Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy állásinterjún minek...

Egy állásinterjún minek kérdeznek rá olyasmire, ami a napnál világosabban benne van az életrajzban?

Figyelt kérdés

Vagyis pár éve végzett vagyok, és rákérdeznek: eddigi szakmai tapasztalatok? Ott vannak az életrajzban feketén fehéren idő munkahely státusz felsorolva.

Jön a kérdés: egyéb idevágó munkahely?

???


Mi a francra gondolt? Mi az hogy egyéb?

Gondolják hogy 20 évet dolgoztam valahol csak elfelejtettem beírni.

Teljesen reális életszerű ugye: ja még voltam az IBM-nél vezető rendszermérnök 20 évet. Nem írtam be? A francba hogy épp ezt felejtettem el!

De a 30 év Microsoftnál eltöltött évem ott van ugye? Na jól van. Azt hittem már az is kifelejtődött.


???

És még HR-es hülye p**csa aki felvételiztet pénzt is kap ezért.


2014. jún. 28. 10:27
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
77%

Azert hogy lassak hogy komunikalsz, hogyab beszelsz magadrol, es mennyire igaz amit leirtal.


Bar lathatoan eleg butan allsz hozza az ilyesmihez.

2014. jún. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 A kérdező kommentje:

Tételezzük fel hogy kamuztam az életrajzban (ugyan nehéz lenne, mert minden állításomat iskola munkahely stb egyéb dokumentumokkal tudok alátámasztani de hagyjuk).

Szóval nem nézik ki belőlem, hogy ha már összehazudtam egy életrajzot be is tudom tanulni? Ha hazudok írásban hazudok szóban is-ha ezt nem nézik ki belőlem, akkor mi a francnak hívnak be egyáltalán? Kinek kell egy olyan hülye aki a saját hazugságára se emlékszik?


>>>>

es mennyire igaz amit leirtal.

2014. jún. 28. 10:35
 3/60 anonim ***** válasza:
96%

Neked evidens, de vannak olyanok, akik igen, annyira hülyék, hogy kamuznak és még csak nem is tudják elmondani a dolgot. A másik amit írt az első válaszoló, hogy nem mindegy hogyan adod elő magad és ez is egy téma.

Ettől függetlenül tényleg sok idióta hr-es van és sokan baromságokat kérdeznek, de ezzel nem tudsz mit tenni.

2014. jún. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
72%
Arra kíváncsiak, hogyan tudod előadni magad, néha direkt hülyeséget kérdeznek, hogy lássák miként kezeled a helyzetet.
2014. jún. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
81%
sokat elárul, hogyan reagálsz ilyen kérdésre. Ha így, ahogy itt leírtad, tessék, máris kiderült, hogy érdemes volt rákérdezni, hiszen egy ilyen agresszív idiótával senki nem szívesen dolgozik együtt.
2014. jún. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
80%
Próbálj meg diplomatikus lenni. És mosolyogj. A kérdésben az utolsó mondatoddal teljesen egyetértek, valóban válogatott sötét alakok a hr-esek, sok rossz tapasztalatom van. De ha diplomatikus vagy, nem borítod rá az asztalt, hanem úgy felesz, hogy azt érezze: ő ily zseniális. (neki általában az mindegy, hogy te milyen vagy, ahogy a prostinak is mindegy, csak fizetve legyen)
2014. jún. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
57%

# 5


+1


Ha csak nem szalagmunkára jelentkezel, akkor evidensnek kéne lennie, hogy egy állásinterjú nem azért van, mert a leendő főnököd vagy a HR-es nem tud olvasni. Hanem olyan dolgokra és tulajdonságokra kíváncsiak, amik egy beszélgetés alkalmával derülnek ki. És nyilván az időjárásról beszélgetni nem igazán célravezető.


Ha ez ideáig nem jutott el a kicsi agyacskádig és ilyen elcseszett módon reagálsz helyben is, mint itt akkor nem is vagy alkalmas semmilyen felelősségteljes munkára.

2014. jún. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
55%
Ha ilyen stílusban beszélne velem egy jelentkező, ahogy kérdeztél, akkor igencsak gyorsan kint találná magát.
2014. jún. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 A kérdező kommentje:

A HR-es p**csákat vajon milyen üzemben gyártják? Van ezeknek valami külön szántóföld ahol ilyen hulladékok teremnek?

Itt munkaköri feltétel a műköröm, az agyonszolizott bőr és a zéró IQ?

Ezek döntenek meglett munkatapasztalattal rendelkező emberek felett? Mit tettek le ezek az asztalra? Azon kívül hogy széttárták a lábaikat valakinek és benyomták őket ezekbe a kamu állásokba?

Vagy a régi kollegámnak van igaza? Mit tudnak ezek? Jól bánnak a nadrágok cippzárjával és beférnek az asztal alá. Ezt tudják és ennyi úgy tűnik elég is.


A szánalmasság netovábbja volt amikor egy állásinterjún a "fluent" english tduásomnat tesztelte egy olyan plázacica aki ROSSZABBUL tudot angolul mint én. Röhej.

Színtiszta élvezettel javítgattam én, a pályázó a vizsgáztató nyelvtani és kiejtési hibáit.


Azt hiszitek vette a lapot? legalább hallgatott volna el az idiótája és kussolt volna. De nem, folytatta és egyre bonyolultabb mondatokkal kínlódott, egyre több hibával.

Én meg a végén már röhögtem és odafordultam a vezetőhöz: tán némi angolórára el kéne küldeni a "kisasszonyt" mielőtt ideültetik vizsgáztani.

A válasz: felsőfokúja van!

Igen? És melyik paicon vette?

Nem vették a humoromat, de nem is baj. Főleg azért nem baj, mert igazából nem is volt humor.

2014. jún. 28. 13:01
 10/60 anonim ***** válasza:
89%
Most hőböröghetsz, de ha 5 percig sem vagy képes másokat tolerálni nem fognak sehova sem fölvenni.
2014. jún. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!