Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondom a közmunkát. Lesz...

Felmondom a közmunkát. Lesz valamilyen hátrányom?

Figyelt kérdés
Diplomás fiatal nő vagyok, nyelveket beszélek. Az egyetlen probléma, hogy egy kelet-magyarországi faluban élek,ahol szűkösek a lehetőségek (gyakorlatilag nincs is, ha csak az ember nem nyal a polgármesternek). Felvettek közmunkára, 50 ezer forintot keresek havonta. Még azt mondanám, hogy ezt sem bánom, mert jobb, mint a semmi, de a főnököm olyan megalázóan bánik velem, hogy minden nap nyugtatót szedek, depressziós vagyok, sírógörcseim vannak. Nem vagyok elkényeztetett, nem is büdös számomra a munka,a főiskola alatt dolgoztam már nyomdában, konzervgyárban és napszámba is jártam, szóval tudom, hogy mi a kemény munka. Nem is a munka, inkább a bánásmód az, amit nem bírok már lelkileg elviselni. Úgy gondoltam, hogy lehúzok még egy hetet, aztán kiveszem a szabadságomat és augusztustól "felmondok". Gondolom akkor elvesztem még a munkanélkülit is, meg a TB-met. Úgy dolgozok, hogy még orvosi vizsgálat nem volt. Megoldható, hogy orvosilag alkalmatlannak minősítsenek idegi alapon? Vagy milyen egyéb módja van? Nem szeretném terhelni az családomat azzal, hogy eltartsanak, de úgy érzem muszáj lépnem, mert ha nem, akkor "többel kötöm be". Szeptembertől mennék tovább tanulni, szóval csak az augusztus lenne úgy, hogy tengek-lengek. (Egyébként szeptember 30-ig szól a szerződésem, szóval az iskola miatt úgyis fel kellene mondani, mivel nappalira fogok járni). Mit tegyek? Ti mit tennétek?

2014. júl. 16. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne stresszelj. Le kell szarni a főnököt.
2014. júl. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Túl érzelgős vagy, amit a főnök mond, hessegesd el a füled mellett. Ha mindent magadra veszel, azzal csak magadnak ártasz. Ha meg diplomás fiatal, nyelveket beszélő nő vagyok, akkor emeld fel szépen a fenekedet abból a faluból, mozdulj ki és keress más városban, városokban munkát! Ha nem megy, akkor irány külföld.(Már ha olyan a végzettséged hozzá!)
2014. júl. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Sándor G ***** válasza:

Akkor te is add el a házadat mint én, és lépjünk le a Dunántúlra, mert ott legalább van normális munkalehetőség.

Itt békés me.ben is csak a xar közmunka van, én spec. Karbantartó vagyok egy iskolában +1hónapig, azután megyek el, végleg innen,

Nem azért tanultam 3szakmát, hogy életem végéig, kiszolgáltatott legyek, és nem azért hogy 50-60ez.ft,ért dolgozzak napi 8órában, festés mázolás, betonozás, térkövezés, butor pakolás, javítgatások. Stb.

2014. júl. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sándor G ***** válasza:

Ne vedd túl komolyan a munkát, és a fönöködet sem, ja és szólj vissza neki kemányen, ha úgy érzed hogy ok nélkül cseszeget, vagy szívatni akar téged, ne hagyd már magad, mert annál rosszabb lesz a helyzeted, hidd el.

Szard le a közmunkát, ha másképp nem megy.

2014. júl. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Átraktak egy másik helyre. Ott már jobb, így az első 2 nap tapasztalata alapján.
2014. júl. 20. 11:10
 6/7 anonim válasza:
69%
Én pénteken mondtam fel, alig akartak elengedni, de vázoltam a jogaimat, erre kitalálták, hogy a közös megegyezéses távozáshoz jelentkezzek át egy másik városba, mert az elköltözés elég indok a közös megegyezéshez...na persze, inkább felmondok és lesz...arom. Ahogy kijöttem az egyetemről már mentem is közmunkára, 1 évet lehúztam, elég volt! Most otthon maradok megcsinálom a hiányzó nyelvvizsgámat és átveszem a diplomámat. Van úgy, hogy lépni kell, és amikor eljön ez az idő, amikor betelik a pohár az aki nem lép, az örökre ott ragad ahol van. Vegyél erőt magadon vagy soha sem fogsz kitörni. Én megtettem, tedd meg Te is. 23 vagyok és sokkal több van bennem, mint egy szaros közmunka. Akkor lett elegem, amikor a 8 általánost végzett cigány lány elkezdett nekem parancsolgatni. Sok szerencsét, merj bátor lenni. :)
2014. júl. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Írtam privit :)
2014. júl. 21. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!