Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a munkáltató 4órára jelent...

Ha a munkáltató 4órára jelent be, de 8-10-12 órát dolgoztat, az milyen bírságra számíthat? Plusz ha nem fizet ki?

Figyelt kérdés
Szorult helyzetben vagyok, mert a munkáltatóm tartozik, s nem nagyon akar fizetni. Egyszerűsített munkavállalóit írtunk alá mindennap (4óra), de volt amikor 10-18 órát is dolgoztunk és nem fizetett ki... Milyen jogszabály van erre? Mit tehetek? Apeh? Köszi.

#fizetés #APEH #állás #munka #pénz #bírság #egyszerűsített munkavállalói
2014. júl. 1. 18:45
 1/10 anonim válasza:
84%
Nagyjából semmit. Sajnos ilyen esetekben vagy napi, de legalább heti kifizetéssel szabad csak belemenni a dologba, és ha van rá lehetőség akkor szét kell rabolni a céget.
2014. júl. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Heti fizetés volt, csak az utóbbit elfelejtette kifizetni... "Elméletben" holnap kapok egy kis pénzt, mert írtam neki sms-ben, hogy van Apeh-os ismerősöm. Erre egyből felhívott és be kell mennem a céghez. De azelőtt baszott rá pár hétig... Gondolom megkérdezi, hogy miért "fenyegetem". De hát másként nem lehet az ilyen emberekkel bánni. Plusz felveszem telóra beszélgetést...
2014. júl. 1. 19:03
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
És akkor te is számíthatsz bírságra. Ez nem úgy megy higy csak a munkáltató a hibás.
2014. júl. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
MIvel aláírtad a jelenlétiben, hogy aznap 4 órát dolgoztál, ezért cumi.
2014. júl. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Volt amikor nem írtam alá semmit!
2014. júl. 1. 19:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem is voltál ott, tehát az is szopacs. Azt mondja majd a munkáltatód, hogy nem voltál bent, azért nem írtad alá.
2014. júl. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Valami értelmes válasz??? Köszi.
2014. júl. 1. 19:28
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
Ez az igazság, akármennyire is fáj!
2014. júl. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem cask te vagy akivel ezt csinalja, akkor tobben kozos erovel szembe szallhattok vele akar birosagon is...fuggetlenul, hogy cask 4 orat irtatok ala, illetve nehany alkalomkor semmit...merthogy a munkaltatotok visszaelt a helyzetevel.
2014. júl. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én csak a bosszút ajánlom csak aztán nem túlzásba esni!

Edd meg a kedvenc szendvicsét vagy tedd tönkre a napját vagy az irodáját na de komolyan! Van bármi papírod arról hogy nála dolgoztál vagy hogy nála dolgoznál, mert akkor fordulhatnál az apechosokhoz vagy akárkihez!! Ha meg "illegális" munkárol volt szó (ugyértem adózás nélküliről) akkor már rég semmi esélyed mivel a munka nem is létezett!

De lehet hogy ez félreértés és fizetni fog ha eleget zaklatod ezzel! Minden esetre addig nem ajánlatos dolgozni míg nem fizet, és addig kereshetsz megbízhatóbb munkák körében, vagy ha van bármi bizonyítèkod, fordulj valmi munkavédelmis cucchoz!

2014. júl. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!