Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy állásinterjún kérdezik...

Ha egy állásinterjún kérdezik a bérigényt, akkor maximum annyit kaphatok amennyit mondtam?

Figyelt kérdés
2014. máj. 30. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, de azért érdemes reális összeget mondani.
2014. máj. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Többet is, kevesebbet is. Nehéz ráérezni. A helyzetet fel kell mérned, és az alapján döntened.
2014. máj. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mondtam egy összeget, azonban utólag tudom hogy mondhattam volna többet is, és attól félek hogy így max annyit fognak mondani amennyit én mondtam, holott több is járna.
2014. máj. 30. 19:48
 4/9 anonim ***** válasza:

Kisebb cégeknél általában igen, annyit adnak.


Nagyobb cégeknél azért ritka, általában bérmátrix vagy sávos bérezés szokott lenni, hogy ne fordulhasson elő, hogy az egyik kolléga 200, míg a másik 300e-t keres ugyan azért a munkáért.

2014. máj. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ez egy kereskedelmi bank, itt a bérsáv működik vajon?
2014. máj. 30. 20:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze.
2014. máj. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Voltam egy lakásszövetkezetnél, kérdezték mi a bérigényem... Annyit mondtam, hogy nettó 100 e-rel már tudnék valamit kezdeni...

Azt mondták, hogy ők amennyit tudnak fizetni, annak a nettója csak 92 E, és így is vállalom e... Mondom persze. (közben mégsem vettek fel, de találtam jobb helyet)


A mostani melónál nem is kérdezték mennyi a bérigény, nettó 95 plusz kb 40 e cafetéria van... Ha nem tetszik, nem adnak se többet se kevesebbet :D

2014. máj. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy cégnél, ahol régebben dolgoztam elég bennfentes voltam az iylen állásinterjús kérdésekben, hogy mit miért és mit szűrnek le belőle és ott például ezt nem azért kérdezték, mert ez alapján adták a fizetést, azt semmiben nem befolyásolta, kizárólag pszichológiai következtetéseket vontak le belőle, hogy ki mennyire mer nagyot mondani/nagyot álmodni, esetleg túl szerény vagy irreálisan nagyravágyó stb.

Persze lehet, hogy vannak olyan helyek, ahol ennek a kérdésnek más célja van, csak mondom, hogy lehetett emiatt is.

2014. máj. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha még aktuális: nekem volt olyan interjú, ahol azt kaptam amit mondtam, bár hozzátették, hogy egy picit kevesebbre gondoltak, de én meg világossá tettem, hogy kevesebbért nem vagyok hajlandó, így megadták. A jelenlegi helyen pedig mondtam egy X összeget, és erre azt válaszolták, hogy ők meg egy Y-ra gondoltak, és Y>X (magyarul többre gondoltak, mint én). Persze jól elfogadtam az ajánlatukat :D Egy ismerősöm pedig szintén többet kapott végül, mint amit kért, szerintem néhány esetben csak azért kérdezik meg, hogy egyáltalán ugyanabban a tartományban gondolkodsz-e, mint ők, vagy túl sokat kérsz-e.
2014. jún. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!