Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyiket választanád?

Melyiket választanád?

Figyelt kérdés

Adott két álláslehetőség:


1. Gyorséttermi munka külföldön, korábbi tapasztalatom van (tehát betanulnom nem lenne sok, nyelvtudás nem gond), heti 20-25 óra havi nettó 160-170 ezerért, napi 100 km ingázás kocsival, ami kb. 2 óra, ingyen étkezés munkanapokon (ami heti 2-4 nap), viszont mivel állómunka, ezért a gyenge fizikumom miatt folyamatos lábfájdalmaim és derékfájásom lenne (korábban 4 hónap alatt nem szoktam meg az állómunkát, nem tudom most menne-e kevesebb óraszámban).


2. Irodai munka, félig-meddig a diplomámhoz köthető, de még nagyon sokat kellene tanulnom, heti 40 óra nettó 85-110ezerért (pontosan nem tudom), étkezés nincs biztosítva, utiköltség talán térítve, napi 30 km ingázás (de ha csak a buszt térítik, az napi 1-1,5 óra utazás), viszont ülőmunkát végezhetek, nincs lábfájás, nincs derékfájás és talán kevesebb a stressz is. Ráadásul az anyanyelvemen kommunikálhatok, ami szintén kevésbé stresszes. A fizetés viszont kevés, a munkaidő sok (legalábbis a másikhoz képest) és bejárni is csak busszal tudnék, ami nagyon ritkán jár és lehet, hogy kilométereket kellene gyalogolnom mellette.


Mindemellett egy másik szakmát és nyelvet tanulnék, ami sok idő, mellette háztartás... stb. Ti melyiket választanátok? Én az 1.-t választanám a fizetés és a részmunkaidő miatt, de félek, hogy sosem szokom meg az állómunkát, nagyon gyenge fizikumú vagyok, lúdtalppal, rossz testtartással, már 2-3 óra után sajog mindenem. Szerintetek merre felé induljak el?


2014. júl. 8. 11:37
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy az 1. helyen a párommal dolgozhatnék, viszont folyamatos hétvégi és ünnepnapi munka lenne, míg a 2. kötött munkaidős, nincs se hétvége, se ünnepnap.
2014. júl. 8. 11:38
 2/7 anonim válasza:
66%
2.
2014. júl. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
2.
2014. júl. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nezz jobban utana annak a 2. lehetosegnek. Ha pl. kiderul, hogy az a heti 40 ora inkabb 60-70 fizetetlen tuloraval (Magyarorszagon nem is olyan ritka), es a kocsog kollegak meg idegbeteg fonok miatt stresszes nagyon, akkor maris az elso allas fele billen a merleg.
2014. júl. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
2
2014. júl. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia, én benzinkúton dolgoztam havi 10 napot 24 órában, mindent összevetve 130e-re jött ki a nettóm, most 100e-ért mérnökként dolgozok napi 10-14 órákat + hétvégén érem utol a teendőimet.


Előbbiben sokat lenéztek, olyanok is akik jelenleg a kezem alatt dolgoznak. Tehát a meló több, a felelősség nagyobb, a fizetés kisebb, de legalább a végzettségemnek "megfelelő" a feladatkör.

Sokan irigykednek rám a melósok közül, ha tudnák, hogy 60e-el jobban keresnek nálam 8 órában, lehet megszűnne a nagy irigykedés :)

2014. júl. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves 5., pont ezt szeretném elkerülni. A szakmámban soha nem kereshetnék annyit, hogy függetlenedjek, hogy saját kocsim legyen vagy netalán házam... még a kiadásaimra sem elég az, amit sok helyen irodán adnak (ugyanis az ételt is magamnak veszem 100%-ban, ahogy ruhát, gyógyszert, mindenfélét). Szerintem nem lenne elég 80-90ezer forint, amit a régi szaktársaim most kapnak irodán. Viszont ennek közel a dupláját megkaphatom fele annyi munkával. A kérdés leginkább a lábfájás dolog...
2014. júl. 8. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!