Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztria, Anglia, Hollandia?...

Ausztria, Anglia, Hollandia? Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Röviden a lényeg az, hogy egy élhetőbb országban szeretnék élni. Angliában éltem fél évet, de nem volt semmi szakmám csak érettségim így csak betanított munkát tudtam volna csinálni, ha ott maradok. Viszont sikerült munkakeresés másnapján állást találni úgy hogy semmi nem volt elintézve csak fogtam a bőröndöm és nekivágtam. Az angol tárgyaló szint körül mozog. Itt mindenem el van rendezve gondolok itt banki dolgok, NI szám, ismerősök is vannak kint... Viszont olvastam, hogy Ausztria az egyik legélhetőbb ország és Bécs az egyik legélhetőbb város a világon. (2014-es cikk). A szakmám CNC programozó körülbelül 3-4 év tapasztalattal nem mondom hogy világ legjobbja vagyok mert holtig tanul az ember, de messze nem kezdő vagyok aki fémet se látott életébe. Így nem minimálbért fogok keresni ha külföldre megyek (tudom hogy eleinte ez is lehetséges és tisztában vagyok vele, de legalább számíthatok magasabb fizetésre szakmámból kifolyólag)

Ha Ausztriába mennék természetesen megtanunám a nyelvet legalább közép szintre. Ha Hollandiába akkor szintúgy. Érdekelne, hogy szerintetek hol lenne a legjobb az élet? A lényeg számomra az hogy ne kelljen állandóan spórolni, takarékoskodni hanem lehessen tervezni és el tudjam tartani a családom anélkül hogy napi 12-14 órákat dolgozok(egyébként húszas éveim elején járok csak szeretek előre tervezni)Te a helyedben mely országba mennél? Esetleg ha a felsoroltakon kívül van tanácsod szívesen meghallgatom! Válaszod előre is köszönöm!



2014. máj. 14. 07:38
 1/3 A kérdező kommentje:
*helyemben
2014. máj. 14. 07:51
 2/3 anonim ***** válasza:
Ausztria szerintem magasan a legélhetőbb és legkellemesebb ország a földrészünkön, de csak akkor érdemes oda menni, ha már a jónál is jobban beszélsz németül.
2014. nov. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Végül mi lett?
2021. okt. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!