Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit kell fizetnie a...

Mennyit kell fizetnie a munkáltatónak utánam, ha bejelent minimálbérrel?

Figyelt kérdés
Jelenleg 2 órásban vagyok bejelentve a munkáltatóm által. Szeretnék lakáshitelt felvenni, de ehhez szükségem lenne 3 hónapnyi - legalább minimálbérrel való bejelentéshez. Nem szeretném a szüleimet és senkit bevonni ebbe - mert ha belebukok, én bukjak bele, ne mások. Ezért szeretném, ha 3 hónapra a munkáltató bejelentene 8 órás munkarendbe (azt hiszem ez a minimálbéres, bár javítsatok ki, ha tévedek). Ebbe viszont csak úgy hajlandó belemenni, ha a különbözetet én fizetem ki, mert ő nem vállalja utánam. (A morális kérdéseket és feltevéseket kérlek tegyük félre, mert X éve dolgozom nála - nem 2 órásban - inkább meg sem mondom mennyiben - de nem hajlandó ezt megtenni értem, pedig még mindig számíthatott rám. Én is csalódott vagyok, de muszáj vagyok neki kifizetni, máshogy kereshetek kezest, azt pedig nem akarok.) De nem tudom, mit jelentene ez nekem havi szinten? Tudna nekem valaki segíteni? Konkrét számokra és adatokra lenne szükségem, hogy tudjak mérlegelni, vajon ki tudom-e egyáltalán fizetni. Válaszaitokat előre is köszönöm!
2014. júl. 18. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Minimálbér = 101.500,- Ft

Garantált bérminimum = 118.000,- Ft


Melyikkel számoljak?


Legyen a második, ha mégsem az, akkor a levezetés alapján Te is ki tudod számolni.


A bérből vannak kötelező levonások. Az alapja a bruttó bér. A levonás után megmaradt összeg a nettó bér, amit a dolgozó megkap.


Valamint van a bruttó bér után a munkáltatónak még fizetési kötelezettsége. Ezt nem a Te béredből vonja le, hanem azon felül köteles az államnak megfizetni.


A következő levonásokkal kell számolni:

10 % nyugdíjjárulék = 11.800,-

4 % természetbeni egészségbiztosítási járulék = 4.720,-

3 % pénzbeli egészségbiztosítási járulék = 3.540,-

1,5 % munkaerő-piaci járulék = 1.770,-

16 % SZJA előleg = 18.880,- (ha nincs semmilyen kedvezményed)

A maradék a nettó összeg = 77.290,- Ft


A munkáltató a bruttó bér után fizet még:

27 % szociális hozzájárulási adó = 31.860,-

1,5 % szakképzési hozzájárulás = 1.770,-


Szociális hozzájárulási adó összege akkor ennyi, ha semmilyen kedvezményt nem tud igénybe venni utánad. Kedvezmény általában a tartós álláskeresők után, az 55 év felettiek után, a pályakezdők, stb. után jár.


Elégedett vagy a válasszal?

2014. júl. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A minimálbér teljes bérköltsége: 133800 Ft. Ennyibe kerülsz a cégnek, minimálbér esetén!
2014. júl. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lakáshitelt minimálbérre és adóstárs nélkül egyetlen Bank sem ad.
2014. júl. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségedet. Még egyet kérdeznék, ha lehet. Csak azért, mert mesélnék a körülményekről. Kp-ben kapom a fizetésemet, 500 Ft-os órabér. De ugye 2 órásban vagyok bejelentve, bruttó 26500-al. Számlára nem érkezik semmi, mert kp-ban kapok pénzt.


Na most úgy működne a dolog - csakhogy jól értem-e - hogy ha bejelentene bruttó 118-al, akkor a bankszámlámra kiutalna 77.000-ret. Ez oké. Én ezt a 77.000-ret leemelem a számlámról és visszaadom neki kp-ban, szóval a nyugdíjjárulék stb. az ilyen szempontból annyiban lesz több nekem - hogy 2 órásban von akkor 10% ECHO-t, azaz 2650 Ft-ot, úgy meg vonnak majd 11.800-at, tehát ez pl. 9150 különbözet nekem egyszer. stb.stb. a kötelező levonások, ez egyértelmű. Plusz, ezen felül még kifizet 31.860-at meg 1770-et. Tehát, mindenestül ha 133.000-be van egy hónapra a bejelentésem, de abból 77-et visszaadok neki, akkor kb. 56-ot kéne a főnökömnek fizetnem havonta, igaz?

2014. júl. 18. 21:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Megkevertél...


Egyszerűbben: Azt mondod, hogy most 26.500,- Ft a havi bruttó béred. Annak kötelező levonásai: 9.142,- Ft + a munkáltatói közteher: 7.552,- Ft. Nettó bér: 17.358,- Ft Ezek alapján a cégnek Te 2 órásban 26.500,- Ft-os bruttó bérrel 34.052,- Ft-jába kerülsz mindennel együtt.


Ugyanez a 118 ezres bruttó bérrel összesen: 151.630,- Ft.

Nettó bér: 77.290,- Ft


151.630 - 34.052 = 117.578 forinttal kerülsz többe a cégnek így, mint 2 órásként.

Ezt kéri megtéríttetni Veled. 77.290-et kapsz, amit visszajuttatsz, tehát még azon felül 40.288,- Ft az, amit zsebből kéne fizetned.

2014. júl. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, követhető voltam-e?
2014. júl. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen. Köszönöm szépen, így már világos. Rendes vagy, hogy segítettél.
2014. júl. 21. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!