Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban van olyan hogy...

Németországban van olyan hogy napibérben fizetnek ki és nem nézik az óraszámot?

Figyelt kérdés

4 napot dolgoztam mosogatoként ősszeirtam az óráimat.azt mondta a főnők vendéglátásban napibér van nem órabér.Roviden hogy nappokban fizetik az embert nem

órában.

07.04 5 orat dolg

07.05 9-20 oraig

07.06 9-18:30

100euros havi berrol volt szo .holnap fizet ki.



#munka #kűlfőldi munka
2014. júl. 6. 21:52
 1/4 A kérdező kommentje:
A tortenet roviden ugy nez ki amikor ledolgoztam a napokat azt mondta vendeglatasban nincs oraber Nemetorszagban csak napiber igy nem fogadta el az oraszamomat amit osszeirtam hogy metol medig dolgoztam naponta.nekialt kotozkodni majd mondtam neki hivom a financokat ekkor elkezdett magyarazni majd irt egy papirt amin a napok voltak ora nelkul.masolatot meg nem kaptam.azt mondta holnap fizet ki mert a papirt elkuldi meg a hivatalba.
2014. júl. 7. 00:08
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi van a munkaszerződésedben?
2014. júl. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez ugy ment amikor befejeztem a munkát leteltek a napok akkor iratott alá egy papirt amin a napok vannak ora nélkul errol masolatot nem kaptam (itt ugy kezdte 1 nappal kevesebbet irt be majd amikor szoltam atfirkalta a szamot ami utolagos javitas egy hivatalos papiron) a fel napot nem akarta beirni.Tehat nem athuzta es ott ala lett irva a feleknek hogy javitva van mint ahogy hivatalos papirnal kell.Ma már megkaptam a pénzem 74 eurot.Fizeteskor 2db papirt kaptam (abrechnung der bruttó-nettó-bezűge )és egy masik papirt amin az adataim szerepelnek.olyan papirt amin szerepelnek a ledolgozott napok száma nem kaptam.Az elso papiron szerepel a kifizetett osszeg es a levonasok.a napok nelkul.1000euros nettó havi orabert hirdetett meg tisztan.Ez nem volt igaz utolag mert lekapta meg az etkezest meg a szallast is.Amit irtam orakert 88,83 euro -8,84 euro szallasra -6 euro etkezes. Osszesen 74 eurot kaptam kezhez. 07.04 5 orat dolg 07.05 9-20 oraig 07.06 9-18:30-ig dolgoztatott.Ezer eurora jon ki heti 6 nap 12 oraval szamolva egy honapra.De ebbol meg levonta az etkezest szallast amit elozoleg a hirdetesben elfelejtett megemliteni.Ez ugy kezdotott mondta irjam ossze menyit dolgoztam.Majd kozolte hogy nem mindig volt aktiv (eszetlen sok) munka es nem fizeti ki nekem azt hiaba dolgoztam le.ezutan kozoltem vele hogy kerdezzuk meg errol a hatosagot is.Ezutan jott a nemetorszagi vendeglatasban nincs oraber szoveg hanem napban fizetnek.Ezutan az tortent egy olyan jelenet is a kollega fonok asztalnal a kollega benyom egy irtal e ala papirt (mivel bizonyitod hogy itt dolgoztal jelenet).Majd en a fonokre nezek ismetelten kozlom vele hogy hianyzik e neki hogy rahivjam a financokat es azok nekialjanak kutakodni.A mobiltelefon a kezembe volt a felvetelgomb idovel el is indult es ezek utan erossen ajnerozta hogy nala nincs feketemunka.Keze remegni kezdett majd ezutan jott az a papirkitoltes aminel lemaradt a fel nap es masolatot arrol nem kaptam.
2014. júl. 8. 00:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Szóval nincs munkaszerződésed. Tudod, amit a munkába állás ELŐTT írsz alá, és ami részletesen leírja pl. a fizetést is. Ennek hiányában csak veszekedni tudsz a béredről. Már az első perctől látnod kellett volna, hogy ez átverés.


Én otthagynám a helyet és értesíteném a helyi Finanzamt-ot.

2014. júl. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!