Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetemista vagyok. Van annyi...

Egyetemista vagyok. Van annyi pénzem havonta fix kiadásokkal együtt is hogy meg tudjak élni belőle sőt talán még egy 20ast félre is tudok tenni belőle havonta a tavaszi tanulmányútra. Mégsem tudom beosztani a pénzem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
szóval van kb havi 25 fix kiadás. kolesz telefonszámla ilyesmi. és a többi az szabad felhasználású és ha úgy számolok hogy 5ezret költök hetente akkor flére is tudok tenni havi 20ezret a tavaszi tanulmányútra. sosincs pénzem mégsem. LEhet hogy az a gond hogy bankszámlán tartom és nem készpénzben ? Mit tegyek ? hogyan osszam be? Jó lenne ez az 5ezer/hét ötlet? havonta járok haza.

2013. okt. 24. 23:24
1 2
 1/14 tetro ***** válasza:
mit eszel?
2013. okt. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%
Ötezer forintból nem lehet megélni egy hétig, itt csúszott hiba a számításba. Ha csak a kaját számolod, már az is neccesen jön ki belőle, pláne hogy diákként nem tud az ember mindig otthon főzni magának. Meg aztán élni is kell. Egy-egy mozi, beülni valahová a barátokkal, elmenni úszni stb. alkalmanként minimum egy ezresbe kerül.
2013. okt. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
általában mindig mást eszem. van amikor beülök egy olcsó kajáldába van amikor gyros vagy hamburger van amikor tesco-s zacskós leves/ zacskós pörkölt. Mind2 választ értékelem mert hasznosak. Vajon az a baj hogy nem hordok magamnál készpénzt ? mennyi lenne elég egy hétre ? 7-9 ezer ? a kajálást hogy oldjam meg ?
2013. okt. 25. 00:56
 4/14 tetro ***** válasza:
koleszban laksz? nem tudom hogy lehet olcsón kajálni... Budapesten szerintem sehogy... ha nagyon olcsón ebédelsz, akkor se jön ki a napi kaja 1000 Ft-ból. hozz otthonról tartós kaját :D
2013. okt. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szegeden vagyok koleszos. Nincs lehetőségem otthonról tartós kaját hozni mivel havonta járok csak haza sajnos
2013. okt. 25. 01:19
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem is ott a bibi, hogy nem 5000 Ft-ba kerül a kaja hetente. Mivel csak havonta jársz haza, így átlagban 714-et költhetsz kajára egy nap, az meg marha kevés. Ha beülsz egy olcsóbb kajáldába, mondjuk eszel egy menüt ebédre, már az meghaladja ezt az összeget, és akkor még csak egyszer ettél egy nap. De ha veszel egy gyrost, már az is majdnem ennyibe kerül. Az szerintem kevésbé lényeges, hogy kp-ben vagy bankszámlán tartod a pénzed.

Figyeld a kiadásaidat, mennyit költesz kajára egy héten, gondold át, miként tudnád kicsit csökkenteni, és asszerint tervezd be a heti költségvetésed.

Így, hogy hasadra ütöttél, hogy kb. 5 rugó elég hetente a kajára nem igazán életképes.

2013. okt. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Helló, szintén Szegeden vagyok egyetemista.


Nekem sosem volt problémám a pénzzel, pont hogy pénzügyekkel akarok később foglalkozni, de tavaly segítettem egy csoporttársamnak, aki hozzád hasonló problémával küszködött.


Aki azt mondja, hogy élni tudni kell: Igen, de nem a lehetőségeinken felül. Csak az üljön be a haverokkal valahová, járjon moziba, bulizzon, aki megengedheti magának.

Ha az egyetemista kifizette a havi koli (vagy lakbér és rezsi) költségeit, vett magának ételt a hónapra, megvan a pénze a havi utazási költségekre és félre tett annyit, amennyi későbbre kell, akkor ha van még azon felül pénze, akkor .


Olyan nincs, hogy az ember megérdemel valamit. Nem mindegy, hogy valaki 80 ezres, vagy 800 ezres fizetéssel megy a Bahamákra nyaralni. Ha valaki nem a lehetőségein belül él hosszú távon, a matek úgy is legyőzi. Vagy eladósodik, vagy csak simán sosem lesz semmire előre pénze. Ha a gyerek egyetemét kell fizetni, akkor zsebből fizetés helyett lehet majd diákhitelt felvenni, ha a mosógép elárasztja a lakást, akkor lehet Provident-hitelt felvenni, mert nincs párszázezer félre téve, ha kirúgják és fél évig nem talál munkát, akkor össze is omlik anyagilag, mert nem volt féléves megélhetésre való pénze megtakarítva.


Szeged specifikus tanács:

Ne költs vízre. Vegyél két hatos csomag ásványvizet egyszer, aztán járj el az Anna-kútra és ott töltsd meg őket. Én ha kifogy hat darab üveg, akkor mindig menj el vizet venni, hogy aztán megint legyen 12. Havi 2-3 ezer forintba is kerülhet, ha mindig ásványvizet veszel a boltban.


A kaját a pénzügyileg segítségre szoruló barátom is így oldotta meg:

Egyszer jár boltba azóta hetente egyszer. Megvesz mindent előre és így olcsó. A kaja nem hűtőbe való részét az ágya feletti polcon tartja.

Miket vegyél: Nézd az akciókat. Hozzánk bedobják a postaládába a reklámújságokat, de a koliban inkább az interneten keresztül nézd a hirdetéseket. Lidl, Auchan, Tesco, Penny. Ezekben gyakran van valamilyen valóban vásárlásra érdemes, leárazott jó termék.

Ha kell akár változtasd meg az étkezési szokásaidat.

Például. Tesco, babkonzerv 140 forint/darab. Ajándék, miközben egy napig eszek egy darabot.

Lidl, láttam 160 forintért halkonzervet. Nyami.

Stb-stb. Az akciók mondom, már a neten is rajta szoktak lenni.


Aztán: Napközben ne vigyél magaddal pénzt. Ha kártyát használsz mindig, azt sem. Legyen nálad mondjuk 100 forint, hogyha mondjuk fénymásolásra kell, de több ne. Ha mégis valamilyen életbevágóan fontos dologra kell a pénz napközben, kérj kölcsön egy napra egy csoporttársadtól. Én is így szoktam csinálni, nem szégyen.


Ha dohányzol, szokj le. Még ha töltöd is -főleg ha nem-, úgy is olyan sok pénzt költesz feleslegesen, aminek máshol több hasznát látnád. Plusz még nem is halsz majd meg 7 évvel korábban, mint ahogy a dohányosok szoktak a nem dohányosokhoz képest.


Ha lány vagy, költs kevesebbet ruhákra és kozmetikumokra. Hidd el, hogy a fiúk nem a ruháidat nézik, hanem az arcod, a feneked vagy a melled, amik úgy is alapból adottak. A nők inkább csak egymásnak öltöznek ki, a fiúk pedig legszívesebben nem gyönyörű ruhákban, hanem meztelenül nézegetnék a lányokat. Maradj igényes továbbra is, de ez nem egyenlő a gyakori bevásárlással a DM-ben vagy a Rossmannban és ha évente csak párszor veszel új ruhát, attól sem leszel kevesebb.


Sok kicsi apróság. Ezek is rengeteg pénzt elvisznek. Egy kávé-, vagy italautomata, amit gyakran használsz, nem is beszélve az ételautomatákról. Szintén hagyd el a haverokkal való iskola utáni beülést valahová, főleg ha valami egyetem melletti méregdrága helyről van szó. Még jó idő van, inkább menjetek a Széchényi térre és üljetek le egy padra beszélgetni.

Elmaradhat a kitérő a pékségbe és a mekibe és társaiba is.


Aztán: Nézd meg mire költöd a pénzt. Azt mondod egyébként jól kijönnél és még maradna is 20 ezer. Hát nézd meg hogy mire költöd el. Írd!

Vegyél egy 20 forintos füzetet és kezd el bele írni, hogy mire költesz. De mindent. Az utolsó 120 forintos rágótól és 100 forintos italautomatás kávétól kezdve.


Hülyén hangzik? Én tavaly szeptember óta csinálom és meg tudom mondani, hogy 1 év alatt mennyit költök alkoholra, ruhákra és minden másra is.


Szerintem elborzadnál ha látnád a sok hülyeséget egy helyen leírva, amire elköltöd a pénzed csak egy hónapban.

2013. okt. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ez jó ötletnek tűnik ki fogom próbálni. köszi szépen! Nem lány vagyok egyébként hanem fiú. :D A ruhavásárlással tehát nincs gond. Ez a kártya otthonhagyás is jó dolognak tűnik, illetve az is hogy írogatom hogy miket veszek. a legtöbb pénz tök haszontalan dolgokra megy el (csoki,chips stb) és a gyorskaja is sokat elvisz. Félek egy kicsit hogyha otthon hagyom a bankkártyám akkor hátha történik valami. de kipróbálom és majd meglátom. Ritkán iszom italautomatából legtöbbször főzöm magamnak a kávét. Én a Tescoban amikor vásárolok általában veszek májkrémet, zacskós pörköltet (3-4dbot) és zacskós levest (12-18db) kenyeret néha vajat és felvágottat, teafüvet, és amikor kell tisztálkodó szereket.
2013. okt. 25. 09:56
 9/14 anonim ***** válasza:
12%

Szívesen. Akkor pár tanács nem érvényes (nem vagy lány, nem dohányzol és ahogy néztem az ételen sincs már mit spórolnod, de csak a HASZNOS ételekről beszélve. Májkrém, zacskós pörkölt, zacskós leves, kenyér, felvágott, vaj, stb. Ezek pont úgy vannak jól ahogy. A felesleges ételeket pedig te is írtad, hogy inkább ott kéne spórolni (csoki, chips, gyorskaja).


Szeretnék még ajánlani pár cikket, amikben olvashatsz a megtakarításokról. Ezek vegyesen gyakorlati tanácsokat adó és elméleti cikkek, neked azt hiszem az elmélettel nincs gondod (hiszen tudod hogy spórolnod kell és hogy miért), csak a gyakorlattal (hogyan). A gyakorlati cikkek alapvetően a felnőtteknek szólnak, de egy egyetemista is hasznát látja a legtöbbnek, hiszen ő is egyfajta háztartásban él (legyen az albérlet vagy koli).


Gyakorlati cikkek:


[link]

[link]

[link]


Elméleti cikkek (első sorban). Ezeket nem első sorban neked ajánlom, mert te érted, hanem annak(/azoknak) aki(k) az előző válaszom lepontozták:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. okt. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi én felfelé pontoztalak. Te is kolis vagy ? Mennyit költesz egy héten ?
2013. okt. 25. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!