Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MIért találok munkát, miért...

MIért találok munkát, miért nem jeleznek vissza a munkáltatók, miért nem hívnak be interjúra? Úgy érzem önéletrajzom jól megírtam és a motivációs levelemet is. Nagyon el vagyok keseredve, a sok munkanélkülivel függhet össze

Figyelt kérdés
Következő végzettségeim vannak: érettségi, ECDL, pénzügyi- számviteli ügyintéző, jogi asszisztens, Pénzügyi szolgáltatás közvetítői hatósági vizsga, Biztosításközvetítői hatósági vizsga
2013. aug. 4. 22:15
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
71%

Inkább az számít jobban, miben van releváns tapasztalatod... Az életrajzodban is inkább a végzettségeken van a hangsúly? Amögé annak kell bújnia, akinek nincs tapasztalata, ha neked van, inkább azt hangsúlyozd.


A munkáltatók meg olyanok, hogy nem jeleznek vissza. Ismerősöket kérdezz, tudnak-e szabad állást, ill. tudják-e az illetékesnek (már, ha ismerik) továbbítani az életrajzod.

2013. aug. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
70%
Mert ezek körül a tanulmányok közül a nagyja bullshit...
2013. aug. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
41%

Nálam is ugyan ez van. Már 2 hónapja keresek munkát 50 helyre küldtem el az önéletrajzom már azt is odaírtam hogy nem feltétlen keresek a szakmámban állást bármilyen lehetőség érdekel, már gyáraktól kezdve mindenhová elküldtem és sehol semmi visszajelzés. Egyszer kellett telefonon jelentkeznem egy helyre, na ott felírták az adataim, meg kicsit elbeszélgettünk de azóta kussolnak és már vagy 4 hete "várom" a hívásukat.

Manapság sok helyen így megy. Unokahúgom már személyesen is elment jelentkezni de mindenhonnan elzavarták. Mert ha meghirdetnek egy állást akkor mindig van vagy 20-30 jelentkező abból lehet csak 1-2 ember kell nekik, kiválasztanak egy olyat akinek van a legtöbb tapasztalata, mert manapság ez a lényeg, mert anyukám akinek több mint 30 év tapasztalata van a könyvelői szakmájában őt 1 hónap után fel is vették egy jó helyre.

Azért ez sem mindegy.

De még így is nehéz munkát találni sajnos, a munkaügyi központba csak húzzák a szájukat meg mondják hogy ők nem tudnak mit csinálni, azok sem törik össze magukat.

2013. aug. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
83%

a "képesítéseid" egytől egyig szó szerint semmit nem érnek!


hogy miért?


ECDL - ez mindössze azt mutatja hogy nem vagy teljesen funkcionális analfabéta, el tudsz végezni néhány műveletet számítógépen.


"pénzügyi- számviteli ügyintéző" - diplomás közgazdászok ezrei vannak munka nélkül, ők is ellátnak ilyen feladatokat, szinte bagóért. Nem alkalmaznak OKJ-s embereket ilyen területre, ha van diplomás, ugyanannyiért.


" jogi asszisztens" - jól hangzó tucat végzettség, jogászok ezreinek nincs állása, minimálbérért ők is tudnak kávét főzni, iratot rendezni, nem kell ehhez jogi asszisztens.


A másik kettő sem egy olyan amire azt lehetne mondani hogy valami.


Nem bántásból írom ezeket, csak hogy lásd a valóságot! Nincs egy olyan végzettséged sem, amelyre azt lehetne mondani hogy ez igazán jó. Ha esetleg beszélnél felsőfokon angolul és emellett még egy ritka nyelvet is, akkor talán esélyed lehetne a munkaerőpiacon, így azonban csak a szerencsében bízhatsz.

2013. aug. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
44%
Azoknak írom, akiknek a tapasztalat meg a jó végzettség számít: szakvizsgázott jogászként, 6 év tapasztalattal se hívnak be interjúra, legjobb esetben egyszer csak küldenek egy levelet, hogy nem én lettem a befutó. Igaz, ez nem Budapest (de én szeretnék a megyében maradni és dolgozni, mert itt van a családom), de a tendencia ugyanaz.
2013. aug. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
18%

" szakvizsgázott jogászként, 6 év tapasztalattal se hívnak be interjúra, legjobb esetben egyszer csak küldenek egy levelet, hogy nem én lettem a befutó. Igaz, ez nem Budapest (de én szeretnék a megyében maradni és dolgozni, mert itt van a családom), de a tendencia ugyanaz."


Jogászból rengeteg van, nem csoda ha nincs állásod!


"de én szeretnék a megyében maradni és dolgozni, mert itt van a családom)"


Megint jönnek ezek a fránya "de"-vel kezdődő válaszok. Minden munkanélkülinél valahogy ez előjön! De ez nem jó, de most ez, stb, stb. Most akkor dolgozni akarsz vagy sem? Szép dolog a család szeretete, de abból nem lehet megélni! Ha én mindig a kifogásokat kerestem volna a tettek helyett, akkor ma nem lennék az, aki. Nekem volt bátorságom, ahhoz hogy kimozduljak a megszokott kis életemből, és elkezdjek máshol dolgozni. Nem a kifogásokat kell keresni, mert abból nem laksz jól! Gondolkodásban még nagyon sokan el vannak maradva, a munka nem házhoz jön, ahhoz ki kell mozdulni a megszokott közegből, csak ez sokaknak nem megy, kényelmesebb inkább munkanélküliként otthon a TV-t bámulva.

2013. aug. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
85%
Miért kell mindjárt lehurrogni valakit, aki szeretne a családja mellett maradni? Nem mindenki tud annyira mobilis lenni, mint esetleg szeretne. Helyben keresek én is, nekem sem jött eddig össze, hiába lenne valami az ország másik végében, nem tudnék menni, a páromnak itt van jól fizető állása, a gyerek itt jár oviba, itt van lakás.
2013. aug. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

abszolút nem értek egyet vele, hogy a pénzügyi végzettségem, és jogi asszisztensi végzettségem nem ér semmit.


Ha valaki diplomás közgazdász, diplomás jogász és ebben helyezkedik el, diplomásnak többet kötelesek fizetni, mint egy OKJ végzettségű embernek.

Lehet hogy uazt. a munkát el tudja végezni, de minimálbért nem adhatnak neki, mert diplomás és szakmájában helyezkedik el.

2013. aug. 5. 13:02
 9/40 A kérdező kommentje:
én úgy tudom van olyan szabály, hogy diplomásnak ha saját szakmában helyezkedik el, akkor bizonyos összeget kötelesek fizetni munkabérként
2013. aug. 5. 13:03
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

"de minimálbért nem adhatnak neki, mert diplomás és szakmájában helyezkedik el."


Ó, dehogynem adhatnak neki! Sőt, sorban állnak a diplomások is a minimálbérért! Ez a mai magyar valóság!

2013. aug. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!