Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felvesznek, mennyi az...

Ha felvesznek, mennyi az esélye annak, hogy nem fizetnek ki?

Figyelt kérdés

7 hónapja vagyok munkanélküli. Tehát semmi félretett pénzem nincs, ciki vagy sem, a párom tart el.

Most sok esély van rá, hogy egy telefonos céghez bekerülök, a következő adatokat kaptam:

Betanulási idő 3 nap, erre nem kapok semmit. Próbaidő 2hónap, ezalatt nem leszek bejelentve, és szerződést sem kapok. Majd a próbaidő letelte után. Semmi támogatás (utazás,egészségügy) nincs benne a fizuban. Fizen kapok nem sokat, és van járulék.

Ha most kezdem a munkát, a jutalékrészt nem az aug. eleji fizetésben kapom, hanem a következő hónapban. A munkaidő 6óra, de többször is "elrontotta" a mettől meddig részt. (7-8at számoltam az általa elmondottakból).

Nekem minimum 7ezer FTba fog kerülni csak a bérlet.

Ha átvernek, mit tehetek? Sajnos nem érzem azt, hogy megtehetem, hogy nem vállalom el..

23L


2014. júl. 15. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
semmit nem tehetsz ha nem fizetnek, esetleg az interjút vedd fel titokban telefonnal, és így később bizonyíthatod a szóbeli szerződés létrejöttét.
2014. júl. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Erre az állásra biztosan nem jelentkeznék.

Ugyanis ilyen nincs, hogy téged bejelentenek, elkezdesz dolgozni és a próbaidő, ami 2 hónap, arra nem jelentenek be és nem fizetnek ki.

Ki az a hülye, aki 2 hónapig elmegy ingyen dolgozni??? Utána meg 2 hónap után fognak és elküldenek és dolgoztál 2 hónapot ingyen. Meg még ezt egy pár emberrel megcsinálják és úgy dolgozatnak, hogy nem fizetnek érte.

Szerintem ezt már-már jelenteni is lehetne feljebbvaló szerveknél.

Bele ne menj ilyenbe.

És az, hogy útiköltséget nem térítenek, azt megtehetik, ugyanis azt nem kötelező téríteni a munkáltatónak, mint ahogyan étkezési támogatást vagy üdülési támogatást, vagy éppen egészségpénzári kártyával való támogatást sem, ezek csak plusz juttatások, amit vagy adnak vagy nem.

De a munkabért kötelesek kifizetni, akkor is, ha még csak próbaidő alatt van az illető!

2014. júl. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mivel foglalkozik a cég. Ha budapesti akkor írd meg privátban hátha ismerem.
2014. júl. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A felsoroltak szinte mindegyike torvenytelen, az se lenne nagy csoda, ha valami mondvacsinalt indokkal semmit nem fizetnenek ki.


1. betanulasi idore ugyanugy fizetes jar

2. probaidore is kotelezo bejelenteni a dolgozot

3. szerzodes nelkul nem dolgozhatsz ott, ha jon egy munkaugyi ellenorzes, abbol sulyos buntetes lesz a cegnek

4. 6 oras munkaido, ami amugy 7-8 ora? ismet csak torvenytelen


mindegy hogy most milyen a helyzet, de ide ne menj, mert a vegen orulhetsz, ha nem neked kell fizetni hogy odajarhass.

2014. júl. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én papíron 6 órásként 12 órákat dogoztam. Törvény lesz@rja, senki sem ellenőrzi a cégeket! De hogy is ellenőrizhetné, ha papíron 6 óra munkaidő volt beírva. Persze mikor szóvá tettem, akkor 1 perc múlva már meg volt írva a felmondásom.
2014. júl. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerződés és bejelentés nélkül semmiképp se vállald el.
2014. júl. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Olvasd el tanulságképpen az alábbi kérdést:


http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__58856..

2014. júl. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bameg kérdező, jó, hogy belépőt nem szednek a munkásoktól.

Ez valami aljagané hely lehet. Messziről kerülendő.

Írd már ki a cég nevét, kicsit utánanézek.

2014. júl. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!