Ez így korrekt?

Figyelt kérdés

Munkát keresek. A héten felhívott egy nő egy biztosítótól, hogy xy oldalon találta az önéletrajzomat, szeretne behívni egy állásinterjúra. A végzettségem részben kapcsolódik egy biztosító tevékenységéhez. A végén rákérdeztem, hogy pontosan milyen munkakörről lenne szó, erre azt válaszolta, hogy többféle munkakörről is szó van, mert éppen bővítésben vannak.

A személyes "interjú" során kiderült, hogy értékesítésről van szó, természetesen vállalkozói formában, mit ad Isten, mit nem, ezt megelőzi egy fizetős tanfolyam.

Igaz, hogy pályakezdő vagyok, de ennél több őszinteséget nem is várhatok?


2014. júl. 20. 22:50
1 2
 1/11 anonim válasza:
De várhatsz. Viszont szerintem jobb, ha te vadászod a munkákat, az a biztos! Sok sikert, ugyanabban a cipőben járunk, szurkolok!! :)
2014. júl. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Várni várhatsz, de kapni nem fogsz.
2014. júl. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, persze én is vadászom, szerencsére már voltak korrekt szakmámhoz kapcsolódó állásinterjúim is. Csak akkor is idegesít, hogy ez elvileg ez egy jó hírű biztosító, nem egy Zepter féle cég, akiről mindenkinek megvan a véleménye.
2014. júl. 20. 23:39
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Komolytalan az összes hely, ami munka előtt pénzt kér. Hagyd a fenébe, pályakezdőként is.
2014. júl. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azt azért vedd észre, hogy ez a cég nem kért pénzt munka előtt, hanem egy végzettséget várt el. Hja, hogy ahhoz a végzettséghez a szükséges tudást senki nem adja neked oda ingyen, nos, üdv a való világban...
2014. júl. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
#5: A kérdésben biztosan nem a te verziód szerepel. Egy nem lehúzásra épülő cég vagy elvár egy végzettséget, és nem vesz fel, ha ez hiányzik, vagy eleve képzési programot hirdet, tanulmányi szerződéssel. A munkavállaló egyik esetben sem fizet egy vasat sem. A többi sima nyerészkedés. Üdv Európában.
2014. júl. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"A munkavállaló egyik esetben sem fizet "


Vedd észre, hogy itt sem munkavállalók vannak. A letett vizsga nem csak az adott céghez kell, hanem minden pénzügyi közvetítő tevékenységhez. (Azt hiszem...)


A cég szerintem nem a lehúzásra épít, gondolom a tanfolyamot és a vizsgát sem ő szervezi...

2014. júl. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagyon kedves vagy, hogy ilyeneket hiszel, de nem baj, ha én csak a tényekkel foglalkozok?
2014. júl. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"de nem baj, ha én csak a tényekkel foglalkozok?"


Az valóban nem lenne baj, ha elkezdenél azokkal foglalkozni.


A véleményedet milyen tényekre alapoztad?

- Melyik cégről van szó?

- Végzettséget, vagy pénzt kért a cég kérdezőtől?

- Mennyibe kerül és milyen végzettséget ad a tanfolyam, amire szükség van?

- Ki tartja azt? Ki fizeti?


Bármelyik kérdésre is tudsz tényszerű választ adni? Vagy csak hiszel valamit, amiből továbbépíted a gondolatmenetedet?


(Köszi, imádok olyanokkal társalogni, akik a tényeket nézik csak...)

2014. júl. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Engem a legjobban az zavar, hogy telefonban rákérdeztem a munkakörre, és akkor mellébeszélt meg hazudott, és akkor megspóroltam volna magamnak 3-4 ezer forint útiköltséget, meg egy fél nap utazást.
2014. júl. 21. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!