Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyiket választanád? Biztos,...

Melyiket választanád? Biztos, nem szakmabeli, minimálbéres állás vagy inkább keresgélnél a szakmádban egy jobban fizetőt?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy nem a szakmámban sikerült elhelyezkednem, és bár örülök a munkámnak, tudom, hogy én többre vagyok képes mint a céghez érkező vendégek ebédeltetése és kávéval történő kiszolgálása.

2 diplomám van és pár ezer ft-tal többet keresek mint a minimálbér, és a munkaköröm sem elégíti ki a vágyaimat, úgy érzem felesleges volt tanulnom 5 évig, és csak "elbutulok" a jelenlegi helyemen. A másik oldalról viszont örülök, hogy van munkám. Csak ott a "de" :) De elérhetnék többet is, szeretném kipróbálni magam a szakmámban.

Ti hogy látjátok?

25N


2014. máj. 16. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
mi a szakmad?
2014. máj. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Imola Ágnes válasza:
100%
Hasonló a helyzetem. Szerintem tartsd meg a mostanit, és közben folyamatosan jelentkezz szakmabeli állásokra. ÉS amint megvan, fel is mondhatsz. HAjrá:)
2014. máj. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen végzettséged van? Szerintem nem kell mindenáron ezt a munkát csinálnod, csak, mert ez biztos hely. Ha találnál a szakmádban munkát, akkor az nem lenne biztos munkahely? Én a helyedben nem mondanék fel rögtön, de beadnám pár helyre az önéletrajzom.
2014. máj. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Unalmas meló mellett másik munkahely keresése, és csak akkor lépni, ha van már hova.
2014. máj. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
közgazdász vagyok.
2014. máj. 16. 14:49
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Munka mellet, mert nem sürgős(ha kijössz a pénzből pláne), esténkét átfutni az állásajánlatokat, és ha behívnak interjúra elmenni, ha meg biztos a hely, akkor felmondani.

Ennyit tudsz tenni, ha nem szereted meg közben.

2014. máj. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Szerintem két diplomával ne elégedj meg egy minimálbéres állással. Ha teheted, helyezkedj el a szakmádban, akár kevés fizetésért is egyelőre, tapasztalatszerzés miatt.
2014. máj. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pontosan, ahogy elottem is irtak. Munka mellett keresgelj!

Ne mondj fel, csak akkor, ha mar biztos a masik munka.

2014. máj. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"közgazdász", tehát turizmus és vendéglátás? :D

Azok szokták így írni, és felesleges lenne nézelődnöd, az halott szakma.


25 évesen nem gáz egyébként egy minimálbéres meló, majd lesz jobb, ráérsz még.

2014. máj. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

milyen közgazdász vagy? elképzelni nem tudom,hogy lehet valaki ezzel a végzettséggel munka nélkül,nálunk már az egyetem alatt mindenki kapott állást. persze ha turizmus-vendéglátás ahogy az előttem lévő is írja,akkor elképzelhető, sajna semmi köze a többi közgázos szakhoz.

Mindenképpen tanulj autodidakta módon, próbálj meg rájönni,hogy miért nem kaptál még állást a szakmádban, fejleszd a nyelvtudásod,és folyamatosan keresgélj! egyszer biztos lesz egy kezdés a szakmában,onnantól pedig tapasztalattal már könnyebb ;)

2014. máj. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!