Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Maradjak az informatikánál,...

Maradjak az informatikánál, vagy menjek marketing-kereskedelem területre?

Figyelt kérdés

Sziasztok. az a helyzet, hogy jelenleg "benne vagyok" az informatikában viszont engem sokkal jobban érdekel a marketing és a kereskedelem mint a programozás. én inkább tovább lépnék marketing-kereskedelem terültre.


Van magyar, matek, érettségim. angolból és informatikából emelt szintű érettségim van. Van informatikából szakvizsgám is. Van egy alapfokú német, és egy középfokú angol nyelvvizsgám, illetve B kategóriás jogosítványom. A helyzet az, hogy én nem szívesen maradnék az informatikánál. Szívesebben dolgoznék értékesítőként, kereskedőként. Szerintetek lépjek tovább a kereskedelem-marketing "munkaerőpiacra" vagy maradjak az informatikai terülten. Szerintetek? Ti merre mennétek tovább?



2014. júl. 4. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Az IT biztosabb elhelyezkedést és magasabb bért ígér, de ha nincs hozzá kedved, akkor felesleges erőltetni. Ha érdekel a marketing, csináld azt, csak tudd, hogy attól, hogy meglesz a diplomád, még nem kapsz állást. Ez egy nagyon agilis, sok lelkesedést, önálló ötletet és projektet igénylő terület, enélkül nehezen leszel benne sikeres.
2014. júl. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
informatikához nem sok kedvem van. tudom, hogy diplomától nem lesz munkám. Ugyanakkor nagyon pörgős, ötletes vagyok, és szeretek idegen emberekkel találkozni. Szeretek üzletelni.
2014. júl. 4. 22:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor hagyd az IT-t. Bármilyen szakmával csúcsra lehet érni, ha elég jó vagy benne. Ahhoz pedig nem árt a lelkesedés.
2014. júl. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

HA IT-s diplomád van, akkor sem tuti, hogy lesz munkád, nem csak a marketingnél van így.

Ezzel most nem kötekedni akartam, csak puszta tény volt.

Egyébként, egy IT-s diploma sem jelent egyből hatalmas fizetéseket, általában ilyen helyekre csak a jobbak kerülnek be.

Ezért ajánlom, hogy mindenki annak tanuljon, amihez ért, és tetszik neki, mert különben.... nem ér semmit.

Tehát, ha marketing, akkor marketing, és simán lehetsz sikeres, ha engem érdekelne akkor tutkó ezt választanám. :-)

2014. júl. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Eldöntöttem! Irány a marketing.
2014. júl. 5. 20:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Mint ha csak én írtam volna egy kicsit régebben. Én is egyetemen jöttem rá, hogy bár szeretem az informatikát, azt nem tudom elképzelni, hogy az egész életem egy gép előtt teljen el. Rájöttem, hogy ahhoz, hogy abban sikeres legyek, egész nap arra kell koncentrálnom és mindezt élveznem is kellene. Nem tettem. Mivel volt már egy OKJ-s marketinges végzettségem, és azt nagyon is szerettem csinálni, így egyértelmű volt, hogy merre tovább. Habár vesztettem egy évet, de még mindig jobb, mintha sokkal többet vesztettem volna. Nekem az egyetemen is mindenki azt mondta: Csak akkor leszel sikeres az IT-ben (de ez minden másra is vonatkozik), ha szereted csinálni. Különben nem ér semmit. Szóval hajrá, irány a MARKETING! :)
2014. júl. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
oké, akkor ez nem kérdés! Szívesebben járok el tárgyalásokra, hogy 2-3 cég a mi cégünktől bérelje a kocsijait kedvező áron, mintsem programozzak le egy bluetooth-t kezelő programot!
2014. júl. 8. 15:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóképpen vagyok mint a kérdező és utolsó válaszoló, annyi különbséggel, hogy én az utolsó évemben jöttem rá, hogy jó ez az IT, de nem lelkesedem érte, kell valami más. Csak én még nem tudom, mit akarok és valószínű nehezebb lesz otthagyni a szakmát ennyi év tanulás után. De valóban, én is megerősítem, csak akkor lehetsz benne nagyon jó, ha élvezed. Egyébként maximum csak egész jó lehetsz.
2014. júl. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!