Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mennyi idő alatt tanultatok...

Ti mennyi idő alatt tanultatok bele az új munkába, lesz ebből még valami?

Figyelt kérdés

Második hónapja vagyok új mhelyen, egy eléggé átláthatatlan alkalmazás programozását/kezelését kellene elsajátítanom, és még csak a felszínt kapargatom. A kollégáim évek óta ott vannak, velük együtt nőtt ez a káosz. Dokumentáció nincs, kód átláthatatlan, kivételek tömkelege, inkonzisztens, hibás tákolmány az egész, a cél az, h valahogy működjön, nincs tökéletességre törekvés.

A kollégáimat legszívesebben egyfolytában kérdezném, mert mindig elakadok, fennakadok valamin. De nem lehet őket feltartani, ha meg gyorsan elmagyaráznak valamit, akkor meg nem értem, mert az egész üzleti részét nem értem.

Úgyhogy most elkezdtem lemenni dedóba, hogy lássák, mit értek és mit nem és lépésről lépésre szájbarágósan csinálni a feladatokat. De a teljesítményem egyenlő a nullával, ez frusztrál. Hogy erőltessem jobban? Van úgy,h órákat bambulom a képernyőt és nem fogom fel amit látok, nem áll össze a kép. Ilyenkor mi a teendő?


2014. jún. 26. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Konkrétan mi a munkád?
2014. jún. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
Ha gány a kód nem sok mindent tudsz tenni, esetleg elkezdheted refaktorálni...de sok inkább keress más helyet :)
2014. jún. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%

Otthon nem tudsz valaminek utánanézni?

Amúgy nyilván van valamilyen határ, a végtelenségig nem fogja elnézni a főnököd, hogy lassan és nehézkesen haladsz meg ahogy írtad, neked sem jó érzés.

Más munkában nem gondolkodtál? Én elkezdenék párhuzamosan más állásokat is nézni, hátha akad jobb. Lehet nem kell erőltetni azt, ami nem megy.

2014. jún. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Dolgoztál már fejlesztőként, vagy pályakezdő vagy? Ha utóbbi, gyanús, hogy ez a szakma nem való neked.
2014. jún. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!