Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nincs korrekt álláshirdetés?

Nincs korrekt álláshirdetés?

Figyelt kérdés

Több hónapja keresek munkát és annak ellenére hogy szűröm a helyeket, hogy hova jelentkezek, még így is sok kamuba futok bele. Most meg napok óta azt látom, hogy szinte csak jutalékos-értékesítői, ügynöki munkákat hirdetnek. Vagy ha mégis akadna valami jónak tűnő, akkor a hirdetés szövegéből lejön hogy megint csak átverés. Esetleg a hirdető kiléte homályos.

Tényleg nincs semmi????



2013. nov. 18. 08:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egyáltalán milyen területen keresel?
2013. nov. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Idáig ügyviteli területen kerestem, de ezt már kibővítettem ügyfélszolgálati munkákra, recepciósra, pénzügy, adminisztráció, titkári.... minden amit úgy érzek el tudok végezni egy cégen belül. Sőt pár hete takarítói, bolti eladói munkákat is nézek.
2013. nov. 18. 08:54
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Tényleg! Itt mindenki a másik lehúzásából élne :S
2013. nov. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szintén hasonló cipőben kb. 1 éve, először irodához köthető állásokat kerestem, diplomával, tapasztalattal, semmi, egy ideje már könnyű fizikai munkákra is jelentkezem. Egy helyre hívtak be, betanított munka, ott ledöbbentem, hogy milyen sor állt érte, és nem a tanulatlan emberekből, itt látszik mennyire nincs munka, a cég ki is használja ezt, az embereket alkalmi munkavállalóival alkalmazza ideig-óráig, utána jöhet a következő, sajnos olyan helyzet van, hogy megteheti.
2013. nov. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
A kiirt allasok nagy reszebe nagyon nehez bejutni, keress cegeket (sokat) ahol szivesen dolgoznal, es keress embereket onnan, akik hasonlo pozicioban dolgoznak, vagy akik dönthetnek az allasokrol, es beszelgess velük. Mar az is jo, ha jelentkezeseket adsz be, de a legtöbbet az segit ha szemelyes kapcsolatokat letesitesz. Erre jok az allasbörzek is, van, amelyiknel lehet elöre tudni, hogy milyen cegek lesznek ott, es ott nem feltetlenül a jelentkezesre fektetni a hangsulyt, hanem szakmai beszelgetesekre. Ja es ha behivnak interjura (az ember mar annak is örül...) akkor megkerdezni a vegen, hogy felvesznek-e, ha ugy erzed, hogy jol ment, es ha azt mondjak, hogy nem, akkor ajanlast kerni mashova, hogy tudnak-e olyan allasrol vagy cegröl, ahova passzolnal.
2013. nov. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Hogy ki a hirdető, azt legtöbbször nem lehet kitalálni, mivel fejvadász hirdeti, és nem akarja, hogy kitaláld, ki a munkaadó, és közvetlenül jelentkezz.

Igen, valóban sok a "kamu" hirdetés, de nem feltétlenül azért, mert át akarnak venni. Inkább azért mert sok helyen már rég megvan az emberük, mégis egyes szokások alapján meg kell hirdetni. Ahol én lakom, kb. 3 olyan cég van, akik pénzügyes állásokat szoktak hirdetni. Az önéletrajzom tökéletes, mégsem sikerült még bejutnom hozzájuk interjúra. Simán beltenyészet van, és kész.

Ami tényleg ügynöki munka, ott nem kérnek sem tapasztalatot, sem végzettséget. Max. érettségit vagy bölcsészdiplomát, mert tudják, hogy belőlük sok van, és nem tudnak elhelyezkedni.

Ne jelentkezz soha olyan állásra, ahol nem mondják meg konkrétan, hogy mi lenne a munka, vagy bármi ürüggyel pénzt kérnek tőled.

2013. nov. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

„A kiirt allasok nagy reszebe nagyon nehez bejutni, keress cegeket (sokat) ahol szivesen dolgoznal, es keress embereket onnan, akik hasonlo pozicioban dolgoznak, vagy akik dönthetnek az allasokrol, es beszelgess velük.”


Ez érdekelne, hogy lehetne a közelükbe férkőzni ezeknek a magas pozícióban lévő emberkéknek? Adott egy nagyváros, ahol az ember a szomszédot se ismeri, nemhogy fontos pozícióban lévő emberkéket. Az ismerősi körben is örülnek, ha van még munkahelyük és nem tudnak beajánlani, mert nincs meg hozzá a pozíciójuk. A volt munkahelyemem a takarítónők is igazgatói vagy felsővezetői protekcióval kerültek be.

pl. szeretnék a város polgármesteri hivatalában dolgozni, de senkit nem ismerek, aki ott dolgozna, akkor hogyan tovább?

2013. nov. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sajnos ez van felénk is.Én most úgy néz ki találtam munkát, sajnos nem a szakmámba vág csak egy betanított munka minimálbérért, de jobb mint itthon ülni és várni a csodát.Engem mindenki bántott azért amiért nem dolgoztam, nem hitték el, hogy nincs semmi.Most hogy lesz most meg azt mondják...jobb mint a semmi, tehát le is néznek.Nem értem én az embereket.
2013. nov. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Legalább van egy lehetőséged, ki tudja, idővel lehet előrébb tudsz lépni cégen belül. Pár hete én is szívesen elvállaltam volna egy betanított munkát minimálbérért, pont ezért bármi jobb, mint itthon ülni, és ki tudja milyen lehetőségek rejlenek a helyben, de nem vettek fel :(
2013. nov. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7: Menj be, es erdeklödj az ottani munkarol, mondd el, hogy szeretnel hasonlo területen elhelyezkedni, es kerdezd meg, hogy ki tudna erröl neked meselni, es azt szivesen meghivnad egy ebedre. Vagy deritsd ki ismeröslancon keresztül, hogy ki tud bemutatni valakinek, aki utana be tud mutatni valakinek, aki vegül az, aki az allasokrol dönt. Menj el rendezvenyekre, vagy olyan helyekre, ahol szemelyesen talalkozhatsz ilyen emberekkel, keress közös hobbit, vagy ajanld fel valamiben a segitseged. Ezen kivül beszelgess emberekkel. Ha felsz a kapcsolatfelveteltöl elöben, keress rajuk online, nezd meg mit csinalnak, van-e hobbijuk, keress közös pontokat. Ahelyett, hogy arra koncentralsz, hogy miert nem megy, inkabb keresd meg a modjat annak, hogy hogyan lehetne ezt összehozni. Az emberi kapcsolatokon keresztül van a legnagyobb esely a munkatalalasra.
2013. nov. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!