Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Baj, ha 15,5 évesen még...

Baj, ha 15,5 évesen még abszolút nem tudom, hogy mi legyek?

Figyelt kérdés
Szinte mindenhez értek egy kicsit, a szüleim is ezt mondják. A fizika-kémia viszont nagyon nem megy. A nyelveket, a föcit szeretem, és inkább magamban szeretnék majd dolgozni. Milyen munkák, illetve szakmák lennének nekem jók? Nem lesz majd késő pályát váltani? Az jó lenne, ha mondjuk oroszul, vagy Oroszországban kellene dolgozni. Vannak ilyen munkahelyek, amelyekkel ki lehet oda utazni?

2014. jún. 19. 19:16
 1/4 anonim válasza:
Jaj én a te korodban még azthiszem épp műkörmös akartam lenni, de az is lehet hogy állatorvos,most meg valószínűleg közgazdász lesz belőlem, úgyhogy szerintem ne ezen gondolkozz,hanem inkább tanulj.:D
2014. jún. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
tanulj, nyomd meg azokat a tárgyakat amiket szeretsz (persze többit se hanyagold) és majd érettségi évében eldöntöd. addig meg olvasgass milyen egyetemi kurzusok, okj képzések indulnak hogy hátha megtetszik valami. nem kell kapkodni de arra figyelj hogy abban az évben már nem mehetsz ingyenes nappali okj-ra amelyikben betöltöd a 21-et mert az állam szerint "öreg" vagy már.. igen. én is beszoptam ezzel (:
2014. jún. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért szerintem ne érettségi évben döntsd el, hogy hova szeretnél menni továbbtanulni, mert a legtöbb középsuliban vannak fakultációk az utolsó két évben, és ha te mondjuk utolsó évben jössz rá, hogy a műszakira szeretnél menni, de két évvel korábban magyar fakultációt választottál, akkor érhetnek kellemetlenségek (bár van rá példa, ismerek ilyen embert).

Az is igaz viszont, hogy van olyan ember, aki az egyetemen jön rá, hogy nem jó helyen van, és átmegy másikra. Ez is járható út, sosincs későn, szokták mondani, de azért szerintem nem ez a követendő példa, ez kidobott idő.

A korod alapján úgy tippelem, hogy tizedik osztályos vagy, vagy az leszel szeptembertől. Ha négy évfolyamos középsuliba jársz, akkor ebben az évben szokott lenni a fakultációválasztás (ha van nektek olyan), szóval valami irányt lassan be kéne lőni. Célszerű olyan tárgya(ka)t választani, ami érdekel és megy.

Nekem annyiból egyszerűbb volt, hogy 5 éves gimnáziumba jártam, így csak a 3. évben kellett a fakultációt kiválasztani. Előtte én is úgy voltam, hogy minden megy, és tetszik a töri meg a matek is. Ja és emellett informatika tagozatos voltam :) Aztán végül is tizenegyedikben döntöttem el, hogy inkább a műszaki irányba megyek, és matek-fizika fakultációt vettem fel az emelt informatika mellé, és a BME-re jöttem egyetemre. A történelem meg megmaradt hobbinak.

Ha magadban szeretnél dolgozni, az valami kutató állás lehet mondjuk, bár nem tudom igazából. Orosz projekteken dolgozhatsz talán itthon is, ha jön a sok orosz cég Paksra erőművet bővíteni :)

2014. jún. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem, hogy teljesen egyedül, hanem pl. ne olyan munkám legyen, mint egy tanárnak, vagy egy idegenvezetőnek, hogy folyamatosan, kedvesen beszélgetni kelljen.
2014. jún. 22. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!