Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy mostanában...

Miért van az, hogy mostanában a gyári munkások jobban keresnek, mint akik diplomával helyezkednek el valamilyen irodában?

Figyelt kérdés
Gyárban dolgozó ismerőseim havi nettó 150-et keresnek legalább, irodában dolgozó barátnőim 90-100-at nettóban. Ez csak nekem fura? Inkább ne tanuljak, és jobb állásom lesz?

2014. jún. 26. 17:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Igen kérdező csak a gyári munkás nem reggel 8-tól 4-ig dolgozik, hanem éjszakai műszakban is, és szombaton is.
2014. jún. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Aki irodában 90-100 ezret keres, az olyan munkát is csinál.
2014. jún. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Azért nem vagyok otthon a témában, de...

Az irodás az mondjuk reggel nyolctól fenekén ül este/délután négyig,hétfőtől péntekig.

Aki gyárban dolgozik, annak van nappali műszak, mehet hévégére(ami több pénzt jelent) és talán ünnepekkor is(talán még több pénz) és mehet éjszakára is,ami még több pénz,mintha nappal menne...és talán van éjszakai pótlék is.

De a gyári munka fizikailag sokkal megterhelőbb.

2014. jún. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Azért nem csak 90 ezret lehet keresni egy irodában. Nem mindegy, hogy fontos döntéseket hozol, tárgyalsz, programozol, napi szinten használsz idegen nyelveket vagy tologatod az aktákat és kávét főzöl. Ez utóbbiért miért is adjanak magas fizetést? Kb. bárki el tudja végezni, ha odafigyel.

A gyárban meg ahogy írták is, van aki éjszaka dolgozik, van aki hétvégén és nem egy könnyű munka általában. De amúgy ne aggódj, nem egy gyári munkás van, aki minimálbért visz haza.

Nem lehet így általánosítani.

2014. jún. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Az átlag irodai nettó kis országunkban 180 ezer pénz körül mozog. Aki 90-et keres, az általában szak- és nyelvtudást nem igénylő, döntési helyzetbe soha kerülő pozícióban van.
2014. jún. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom, hol dolgozol, ahol én vagyok, ott az irodában többszörösét keressük a fizikai dolgozók fizetésének.
2014. jún. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
56%

Gyára válogatja.

Én tudok olyan gyárat ahol nettó 70 ezret visznek haza két műszakban.

Teszem hozzá Magyarországon.

Más európai országokban ugyan ezért a munkáért átszámolva 200-250 ezer.

Ez Magyarország!

A multik rabszolgái vagyunk!

2014. jún. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
27%
Gondolom a barátnőd is elheherészett és keféltette magát 3, 4, 5 évig valami nevenincs főiskolán, elvégezte a büfészakot és utána várná a havi 1 milliós fizetést. És csak diplomásokkal hajlandó szóba állni.
2014. jún. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

Mert mindenki túlképzett, így már nem adnak nekik annyit mert olcsóbban is találnak embert.Minek fizetne többet mikor talál kevesebbért is diplomást?

Én 170 ezret keresek nettóban egy gyárban minőségellenőrként, egy pénzügyi osztályon dolgoztam régebben, ott minimálbért kerestem, pedig a nagyképű ingben járkálók közé tartoztam...

2014. jún. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, céges jogászok sokkal jobban keresnek ;) (meg közgazdászok).


A második válaszolónak: anno én egy közjegyzői irodában dolgoztam jogi asszisztensként 90.000,- Ft-ért; az adminisztráció mellett végzéseket fogalmaztam, jegyzőkönyvet készítettem hagyatéki tárgyalásokról, angol nyelven kellett felkeresnem külföldi pénzügyi , intézményeket, cégeket, amennyiben volt az örökösnek bankszámlája, cégrészesedése külföldön. Nos, ha én hibáztam, akkor azzal elég nagy vagyoni kárt okozhattam volna, mivel a közjegyző csak aláírta azokat, néha a jogszabályokat jobban kellett tudnom nála... Szóval havi 90.000,- Ft-ért elég nagy felelősséget vállaltam + elég sokat túlóráztam. Szóval a fizetés alapján minősíteni egy pozíciót elég buta dolog.


Azt meg egyszer irodai munkásként szeretném megélni, hogy a seggemet meresztem, és nem csinálok semmit :D Diákként főleg fizikai munkát végeztem, légkondikat szereltem össze, acélt tisztítottam, pavilonokat építettem, a nagybani piacon több mázsás árukat húztam, szóval nekem van összehasonlítási alapom, és hát el kell, hogy mondjam, hogy a fizikai ill. szellemi munkát összehasonlítani úgy, hogy melyik a nehezebb, azaz egyik legnagyobb baromság. Mindkettő másképp fárasztó (megjegyzem, fizikai munkásként több pihenőidőm volt :D), nem lehet összehasonlítani ezeket a munkákat.

2014. jún. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!