Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tüntessem fel az...

Hogyan tüntessem fel az egyetemeimet az önéletrajzomban?

Figyelt kérdés
BGF bsc-n tanulok még jövő nyárig. Viszont most kinn voltam erasmuson Angliában, és az itteni egyetemet is szeretném beleírni az önéletrajzomba. Ugye minél aktuálisabb az egyetem, annál feljebb kell írni. Na most akkor melyik legyen az első helyen? Amit még nem fejeztem be, vagy az angol, mert később kezdtem?

2014. júl. 12. 01:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy ebben az esetben milyen sorrendben írod, a lényeg, hogy az egyetemek és a szakok teljes nevét kiírd. Mint HR-es mondom, hogy a guta ütöget, amikor olyan életrajzokat kapok, amelyek rövidítésekkel vannak tele. Írd ki szépen a BGF bsc-t úgy, hogy az is tudja miről van szó, akinek semmi köze hozzá.

Életrajzhoz mindig csatolj motivációs levelet, amelyikben bővebben leírod mit és hol tanultál Angliában, ill. mit és meddig tanulsz még Magyarországon.

2014. júl. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Hát ha mondjuk valaki HR-es létére annyit sem tud, hogy mi a BGF Bsc, akkor mondjuk tessen inkább kapálni, mert a munkájához alapvetően szükséges dolgokat sem tudja.
2014. júl. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a lentől-felfele, fentről-lefele nem számít, csak időrendileg legyen helyes. Mármint a régebbivel vagy az újabbal kezdesz, te döntöd el.
2014. júl. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves második, itt konkrétan nem a BGT-re gondoltam, hanem arra, amikor mindenféle kisebb főiskolákat, külföldi egyetemeket és a szakokat is csak rövidítésekkel tüntetik fel. Pl. a múltkor kaptam egy szlovákiai egyetemet végzett jelentkezőtől önéletrajzot, amiben ez volt: UPJS-FF-NJLAA-Mgr. Nincs az az ember, aki kapásból vágja az összes európai iskola összes szakának az összes rövidítését.

Önéletrajzba nem teszünk rövidítéseket, ennyi a dolog lényege.

2014. júl. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!