Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyi lehet a...

Szerintetek mennyi lehet a reális bérigény?

Figyelt kérdés

Egy vállalkozás informatikai termékeket és szolgáltatásokat készít, értékesít, fejleszt nagyobb vállalatoknak. Ezek pénzügyi és számviteli részeinek fejlesztéséhez, teszteléséhez, oktatásához stb. keres informatikai vagy közgazdasági végzettséggel rendelkező új munkatársat. Pályakezdő is jelentkezhet, azt írják,h szakmai tapasztalat nem szükséges (gondolom idővel úgyis beletanul az ember), én is pályakezdő vagyok. A vállalkozásnál 44 alkalmazott van jelenleg, átlagos bruttó fizetésük 530 ezer Ft/hónap, tehát szerintem van, aki sokkal többet kap és van aki kevesebbet, mivel ez átlagos összeg.

Ilyen helyzetben, szerintetek ha jelentkezek és bérigényről kérdeznek, akkor mennyi lenne a reális? Nem akarok túl keveset mondani, mert akkor úgy érzem,hogy buknék az üzleten, de túl sokat se akarok mondani, mert sztem pályakezdőként, nulla tapasztalattal nem illik túl nagyot mondani.


2014. júl. 21. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:

500 bruttó.

Ha sokallják, majd mondják.


De szaré' hugyé' elmenni dolgozni, az annyira nem pálya.

2014. júl. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom, de én egy nettó 200-ra is azt mondanám,h oké legyen, mivel még frissdiplomás pályakezdő vagyok. Csak ugye ha ennél többet is adhatnának, de én ennyit mondok, akk nehezítem a saját helyzetem :D -.-
2014. júl. 21. 14:22
 3/10 anonim ***** válasza:

Nézd, én pontosan tudom milyen érzés az, ha azt érzed, hogy körülötted ugyanazért a munkáért mindenkit sokkal jobban megfizetnek.


Én pont ezért hagytam ott az előző helyemet

2014. júl. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát igen elhiszem. Nekem is van ismerősöm, aki egy bankfiókban volt hitelező és kb. ő dolgozott a legtöbbet a fiókban, de ő kapta a legalacsonyabb fizetést és ezért felmondott. Majd kb. 2 hónappal később mikor nagy szarban voltak a felmondása miatt, akk visszavették jóval magasabb összegű fizetésért. Én pályakezdőként nem akarok milliókat keresni, mert nem lenne reális, szal kevesebbel is beérném kezdetben, mint a többi dolgozó, de azért kissé szúrná a szemem, ha ugyanazt csináljuk, de ők nagyságrendekkel többet kapnak -.-
2014. júl. 21. 16:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi a pozi, amire jelentkezel? A leírásod alapján (a pontos pozíció ismerete nélkül) amúgy a reális bruttó bérigényed 270-290 ezer forint körül van kezdőként.
2014. júl. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#1-es: 500 bruttó? Pályakezdőként? Azért ekkora hülyeséget ne mondjuk már a kérdezőnek! 500 bruttó majd 2-3 év múlva szeniorként (sem lesz meg, de közelít majd ahhoz)
2014. júl. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
business analyst néven fut
2014. júl. 21. 17:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, sejtettem. Egy üzleti elemző 270-290 között keres kezdőként.
2014. júl. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És kérdező honnan tudod, hogy ennyit kapnak a munkatársak? Gondolom nem publikus. :D
2014. júl. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De, publikus. Úgy mint minden más vállalkozásnál. Minden évben közzé kell tenniük az éves beszámolót, ami benne van,hogy hány alkalmazott volt az adott évben a vállalkozásnál és mennyi munkabért fizettek nekik összesen, tehát ebből egy átlagos értéket tudsz számolni. De ennél pl. kimondottan benne volt a kiegészítő mellékletben,hogy átlag bruttó 530.
2014. júl. 26. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!