Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Túlóránál számít, hogy 2 vagy...

Túlóránál számít, hogy 2 vagy 4 órát húzok rá a 8 órára?

Figyelt kérdés

Mármint a pótlék kiszámításának módjában. Más %-kal számolják?

azaz jobban megéri egy nap 12 órázni, mint 2 nap 10-10 órázni? Vagy ugyanannyi?



2014. jún. 24. 06:06
 1/7 anonim ***** válasza:
A pótlék mértéke ugyanannyi...
2014. jún. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

Kb. 3 éve túlóráztam utoljára, akkor még az első két óráért kevesebbet fizettek, mint a második 2-ért.

2014. jún. 24. 11:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Érdekes az, amit írsz.


Nem lehet, hogy azért, mert a másik kettő túlórával már "műszakot" is váltottál?

A túlórapótlék mindig ugyanolyan mértékű, és az is volt. Lehet, hogy műszakpótlékot is nyomtak rá...:)

Mondjuk látatlanban nem nagyon tudom megfejteni a "múltat", csak tippelgetni.

2014. jún. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Emlékeim szerint az első 2 óra 50%-os pótlékkal volt elszámolva, a második 2 óra már 75%-kal.

Műszakpótlék nálunk nem volt, ez egy ügyfélszolgálat, irodai munka, reggel 7 és este 20 óra között vannak műszakok ugyanolyan órabérrel.

De annyi minden változott, inkább utána akartam járni.

2014. jún. 25. 13:06
 5/7 A kérdező kommentje:

időközben megkaptam a bérpapírt, és nem ugyanannyi a pótlék.

az első 2 óra 50%, ami a felett van, az már 70%.

2014. júl. 3. 08:35
 6/7 anonim ***** válasza:
A munkáltató adhat többet, de az Mt.-t be kell tartani. Nyilván akkor a szerződésedben így van meghatározva. Viszont alapvetően nem jár több.
2014. júl. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
pedig az én cégem nem arról híres, h többet adna, mint ami jár. még az is necces volt, hogy a főnök aláírja a túlórát.
2014. júl. 4. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!