Igazából az egész írás szétszedhető, de ezt hadd emeljem ki:


"A nyaralás valami gagyi tengerparti vergődést jelent egy aktuálisan felkapott üdülőparadicsomban, nem pedig egy másik kultúra megismerését"


Igen, ha én heti 50-60 órát dolgozom, akkor már hadd pihenjek egy kicsit a nyaralásom alatt.

2014. jún. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
42%

11:

"Én azt látom,hogy sok szakmabeli keres szintén 5kiló és 1 millió között és kb. olyan undorító szakadt ruhákba járnak,hogy én abban edzésre nem mennék le.

Hihetetlen,egyszerűen nem tudnak élni nem tudják majszolni az életet,úgy néznek ki mint egy alkesz csöves,kinyütt póló,halász gatya,kokain fehér bőr,és gizda cingár. "


Mert nyilván csak egyféle módon lehet élni, és aki nem foglalkozik sokat azzal, hogy milyen ruhában járjon, az már nem is tud élni, nem is élvezi az életet... Nem vagy te is kicsit sznob?


Egyébként erre ellenkezőjét is sokszor látni, minimálbéres lakótelepi arcok, akiknek egy ruhadarabjuk drágább, mint egy átlagos középosztálybeli teljes öltözete. Nyilván abban a kultúrkörben a ruhával lehet feszíteni...

2014. jún. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
30%

"Én arra értettem,hogy van pénze de nincsen összhangban vele,és csövesként néz ki,akinek van pénze az szerintem legyen ápolt és járjon minőségi ruhákba mert bekerül egy komoly elitbe ott kinézik és pl nem lehet majd vezető sem,mert ott kell demonstrálni is."


A cikkben említett 300-600k nettó nem feltétlenül vezetői szint, egy mérnök vagy informatikus is elérheti, és nem a két szép szeméért vagy a drága öltönyéért fogja azt kapni. Amiről te beszélsz, az már nem ez a kategória, nem lesz mindenkiből vezető, és nem is akar mindenki vezető lenni.

2014. jún. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Többen félreértetek. Az irodalom csak egy példa volt. Még csak nem is a magas művészet a lényeg. Vagy akár még csak nem is a művészet. Ha valaki világ életében inkább természettudományokkal foglalkozott, akkor éppúgy jó, ha mondjuk olvasgat elméleti fizikáról, evolúcióelméletről, tudományfejlődésről, akármiről. A hozzáállással van a bajom. Kevés embernek adatik meg, hogy minőségi életet éljen, költhessen hobbira, szórakozásra, gondolkodásra; ha ebbe a szűk rétegbe tartozik az ember, akkor egyszerűen nem értem, hogy miért marad igen alacsonyan a szellemi igényszint, pláne hogy majdnem mindig diplomás emberekről beszélünk. Az átlag fiatal értelmiségi nem érdeklődik a világ iránt, azt sem tudja mi történik körülötte, nem szavaz, nincsenek gondolatai a világról a szakterületén kívül. Ez a baj.

Ayn Randtől olvastam több regényt meg esszét, de az objektivizmus egy olyan szélsőséges ideológia, amivel nehéz egyet érteni. Én is abszolút piacpárti ember vagyok, de Rand igazi superman-karaktereket alkot, akiket elnyom a társadalom, pedig azok működtetik. Mivel ő is elég jó képességekkel megáldott írónő volt (bár ugyanazt a 2-3 karaktert írta meg minden egyes szereplőben, csak más neveket adott), így könnyen írta, hogy mindenki más dögöljön meg.

Tudom, hogy Shakespeare is a popkultúra része volt, merem remélni, hogy azért ismerem az írásait, és tudom, hogy durva témák előkerülnek nála rendszeresen (amit Arany a fordításokban erősen finomított ráadásul, szóval magyarul messze nem olyan pajzán és erőszakos 1-1 dráma), de nincs is ezzel semmi baj. A Watchmen is a popkultúra része, mégis abszolút minőségi írás.

Nem azt akarom, hogy mindenki Proustot olvasson. Tényleg nem ezt. Azt szeretném csak, ha magukat értelmiséginek valló emberek jobban nyitnának a világra és valamiféle szereptudat is társulna a fizetéshez. Lehet, hogy ez romantikus elképzelés, de inkább élek így.

2014. jún. 16. 15:50
 18/19 anonim ***** válasza:
20%

Mit kell foglalkozni másokkal?? Mi itt stresszelünk, hogy nehogy valami hülye indok miatt elveszítsük az állásunkat vagy ne találjunk munkát, te pedig más zsebében turkálsz és rinyálsz. A NAGY SEMMIN!


Sok pénzt keres, de most az a baj, hogy miért nem herdálja el jótékonyságokra (amikben már nem is lehet bízni, hogy oda kerül a pénz, ahova kéne)? Lássuk:

- Saját otthonra gyűjt

- Saját kocsira gyűjt

- Idős korára tartalékol, mert tudja, hogy Európában be fog ütni a "nyugdíjcunami"

- Saját vállalkozás beindításához gyűjt kezdőtőkét


Diplomás programozó leszek. Falra mászok ettől a szótól, hogy "értelmiségi", és ha ez a kifejezés azt jelenti, hogy legyünk magasabb rendűek és kasztúak más társadalmi csoportoknál, akkor köszönöm nem kérem az "értelmiség"-jelzőt. Akkor leszek inkább panelproli. Attól még hadd legyen már papírom, hogy egy szakmához egyetemi szinten értek és ezt bebizonyítottam a szakdolgozatom megírásával egy adatbányászati architektúra megvalósításáról és hadd osszam be, költsem el pénzem arra, amire akarom. Az, hogy nem járok színházba, mert szívesebben maradok otthon és olvasok szakmai könyveket pedig legyen az én dolgom.


Bocsánat, de undorító vagy azzal is, hogy te mondod meg kinek mi a jó nyaralás.

2014. jún. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
45%
#18-as vagyok. Igen, tényleg romantikusan gondolkodsz. Itt már szólok, hogy ez már nem a 18. század. Ez már a valóság, ahol racionálisan át kell látni a logikai relációkat és lazán pillangókésekkel kirabolhatják az embert a villamoson, ha túl nagy álomvilágban él.
2014. jún. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!