Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Normális hogy nem tudok...

Normális hogy nem tudok megélni 95 ezerből, úgy hogy még a szüleimmel lakok? Vagy csak én nem tudom beosztani?

Figyelt kérdés
Nem fizetek itthon semmit, se rezsire, se ételre, mert nem is engednék, azt mondják nem szorulnak rá erre, inkább tegyem félre a pénzt hasznos dolgokra. De sajnos nemhogy félretenni nem tudok, hanem szinte minden hónap végén kölcsön kell kérnem tőlük. Nem értem hol rontom el, mert egyáltalán nem járok bulizni, se kozmetikushoz fodrászhoz, semmi különös igényem nincs mégis csak úgy eltűnik a fizetésem már hónap közepén. Amikre minden hónapba szoktam költeni: benzin, vadászgörénynek táp meg hús, cigi, innivaló nassolnivaló munkahelyre, kozmetikai tisztálkodási szerek, kontaktlencse. Meg persze mindig van plussz kiadás is, fogorvos, autó javittatás, nyaralás, ruhák, cipők, elromlott telefon helyett új, ilyesmi.
2014. júl. 6. 15:52
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
66%

cigi, innivaló, nasi, nyaralás, ruhák, cipő


nah ezeken lehet lefaragni.


és nem, nem normális. főleg, hogy még kölcsön kell kérned, mire kérsz kölcsön? nasira, cigire?


Előbb arra költs ami kötelező, üzemanyag, csekkek (pl a kocsi csekkjei)

ami marad pénz, abból gazdálkodj, ha elfogy, akkor nem költesz többet, ennyi.

2014. júl. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
87%
Írd fel minden kiadásodat, hogy elemezni tudd, hogy mire mennyi megy el. Én a cigivel kezdeném, tedd le, nekem 300 ezer ment el rá évente, amíg cigiztem, meg a nassolnivaló is nyugodtan kimaradhat. Egyébként valóban nem sok az az összeg, sajnos.
2014. júl. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
86%

Ha tetszik, ha nem, igenis költes luxus dolgokra, pl. ilyen a cigaretta. Erre simán elmehet havi szinten 30-40 ezer FT, ami rengeteg egy olyan dologra, ami ráadásul egészségtelen is.

Tessék leszokni róla.

A másik: innivaló és nassolnivaló a munkahelyre, ilyenekre költeni? Miért nem viszel otthonról tiszta vizet, teát, kávét vagy szörpöt? Nagyságrendekkel olcsóbb, mint minden nap venni valamit. Nassolnivaló helyett szintén otthonról vinnék normális kaját.

A nyaralás meg szerintem eléggé luxus ilyen fizetés mellett, de ezt neked kell tudnod.

A kocsi szintén nem életbevágó folyamatosan. Ha nem mész nagyon messzire lehet pl. biciklivel menni. Ezzel elég sok benzint megspórolsz.

Ruhát, cipőt meg azért nem kell minden hónapban vásárolni.

És amúgy a kérdésre a válasz, nem, nem normális. Akkor az lenne, ha albérletben kéne tengődnöd, de így még bőven félre is kellene tenned, vagyis lehetne.

2014. júl. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
76%
az kimaradt, hogy minek ilyenre költeni
2014. júl. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
38%

Normális. Nekem sem sikerül, ugyanilyen helyzetben. Kivéve, hogy se nem dohányzom, se nem hordok kontaktlencsét, és autóm sincs.

Nekem csak ruha és étel kell, meg ami nagyon sok, az a bérlet: havi 22.000,- Ft.


Egyszerűen nem tudok megélni, pedig én sem fizetek semmit itthon sajnos. De még kölcsön is kell kérnem, pl. a telefonszámlámat nem tudom befizetni a saját pénzemből. (Munkaügyben sokat telefonálok, de ez ellen nem tudok mit tenni. Sajnos nem térítik.)

2014. júl. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
74%
nem normális, nem tudsz a pénzzel bánni. minden lehetőséged adott lenne arra, hogy spórolj, lévén otthon laksz, és még rezsit sem kell fizetned. cigi alapból sokat elvisz, az sem kellene. nassolnivaló szintén, de ezt is írták már előttem. nyaralás, ilyen gyenge fizetés mellett szintén nem fér bele. a pénzzel nem tudsz bánni, ez nagyon látszik.
2014. júl. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
41%
És a görényeid is vágd ki a fenébe!
2014. júl. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
83%

Nem, nem normális.


Semmire sem kell költened mégse marad, mi lesz veled, ha rezsit, albérletet kell fizetni? Kiállsz az út szélére egy kis zsebpénzért?

2014. júl. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 atika7 válasza:
73%
nem normalis ,a parlamentben 45 ezerbol is kiralyiasan megelnek
2014. júl. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
68%
Egyáltalán nem normális. Én is otthon lakom, 110-et keresek nettóban, amiből ÁTLAGBAN minden hónapban elteszek 90 ezer körül, és még haza is adok (igaz az Erzsébet utalvány). Valamit nagyon nem jól csinálsz. Nálad szerintem a ruha, cipő vásárlás is tuti, hogy megdobja nem is kicsit....
2014. júl. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!