Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy butítsam le az önéletrajz...

Hogy butítsam le az önéletrajzom, hogy tagadjam le a diplomám?

Figyelt kérdés

Nő vagyok,mérnök,elég speciális területen,szakmámban idő kell míg melót kapok.Nem is ez a lényeg,ezt tudtam,hogy lesz fél-1 év.

viszont addig is kellene valamit dolgoznom,értelmes,csinos nő vagyok,eltudom magam képzelni boltban eladónak vagy titkárnőnek.

Viszont önéletrajzot kérnek.

Ami nekem jelenleg úgy néz ki,hogy 18 éves korom után 4 év egyetem,utána 3 év mérnöki meló.

Egyetem alatt diákmunkák,fekete munka.

Szóval ha beírom a valósat,akkor nem vesznek fel,ahova jelentkeztem naivan titkárnőnek,megmondta,hogy önéletrajz alapján látja,hogy nem hosszútávra keresek titkárnői melót,így nem vesz fel.

De ha nem a valósat írom bele,akkor mit írjak?


2014. jún. 24. 09:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
"értelmes,csinos nő vagyok" hehe... Értelmes, diplomás... Akkor meg tudod oldani nem?
2014. jún. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Nem írod bele, hogy: egyetem alatt fekete munkát végeztem.

Helyette azt írod, hogy 2007-2011 között az xy egyetemen tanultam ( esetleg: jó eredménnyel ).

Vagy nem írod oda, hogy egyetemre jártál.

Ennyi.

2014. jún. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

ha 3 évig dolgoztál, akkor van már rózsaszin tb könyvecskéd...kibukik az igazság, ha meglátják. Amúgyis az utsó mhely kilépőpapírjait le kell adnod, abban pedig szerepel mettől meddig hol dolgoztál, milyen munkakörben, milyen feor szám alatt. Fura lennél, ha mérnöki munkakörben dolgoztál volna szipla érettségivel. Szal nem érdemes kamuzni.

Írd be nyugodtan, h egyetem, meg 3 év mérnöki munka...ha nem vesznek fel így, akkor nem te kellesz...

2014. jún. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

A dolog nem olyan egyszerű , de megoldható.

Két lehetőséged van :


1.Kihagyod az egyetemi éveket és helyette kitalálsz valamilyen magyar munkahelyet .Ezzel az a baj ,hogy ha megnézik a TB kiskönyvedet , akkor lebuktál.


2. Kihagyod az egyetemi éveket és kitalálsz egy külföldi munkahelyet ( lehetőleg olyan nyelvterületen , amit valamennyire beszélsz ), mondasz valamilyen sztorit hozzá ( pl. kimentem Londonba pénzt keresni négy évre , majd hazajöttem , mert hiányzott a barátom , vagy 12 órát kellett melózni naponta) .

A külföldi munka nincsen benn a magyar rendszerben , nem tudják leellenőrizni.

2014. jún. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Megnéztem a kiskönyvet,ott csak a melóhely és az idő van,munkakör nincs.


ÉS ha egyetem helyett külföldi melót irnék,munkát beleirnám,de kicsit másképp,pl a lótifuti részét kiemelve,hogy mérnöknek neveztek,de igazából csak középfokú végzettséget igénylő volt?


könnyű irni,hogy ha diplomásként nem vesznek fel,akkor nem én kellek oda,de ettől még nem lesz fizetésem...

2014. jún. 24. 12:09
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem is akartam feketemunkt beleirni,azt csak ide írtam.

azt maximum olyanhoz irnám bele,amiben számíthat,hogy voltam felszolgáló,pultos,végülis nem apehhoz jelentkezek.

2014. jún. 24. 12:10
 7/11 anonim ***** válasza:
39%

Megnéztem a kiskönyvet,ott csak a melóhely és az idő van,munkakör nincs.


Kilépőpapírok cica!!!!azt nézd meg! De sztem nyugodtan letagadhatod a diplomádat, elég sötét vagy!

2014. jún. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

kilépőpapiron ez van:

egyéb máshova nem sorolható mérnök (irtam,speciális terület)


jó,fizu is rajta,de mivel kezdő voltam,nem olyan egetrengetően sok



és így?

2014. jún. 24. 12:17
 9/11 A kérdező kommentje:
egyébként meg anyád cicázd ismeretlenül...
2014. jún. 24. 12:19
 10/11 anonim ***** válasza:

Olyan kitalált munkakört célszerű írni az önéletrajzodba,ami passzol a megcélzott munkahelyhez .

Ha ideiglenesen felszolgáló munkát szeretnél , akkor valami ehhez közeli melót kell beleírni , nem a mérnöki gyakorlatot.


Ebben az országban mindenki hazudozik , nem te leszel az első.

2014. jún. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!