Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jobban megérte volna kereskede...

Jobban megérte volna kereskedelem-marketing szakra menni, semmint nemzetközi gazdálkodás szakra? Állásbörzén ezt tapasztalták az ismerőseim: inkább keresték a marketingeseket?

Figyelt kérdés

A BGF-en tanulok, és eléggé jók itt az elhelyezkedési esélyek a diplomásoknál.


Amin gondolkoztam: jobban megérte volna kermark-ra menni, semmint nemzetközi gazdálkodásra?

Mert állásbörzén (volt hogy iskolába rendeztek egy kisebb kaliberűt, meg most volt a HVG-s is) azt tapasztalta több ismerősöm is, hogy jobban keresték a marketingeseket a nagy cégek (pl. unilever, coca-cola, henkel, stb) és a nemzetközi gazdálkodás szakosokat nem annyira.

A coca-colánál például megmondták itt az iskolai állásbörzén kerek perec, hogy csak marketinges gyakornokokat keresnek, illetve csak marketinges állást lehet betölteni, mást nem keresnek.


Pedig én azt hittem, hogy az ng-vel jobban el lehet helyezkedni, mint a marketinggel.

Kb. 1,5 éve felvételiztem, (most ez a 4. félévem fősulin) és direkt azért nem jelöltem kermarkot, mert sokan mondták, mennyire büfészak...


Szerintetek?


2014. febr. 28. 10:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
4%
A helyzet már sok éve az, hogy közgazdászra és jogászra egyszerűen nincs kereslet, mert olyan túltermelés van belőlük, hogy sehol nem tudják alkalmazni őket (mérnökből meg kevés van, az mindenhova kell). A marketingről nem tudok nyilatkozni, de 100% jobban jársz vele mint a közgazdászattal...
2014. febr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
6%

Mindkettő elég büfé szak, de a marketingre legalább mindig lesz kereslet, még ha nem is fognak irdatlanul sokat keresni.

A NG egy nagy nulla, kapcsolatok nélkül.

2014. febr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
96%
Bankoknál jól el lehet nemzetközi gazdálkodással is helyezkedni, nem is rossz fizetésért. Ilyen területen érdeklődtél már?
2014. febr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
87%
az első hülyeséget beszél, jó közgazdászra mindig van kereslet, bankoknál inkább pénzügy, számvitel meg különböző elemző közgazdászos szakok kellenek, az az igazság, hogy gazdmen-el is jobban jártál volna, sőt az még a kereskedelem-marketingnél is jobb ha már humánabb közgáz szak érdekel
2014. márc. 8. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
67%
szerintem 4. félévben még átjelentkezhetsz, utána még egy pénzügy mestert is tehetsz
2014. márc. 8. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
10%
2:19 aha hülyeséget beszélek, akkor ezért van tele a munkaügyi központ frissen végzett gazdászokkal, és ezért adnak fel külföldön hirdetést, mert olyan jól el tudnak helyezkedni...
2014. márc. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
80%

"A marketingről nem tudok nyilatkozni, de 100% jobban jársz vele mint a közgazdászattal..."

"tele a munkaügyi központ frissen végzett gazdászokkal"


Szerintem ezek után maradj csöndbe, buta vagy mint a föld és nem értesz ehhez csak visszabüfögöd a "dunát lehet rekeszteni velük" sztereotípiát, de ha már munkaügyi központba jártál akkor neked is tuti szakmád lehet.... Elmondanám, hogy 60 munka jut kb 40 főre covinuson gazdaságelemzőknek, már aki elbírja végezni mert nem egyzserű... közgazdász és közgazdász közt is van különbség

2014. márc. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
8%

"Szerintem ezek után maradj csöndbe, buta vagy mint a föld és nem értesz ehhez csak visszabüfögöd a "dunát lehet rekeszteni velük" sztereotípiát, de ha már munkaügyi központba jártál akkor neked is tuti szakmád lehet..."


Apafej, te a marsról jöttél ide? Itt iszonyatos túlképzés van jogászból is, közgazdászból is, a bő 90% a munkanélküliek táborát gyarapítja. És igen, az én állításomat legalább bárki le tudja ellenőrizni a munkaügyi központban. Te meg csak bullshittelsz itt agyba-főbe, és ezek után "buta vagy mint a föld és nem értesz hozzá". Nevetséges vagy.

Látogass el a munkaügyi központba, és kérd ki az ide vonatkozó infót mielőtt nekiállsz itt trollkodni. Ja és egy levegővel magyarázd meg azt is pls, hogy a pályakezdő közgazdászok miért mennek ki külföldre dolgozni, a mérnökök pedig miért nem mennek. És próbálj valami hihető magyarázatot kitalálni.

2014. márc. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
85%

Fú ember te fárasztóan hülye vagy, már ne haragudj. Eleve a közgazdászokat nem hasonlítanám a jogászokhoz, mert a közgazdász egy 6 millió felé ágazó szakma, logisztikától a kontrollingig, könyvvizsgálástól az elemzőig, sőt még az agrár dolgokra is lehet specializálódni. Ezért írtam, hogy közgazdász és közgazdász közt is van különbség, de másodjára talán sikerül felfogni... ez ugyan olyan hülyeség, mint amikor azt mondod, hogy a mérnökök jól el tudnak helyezkedni, mert a villamosmérnök igen, de az építészmérnökről ez már nem mondható el. Nem mindegy, hogy divatos turizmus, marketing meg menedzsmentes szakokon végez valaki (bár ezekkel is el lehet helyezkedni, sokban függ attól is, hogy nem valami trágya fősulira jársz hanem nívós egyetemre, jók a személyes kompetenciáid stb.) vagy pénzügyön, pénzügyi biztosítási matekon, közgazdasági, gazdasági elemzőn/matekon, számvitelen stb. ezekkel szinte egyből el lehet helyezkedni, jó fizetéssel, EZ TÉNY, nézd meg a felvi statisztikákat ha nem hiszed. Az se esett le miért idéztem a mondatodat, a kereskedelem és marketing is egy közgáz szak, tehát, hogy jobban járna vele mint a "közgazdászattal" enyhén paradoxon, itt is látszik, hogy fogalmad sincs róla mit zagyválsz össze, ezek után inkább te bullshit-elsz itt (de most komolyan, lehetsz kb. 14 éves, hogy ilyen szavakat használsz, inkább ne okoskodj a felnőttek dolgába) meg szerintem másmilyen "gazdászokat" láttál a munkaügyi központba, ha egyáltalán voltál, vagy esetleg azért jársz oda mert képzetlen vagy és irigykedsz, keserű a szőlő....:D

Azt meg melyik pizsamádban álmodtad, hogy a mérnökök nem mennek külföldre, amikor Németországba háromszorosát megkeresik annak amit itt? Na kb. ugyan emiatt az indok miatt mennek ki a közgazdászok is, remélem megválaszoltam a kérdésedet.

[link]

[link]


És egy pár statisztika amit nem csak aljas módon behazudok mint te, hogy közgazdászok 90%-a munkanélküli.

Mondjuk hasonlítsuk össze a legjobb mérnöki és a legjobb közgáz egyetemet

[link]

[link]

Külföldi munkavállalást több mérnök vállal a végzettség megszerzése után.

A válaszadáskor munkanélküliek aránya elenyésző, 2-3 százalék mind a kettőnél.

Havi nettó átlagjövedelem összes foglalkoztatott körében a Közgazdaságtudományi karon 277 ezer, villamosmérnökin 3 ezerrel több 280 ezer, gépészmérnöki karon 211 ezer..Tehát miről is beszélünk?

Itt egy másik cikk: Jó helyzetben a műszaki, gazdasági és informatikus diplomások...

[link]

Már most megbántam, hogy ennyit koptattam a billentyűzetet egy hülye troll-ra, szerintem annyit értem vele mint halottnak a csók, most meg majd olvashatom a hülye válaszodat, hogy bementél a munkaügyi hivatalba és mindenki "gazdász" volt.

2014. márc. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
63%
2014. márc. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!