Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltatónak jogában áll-e...

A munkáltatónak jogában áll-e bármilyen indokkal a havi nettó alapbérből egy bizonyos rész visszatartania a munkavállaló hozzájárulása nélkül?

Figyelt kérdés

2014. jún. 30. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, szerződésmódosítás stb. kell hozzá, és az aláírásoddal igazolni, hogy elfogadod (vagy nem).
2014. jún. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Károkozás esetén levonhat a fizetésedből. Vagy mire gondolsz pontosan?
2014. jún. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Persze, ha lopsz egy TV-t, teljesen normális, hogy letiltja a fizetésed egy részét.
2014. jún. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
írásbeli figyelmeztetésben részesültem,de anyagi kárt nem okoztam a cégnek
2014. jún. 30. 12:34
 5/9 A kérdező kommentje:
sem anyagi,sem erkölcsi kárt nem okoztam
2014. jún. 30. 12:37
 6/9 anonim ***** válasza:
Irreleváns. Az volt a kérdésed, hogy "bármilyen indokkal". Igen, pl. lopás, károkozás miatt.
2014. jún. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem, nincs joga.


Erre két eset van (röviden):


1. "A munkáltató a munkavállalóval szemben a munkaviszonnyal összefüggő és a kötelező legkisebb munkabér [153. § (1) bekezdés a) pont] háromszorosának összegét meg nem haladó igényét fizetési felszólítással is érvényesítheti. A fizetési felszólítást írásba kell foglalni." Mt. 285. § (Ezt viszont írásban kapod meg, a jogorvoslatra való kioktatással.)


2. A munkaviszonyból származó kötelezettség vétkes megszegése esetére kollektív szerződés vagy - ha a munkáltató vagy a munkavállaló nem áll kollektív szerződés hatálya alatt - munkaszerződés a kötelezettségszegés súlyával arányos hátrányos jogkövetkezményeket állapíthat meg. Ez viszont benne van a munkaszerződésedben, és írásban kapod meg az erről szóló határozatot indoklással.


(3. Tiltják a fizetésed egy részét.)

2014. jún. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
(Ügyvédjelölt vagyok)
2014. jún. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,sokat segítettetek:)
2014. jún. 30. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!