Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Be kell jelentkeznie a munkaüg...

Be kell jelentkeznie a munkaügyre?

Figyelt kérdés
Nem vagyok tisztában a mostani helyzettel.A lányom Pesten végzett egy kétéves fotóssulit érettségi után.Nem tudom be kell e jelentkeznie.Állandó lakcíme itt van egy kisvárosban, de már 2 éve Pesten lakik albérletben,nem is akar hazaköltözni.Ott keres majd munkát....Ha igen, hol, itthon,vagy Pesten?
2014. júl. 17. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha akar bejelentkezik. Nem kötelező.

Ha a lakcímkártyáján szerepel tartózkodási helyként az albérlete, akkor az a szerinti munkaügyiben is jelentkezhet. Ha nem szerepel a lakcímkártyáján, akkor csak az állandó lakcíme szerintiben.

2014. júl. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha Pesten akar munkát keresni, akkor logikusan oda érdemes bejelentkeznie a Munkaügyi Hivatalban. Ahhoz viszont kell, hogy legalább pesti tartózkodási helye legyen a "lakcímkártyáján".


Hivatalosan csak oda lehet bejelentkezni, ahova a lakcímkártyája szól. Ha van lakcíme és tartózkodási helye is, akkor az Ő döntése, hogy a két cím közül melyik munkaügyi illetékességre jelentkezik be.

2014. júl. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. De nem jár hátránnyal, ha nem jelentkezik be sehová sem?


A fiam már régebben végzett,akkor úgy volt, hogy bejelentkezés után 1 évig semmilyen támogatást nem kapott.Most nem tudom, hogy megy ez.

Remélem ,lesz munkája hamarosan.Nem segélyből akar élni.Csak kíváncsiságból kérdeztem.

2014. júl. 17. 21:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kötelező bejelentkezni, de lehet, attól függetlenül, hogy járadékra jogosult vagy sem.


Előnye lehet a regisztrálásnak, hiszen ilyenkor megtérítik az álláskereséssel járó utazási költségek egy részét, vagy bizonyos idő eltelte után, mint regisztrált álláskereső bizonyos előnyöket élvezhet a többiekkel szemben.


Tehát inkább ajánlom a bejelentkezést, mint sem.

2014. júl. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!