Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy kezelitek a pénzeteket,...

Hogy kezelitek a pénzeteket, mennyit tudtok spórolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mennyi a fizetésetek és mennyit tudtok spórolni kb?

Nemrég kezdtem dolgozni (fél éve), ketten élünk a barátnőmmel egy albérletben, és sokkal kevesebbet tudunk spórolni, mint amennyire számítottam, pedig sehol nem szórjuk a pénzt. Mi havonta kb 200 ezer forintot költünk lakásra, kajára és egy autóra.


2014. jún. 30. 09:08
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Biztos lesz aki megmondja a "tutit", hogy még fél millából sem lehet rendesen megélni és az alatt nem élet az élet, de mi ketten kényelmesen kijövünk havi 120ezerből és még ennyit félre is tudunk tenni. Autó nincs, albérlet helyett saját lakás van. Köbméterre veszünk tűzifát ami harmadannyiba kerül mint egy gázfűtés.
2014. jún. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

lakás 50, rezsi 40, autó 20, kaja 80, bizony kijön az a 190-200, amit írtál, semmi extra.

viszont ezzel 2 emberre számoltam, tehát fejenként 95-öt kell keresni ahhoz, hogy ez az életszínvonal vállalható legyen.

2014. jún. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Én nettó 210-et keresek, de egyedül élek albérletben. Kb. 90 megy el a lakásra rezsivel együtt.

Kajára olyan 30 ezer körül. Ha nagyon akarnám, ezen lehetne spórolni, de nekem nagyon fontos az egészséges táplálkozás. Én mindig otthon főzök és készítem el az ételeket (és próbálok akciós termékeket vásárolni), ezen nagyon sokat lehet spórolni. Meg nem költök mindenféle üdítőitalra meg ilyen hülyeségekre. Inkább főzök itthon teát és azt iszom. Nem dohányzom, nem iszom alkoholt.

Van egy kutyám is, az ő havi ellátása olyan 4 ezer Ft. És kb. ennyi ami fixen elmegy. A többit el tudom tenni.

Persze vannak olyan hónapok, amikor extra kiadások vannak. Kell valami háztartási cucc, kozmetikumok stb., de ezek nem minden hónapban.

2014. jún. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Ketten vagyunk mi is. Bp belváros, albérlet.

Összesen havonta kb. 320ezer Ft-ot keresünk.

Lakás 55ezer

Rezsi 25ezer

Bérletek 10-10ezer

Telefonszámlák 5-5ezer

Hitelek 37ezer

Kaja kb. 80ezer

Havi 20-30ezret fixen elteszünk

Marad még 60ezer amit minden másra (ruha, szórakozás stb. elköltünk)

2014. jún. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

110e-et keresek+havi 20e cafeteria, otthon lakom a családdal így havi 15e-et hazaadok, benzin havi 20e, de a felét állja a munkáltató, szóval 10e, kajapénz egy az egyben hazaadom, pontosabban ebből vásárolunk be. Szóval marad tisztán 85e-em.


Nincs bnő, nincs gyerek, nincs kutya csak macska. Nem veszek 2 hetente új ruhát, nem járok nyaralni, nem vásárolok felesleges kacatokat.


26F

2014. jún. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%

A havi átlagos kiadásunk nyaralásokkal együtt két főre, saját lakásban 195.000. Ebből kb. 120.000 a létszükségélet (étel, rezsi, közlekedés, ruha), a többi nélkülözhető lenne. De mivel kétszer ennyit keresünk, így is sokat tudunk félrerakni.


Szerintem a pénzkezelés a részletes könyvelésnél kezdődik: mikor, hol mire mennyit költöttél. Mennyire volt fontos vagy rendkívüli. Így nyomon követhető, hogy hol lehet megfogni a költségeket (pl. túl sokba kerül a bank, a telefon, kiugróan sokat voltunk a hónapban szórakozni vagy hasonlók).

2014. jún. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!