Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen az élet Bécsben?

Milyen az élet Bécsben?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lehethogy rosszul fogalmaztam meg a kérdést, de úgyis leírok minden kérdést amire választ szeretnék kapni.

Először is nagyon tetszik ez a város, voltam ott kirándulni, csodálatos volt. Gondolom az életszínvonal és az emberek is mások Bécsben. Érettségi után (még két évem van) szeretnék kiköltözni Bécsbe. Csak ugye érettségivel nem sokat ér az ember, de olvasgattam már olyanokat, hogy sikerült elhelyezkedni érettségivel is. Német nyelvtudásom nem a legjobb, suliban tanulunk németül de nagyon alap szinten. Már sokszor elhatároztam, hogy veszek egy jó könyvet és elkezdek önszorgalomból németül tanulni. Angolul viszont nagyon jól beszélek, de szerintem a németet részesítenék előnyben munka terén.

Az lenne a kérdésem, hogy milyen módon lehet kiköltözni, mi kell hozzá, mennyi pénz, milyen munkát tudnék találni gyengébb nyelvtudással, érettségivel?

Mindent amit tudtok írjatok le.

Köszönöm szépen!


2014. jún. 27. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Rengeteg a török. Az éttermekben az orrod alá füstölnek. Hétvégén semmi üzlet nincs nyitva.


Nyelvtudás nélkül felesleges kimenned, ha csak nem takarítani akarsz. Előbb keress munkát, utána költözz ki. Az albérlet drága, kaja árak rendben vannak. Nem tudom, hol laksz most, de pl. Pestről hamar kint vagy vonattal egy állásinterjúra, ha közelebb laksz, akkor még egyszerűbb.

2014. jún. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Érettségivel, kevés nyelvtudással is vannak kint munkák, például szórólapozás. De ezzel a fizetéssel ne kergess fiú ábrándokat, maximum a gettóban tudsz bérlakást szerezni ami tele van arabbal, cigánnyal, törökkel. Voltam ott, nemhogy nem élnék ott, de átmenni is veszélyes arra. Szerb is rengeteg van Bécsben, ők is primitívek. És kerüld a magyarokat (nem vicc). Végül még egy rossz hír, a munkaerő piac kezd teljesen telítetté válni.

De ezek ellenére messze a legélhetőbb Európai város, pedig sokat láttam már. Koldusok alig vannak, minden tiszta, újszerű, a legjobb város. Ezért odaözönlik az összes barbár csürhe népség, mert "ott van pénz".

2014. jún. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A koldusokról annyit, hogy a pályaudvaron és környékén rögtön letámadtak. Egyszer másfél órát kellett várnom a vonatra, már azt sem tudtam, hova menjek előlük. Pár éve volt.
2014. jún. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem, és ilyen takarítással, szórólapozással mennyit lehet keresni? Angolul jó ha tudok, gondolom az osztrákok azért megértik az angolt.

És milyen egyéb munkalehetőségek vannak? Állásinterjú hogy zajlik?

Köszönöm

2014. jún. 27. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!