Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti melyiket választanátok?...

Ti melyiket választanátok? Kimennétek au pairnak, vagy elkezdenétek az egyetemet?

Figyelt kérdés
2014. júl. 19. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha valami értelmes végzettséget szeretnél, akkor minél előbb menjél egyetemre. Az, hogy au-pair voltál x ideig, nem fog bekerülni az önéletrajzodba.
2014. júl. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
ja, csak a megszerzett nyelvtudás pótolhatatlan - saját tapasztalatból mondom, menj au-apirnak előbb, aztán egyetem
2014. júl. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Napfonat válasza:

Attól függ, hogy 18 éves vagy-e, és most érettségiztél, vagy 36 vagy és nem tudod eldönteni?

Ha az előbbi áll fenn, akkor szerintem is menj ki, ahol megtanulhatod a nyelvet, és kint is elvégezhetsz egy TÍZEZERSZER versenyképesebb szakot egy SZÁZEZERSZER versenyképesebb egyetemen, mint itthon, ráadásul világnyelven.

Ha utóbbi verzió áll fenn, akkor már ne menj egyetemre, hanem menj el au-pairnak, és idővel (ha megtanultad tiszteségesen a kinti nyelvet), egy sokkal hatalmasabb munkaerő-piacon sokkal-sokkal erősebb fizetésért egy normális, teljes életet élhetsz.

Magyarország? Az hol van?

2014. júl. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem baszakodnék az egyetemmel. Kint megszedném magam, hazajönnék, aztán csinálnék valami céget, és élnék, mint hal a vízben.
2014. júl. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Eddig kicsit elfecséreltem az időt, de azért nem vagyok olyan idők, 21 leszek. Jelenleg jogviszonyban állok az egyetemmel, agrárkézésen, de szakot váltottam, és végül is elsőévesként kezdeném. De egyrészt nem érzem, hogy valóban készen állok az egyetemre, tényleg elhivatottan tanulnám végig az egészet, másrészt agrár képzés amiről szó van, és ennek nem tudom mennyi jövője lesz itthon, vagy hogy knt hasznát venném e (ökogazdálkodás szakirány a terv)
2014. júl. 20. 12:21
 6/11 A kérdező kommentje:
De kint egyébként hogy tanulhatok? mármint pl. szakmát? Nem drágák kint a képzések? Tegyük fel egy pincér képzés?
2014. júl. 20. 12:22
 7/11 A kérdező kommentje:
Amúgy a másik opció az lenne, hogy megtanulom a nyelvet, és kitanulok pincérnek, majd megyek hajóra... nem tudom az mennyivel jobb élet, de itthon nem nagyon látom a jövőt, mert az fix, hogy még saját házam sem igen lesz :/
2014. júl. 20. 12:24
 8/11 Napfonat válasza:

Itthon becsületes embernek nem áll a zászló! Munka mellett van lehetőség nyelvet tanulni (Németországban a Volkshochschulékban akár ingyen is járhatsz nyelvtanfolyamokra), illetve munka mellett egyetemet is végezhetsz. Ezek mind valós lehetőségek!

Hajóra menni nálam nem opció, így nem tudom neked sem ajánlani, de ha elmész, ne onnan akarj nyugdíjba menni. Gondolj a jövődre. Az agrár szakma külföldön is csak abból a szempontból számít versenyszakmának, hogy kevés a szakmailag támogatott munkahely, és több rá a jelentkező.

Az ökogazdálkodást azonban az EU is egyre jobban támogatja, és nagy jövőnek nézhet elébe.

2014. júl. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Napfonat válasza:

Én vagyok megint. Pincér képzést ingyen is el lehet végezni. Ehhez Németországban az kell, hogy bejelentett munkanélküli legyél. Ezt pedig két év bejelentett munkaviszony után érheted el. Tehát, ha történetesen vendéglátásban kezdenéd, és lehúznál két évet, akár a főnököd is beiskolázhat, vagy elmész munkanélkülire, rögtön ráállsz az "Ausbildung"-ra, vagyis a tanfolyamra, elvégzed, és képzett pincér vagy. Így lehet ingyen végzettséghez jutni.

Tehát két év munkaviszony kell hozzá (hivatalos), valamint ez alatt az idő alatt ingyen német nyelvtanfolyam, amelyekért legnagyobb eséllyel a népfőiskolákon folyamodhatsz (Volkshochschule).

2014. júl. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát hajóra nem örökre mennék :) ... csak mondjuk néhány évre, ami alatt összegyűjtök némi pénzt, amit félre tudok tenni. Jajj nehéz kérdés. Még egy hónapom lenne, hogy eldöntsem :D.
2014. júl. 20. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!