Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valahova felvesznek minimál...

Ha valahova felvesznek minimálbérért dolgozni, de hétvégén is kell, akkor csak vasárnapra fizetnek "ünnepi pénzt" vagy szombatra is? és mennyi ennek az átlagos összege?

Figyelt kérdés
2009. dec. 9. 11:15
 1/3 anonim válasza:
71%
A szombatért általában 200%-ot szoktak fizetni,a vasárnapért pedig 300%-ot.Legalábbis az én munkahelyemen.De arra is volt példa,hogy a hétvégi napokat nem számolták hozzá a fizunkhoz,hanem a műszak végén kaptunk kajajegyet!Ez jobban megérte nekik is és nekünk is,mintha hozzávágták volna a fizuhoz,mert akkor az adó elvitte volna!
2009. dec. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek...akkor te munkahelyed nagyon jó..Mert ahol én eddig dolgoztam,és hétvégén túlóra volt mindig úgy fizettek,hogy szombatra 50% vasárnapra 100%,csak az ünnepnapokra kaptunk 200%-ot!

De volt olyan munkahely ahol összegyűjthetted a napokat,és később kivehetted "szabinak"!Vagyis rendesen kifizettek mintha dolgoztál volna de otthon voltál..

2009. dec. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Köszi! Igen,jó kis munkahely.De jelenleg GYED-en vagyok és ha lejár a GYED-em,akkor sajnos már nem tudok oda visszamenni.Visszavennének ők,de elköltözött a cég és a pici miatt annyi utazást már nem tudnék vállalni!Pedig de jó lenne.Imádtam ott dolgozni!
2009. dec. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!