Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy legyen gyakorlata az...

Hogy legyen gyakorlata az embernek pályakezdőként, ha sehova nem veszik fel, mert nincs gyakorlata?

Figyelt kérdés
Csak szerintem ellentmondásos ez egy kicsit? Most akkor minden pályakezdő dolgozzon ingyen évekig, mert szinte mindenhol minimum 1 év tapasztalatot várnak el?
2014. júl. 15. 22:01
1 2
 1/15 anonim válasza:
55%
Hát ez így van sajnos el kell menni gyakornoknak arra az ágra ahol a jövőben dolgozni fogsz amugy van olyan munkáltató aki minimálbért fizet van olyan is aki majdnem teljes bért ad de van olyan is aki nem fizet de ha egy bizonyos időt dolgozol nála és megfelel neki a munkád végleges állást kapsz. :)
2014. júl. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Azért szoktak 1-2 év tapasztalatot kérni, mert sok helyen diákmunkával és gyakornokoskodással ezt már eléri a végzősök nagy része.


A legtöbb gyakornoki program után jár fizetés, ha nem adnak akkor az egy életképtelen szakma és ott abba kell hagyni, mert végzés után nem lehet elhelyezkedni, mivel folyton az ingyen dolgozó gyakornokokat fogják használni.

2014. júl. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%
Nekem is így volt ezért addig mentem, míg nem találtam egy olyan helyet, ahová felvettek. Mondjuk az én iskolámnak olyan neve volt 14 évvel ezelőtt, hogy több helyre is behívtak pályakezdőként. És nem főiskola vagy egyetem volt. :D
2014. júl. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Ja csak nem mindenhol van így.

Pl.ha állatorvosnak tanulsz nincs ilyen gyakornokoskodás,mert senki nem enged oda maga mellé még ingyért se,mert esetleg valamit elcseszel,és elmennek a kuncsaftjai...Egy irodai munkánál nem akkora tragédia,hogy rossz helyre írsz be valamit az excelbe,vagy tré kávét főzöl :D

De ha megdöglik a kuncsaft kutyulimutyulija az elég gáz,és nincs rajta "undo" gomb :D

Az meg hogy a McDoba hány órát melózál az senkit se érdekel,mint gyakorlat.

2014. júl. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Ja és kihagytam a lényeget.A fenti okoból kifolyólag pályakezdő sem kell.
2014. júl. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
mi a szakmád?
2014. júl. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

4-es.Biológus vagyok,ugyenez a helyezet mint nálatok.

A drága műszerek közelébe se engednek amig hallgató vagy a cégek,korházak viszont mindenhol gyakorlott munkaerőt keresnek.Hát kösz.

Az meg,hogy önkénteskedésből laborpatkányokat gardírozotam az egyetem állatházában,arra tojik mindenki...

2014. júl. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy vagy gyakornoki pozíciót vállal, sokszor ingyen, vagy olyan beugró pozíciót, ami ugyan alacsonyabb annál, mint amit szeretne, de később lesz majd előrelépési lehetősége.
2014. júl. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
23%

"Egy irodai munkánál nem akkora tragédia,hogy rossz helyre írsz be valamit az excelbe,vagy tré kávét főzöl :D "


Igen tényleg nem akkora tragédia, ha a 100 milliós programkódba belekontárkodik a programozó gyakornok és után 1 hétig mehet a hibakeresés az egész csapat részéről, hogy időre végezzenek és ne legyen kötbér.

2014. júl. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Amikor egy HR-estől én ugyanezt a kérdést megkérdeztem, akkor a kisasszony válasza a következő volt:


"Ez nem az ő problémája!"

2014. júl. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!