Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy van így a bejelentett...

Hogy van így a bejelentett munkaviszony?

Figyelt kérdés
Pár napja voltam egy interjún, és azt mondta a kedves tulaj hölgy, hogy nem jelent be 8 órára, mivel szerinte úgy sem lesz nyugdíjunk és már belekeverte az éppen élen lévő kormányt stb.. Azt mondja XY ezret kapok kézhez + XY ezer jöhet pluszban, nyitok valamilyen számlát (azt hiszem azt mondta takarékszámla) és beteszek havi 10 ezret, akkor már jó. Persze, mindenkinek van feles 10 ezre a havi fizetéséből. Azzal indokolta, hogy ő inkább az alkalmazottaknak fizet többet, mint az államnak, mert utálja az államot és amúgy sem lesz nyugdíjunk. Ha jól emlékszem azt mondta hogy van TB, de kérdem én, ha be sem jelent és nekem kell nyugdíjszámlákkal bíbelődnöm, akkor hogy intézi ő a TB-t? Amúgy a poén az, hogy szívesen csinálnám a munkakört, de bevallom nekem nem tetszik ez a sumákolás és túl laza hozzáállás. Ez korrekt?

2014. jún. 25. 13:02
 1/9 A kérdező kommentje:

Volt interjú és adott próbamunkát is. azt mondta jövőhét szerdán menjek be és vigyem a rózsaszín kis könyvem is. Azt sem tudom most akkor fel vagyok-e véve de ha nem jelent be van-e munkaszerződés. Attól félek hogy mivel kézhez kapnám a pénzt nem fizet ki, sumákol stb.


előző munkahelyemen be voltam jelentve, 6 órát dolgoztam 6 órára voltam bejelentve tb vel mindennel, így nem értem most mi van.

2014. jún. 25. 13:05
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

Sajnos a rendszerváltás óta ez megy Magyarországon, hogy a munkaadók például minimálbérre jelentik be dolgozóikat, a többit vagy "zsebbe" fizetik, vagy úgy sem. Van könyvelő ismerősöm, aki sajnos bevallotta azt is hogy több milliós kenőpénzt szedett már össze a cégek valótlan könyvelési megbízásaiból.

Aztán ahogy írtad, sem nyugdíj nem lesz, sem az utódainknak élhető országa.

Nem tisztességes az, hogy például egy igazgató minimálbéren van bejelentve, mondjuk 900 000 Ft/hó jövedelmet meg adó- és járulékmentesen vesz ki a cégéből. Papíron persze minden rendben van, ahogy egy lopott autó papírjai is rendben szoktak lenni. De ennek vége az lesz, hogy élhetetlen ország leszünk, az államadósság a korrupcióval együtt nő és nő. És azt mi, polgárok fizetjük.

2014. jún. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
pont az, hogy nem jelent be, de azt mondja kézhez kapok XY összeget. Gondolom zsebbe megy, mintha feketén dolgoznék.
2014. jún. 25. 13:15
 4/9 anonim ***** válasza:
26%

Valószínűleg arra gondolt a tulaj, hogy nem 8 órára jelent be, hanem kevesebbre.

Ezért kell a rózsaszín TB könyved és így lesz TBd is.

Papíron bérszámfejt valamennyi jövedelmet, te mag annyit kapsz, amennyiben megegyeztetek.

Pl:

Ha bejelentene 8 órában 110ezer bruttóra, akkor ő fizet összesen 141.350.- forintot: te kézhez kapsz 72.050.- forintot, az államnak utal 69.300.- forintot

Ha ezt a 141.350 Ft-t úgy osztja meg, hogy 55ezerre jelent be (részmunkaidőben), akkor az ő papír szerinti kiadása 70.675 Ft. Az államnak utal 34.650.- forintot, neked fizet 106.700 Ft-ot.

Magyarán: 110 ezer helyett 55 ezerre vagy bejelentve.

Az ő összes kiadása 141.350.- Ft.

Az államnak 69.300.- helyett 34.650-et utal

Te 72.050.- helyett 106.700.- Ft-t kapsz.


Az, hogy neked megfelel-e így, dolgozol-e így neki, a te döntésed; mondhatsz neki nemet is.

2014. jún. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14%
A be nem jelentett munkaviszony is gyakori Magyarországon. Arra ügyelj, hogy a végén legalább megkapd az ígért összeget, mert le is szokták tagadni azt hogy ott dolgoztál. Illetve azt javaslom amit nekem javasolt édesapám a halálos ágyán: Azt mondta hogy tisztességes országot keressek, például ő dolgozott a háborúkor Németországban, ők betartják az élet játékszabályait. Magyarországnak meg sok "sikert" a hamis játékokhoz, nem nehéz kitalálni azt hogy hova fog jutni így az ország.
2014. jún. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

de ha bejelent, akkor miért mondta, hogy nyissak számlát és arra utalgassak havonta 10 ezer ft ot nyugdíjra? úgy tudom 4 órára is jár nyugdíj, ezzel akkor nem kéne szórakozni.


engem zavar, hogy nekem kell, örülök ha pár ezer marad a fizetésemből.:S

2014. jún. 25. 13:56
 7/9 A kérdező kommentje:
pláne azért mert luxus irodaházban vannak, gyönyörű épület, modern portaszolgálat stb. eddigi legjobb hely volt, ahol jártam és ezen kell nekik spórolni...
2014. jún. 25. 14:12
 8/9 anonim ***** válasza:
14%
Lehet hogy szó szerint értette. Vagyis arra a számlára rakj félre minden hónapban az idős napjaidra. Szerintem nyugdíj az lesz, csak nem akármilyen áron: Az akkor dolgozók 2-3 időst is el fognak tartani. Valamint a nyugdíj elég lesz a rezsire és az éhen halás ellen. Vagy ha több lesz, az tovább növeli az államadósságot és az utána következő nemzedék még ennél is jobban megszívja. Amúgy én is az öngondoskodásnak látom értelmét, bevallom hogy nem bízok a nyugdíjban. Idehaza biztosan nem. A szüleim jól kereső szövetkezeti dolgozóként mentek jó nyugdíjba. Mára mi fizetjük az ápolásukat! A nyugdíjuk az élelmükre és némi rezsijükre elég.
2014. jún. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerezz bizonyítékot, diktafon és egyebek, a NAV örülni fog a luxus irodaház fogásának.
2014. jún. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!