Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha befektetési bankár akarok...

Ha befektetési bankár akarok lenni. Milyen iskolát kell hozzá elvégeznem? Milyen egyetemre mennyek?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2014. júl. 16. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Elsőnek végezd el az általánost, aztán gimi, vagy közgáz szakközép, aztán közgáz egyetem, vagy pénzügyi számviteli. Az általánost muszáj befejezni, mert írni sem tudaz. Pontot tettél ahova vesszőt kellett volna. és nem mennyek, hanem menjek. Ha 12 évesnél idősebb vagy, és írni sem tudsz, akkor ne akarj egyetemre menni.
2014. júl. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A helyesírás alapvető lenne valóban, de jóindulatúan feltételezem, hogy 10 évesnél nem vagy több :)


Egyébként közgazdasági-pénzügyi jellegű alapdiploma, valamint nagyon jó (tárgyalóképes felsőfokú) angol nyelvtudás az alap hozzá. Utána lehet szakosodni.

2014. júl. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 egy újabb válaszoló ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, az első válaszolóval ne foglalkozz, mert ő maga sem tud helyesen írni.

A második válaszoló teljesen jól kifejtette, mit kell ahhoz tenned, hogy befektetési bankár lehess.

Azonban, csak akkor válaszd ezt a szakmát, ha nagyon jó idegeid vannak, vagy, ha meg tudod magad szedni 10 év alatt.

2014. júl. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Miért kéne 10 év alatt megszednem magam? o.O
2014. júl. 16. 23:03
 5/6 egy újabb válaszoló ***** válasza:
Mert, ha komolyan csinálod, többet nem fogsz kibírni.
2014. júl. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 éve csinálom. Nemzetközi Befektetési és Projektfinanszírozási Bankár vagyok. Rá ment a 14 éves házasságom, s egyszer tönkre is mentem. Ha nem vagy elkötelezett, akkor jobb ha bele sem kezdesz. Nagyon komoly eredményeket érhetsz el, de nagyon, de nagyon meg kell fizetni az árát neki. Ha nem vagy észnél, nem csak a magad pénzét kockáztatod, de másokét is. S rengeteg a csaló ezen a pályán, elképesztően sok.


alap a közgazdasági diploma. angol nyel felsőfokú ismerete elengedhetetlen (ismerd erre a területre jellemző speciális angolt illetve szakosodott terültre jellemzőt is), emellett, az sem baj ha beszélsz még egy-két nyelven, legalább középfokú szinten. (én angol mellett, még japánul beszélek, most gondolkodom egy harmadikon, koreai, vagy kínain)


De amit tudok neked tanácsolni.

Mint befektetési bankár azon belül is vannak specializációk

1. Tőzsdei piac (részvénypiac, forexpiac, árú)

2. Bankpiaci (ez Magyarországon, nem annyira ismert: instrument kereskedelem, banktechnikai)

3. Projektfinanszírozás és befektetés


Elengedhetetlen készségek és képesítések:

- alap közgazdasági diploma

- részvénypiaci ismeretek

- bankpiaci ismeretek (milyen instrumentum formátumok léteznek, hogyan épülnek fel, mire használhatóak, és hogyan lehet velük kereskedni

- banki kommunikációs formák ismerete. (SWIFT üzenettípusok és kódjainak ismerete /MNB oldalán ez megtalálható/)

- Forex piac ismerete (a kliensprogramok ismerete)

- Részvénypiac ismerete (és a kliensprogramok ismerete)


Ami még elengedhetetlen, kapcsolatok kiépítése (akár személyesen bemész a bankokhoz, illetve a net erre is alkalmas, de ne ez legyen az egyetlen)


Menj el egy pénzügyi consulting céghez dolgozni (ne biztosítóhoz) (akár ez lehet, ügynöki munka. Fogsz olyan emberekkel találkozni akik értékes kapcsolati tőkét fognak jelenteni a későbbiekben)


Az én képesítéseim:

- Közgazdász és kommunikációs diploma

- Értékpapír vizsga

- Banki instrumentumok ismerete (vizsga)

- Forex vizsga

- Angol és Japán nyelvvizsga

- Nemzetközi hitelezés (vizsga)

- Hitel szakhatósági vizsga

- Brókervizsga (ezt egy svájci brókercégnél csináltam meg)

Jelenleg most kezdem az első évemet, az AIU-n

Bank és finanszírozás - Nemzetközi Projektmenedzsment szakokon. 35 éves vagyok.


Úgyhogy készülj fel, hogy folyamatosan figyelned kell az új trendeket, eljárási módozatokat és ha indítanak oktatást belőle, jelentkezz rá.


Ha jól tudom a BÉT indít ingyenes tanfolyamokat, azt hiszem vizsgázni is lehet belőle. Járj utána, hogy mire akarsz specializálódni és kellő kitartás szükségeltetik.


Sok szerencsét hozzá! Szükséged lesz.

2014. szept. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!