Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Emberek hogy a fenébe találtok...

Emberek hogy a fenébe találtok munkát, mikor mindenhova szakmai tapasztalat kell vagy 3 nyelv kiváló ismerete?

Figyelt kérdés
Már fél éve jelentkezem állásokra. Teljesen magamon kívül vagyok ezektől már. Ilyen nem lehet, hát mindenhova min. 1-3 év szakmai tapasztalat. A bölcsész diplomával ki is törölhetem, senkit nem érdekel, hogy dolgozni szeretnék és semmi de semmi értelmes lehetőség a gyors éttermeken kívül..

2014. júl. 22. 14:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ok. Kifogások mennek. Megvan miért nem találsz állást. Valószínűleg a CV-d sincs jól összeszerkesztve.
2014. júl. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem, nem a kifogások embere vagyok. Csak most olyan szinten dugába dőlt minden munka- és tanulmány ügyileg, hogy idő kell, míg összeszedem a pozitív energiáim. Kedves tőletek, hogy segítetek, megnézem a linkeket később. Köszi.
2014. júl. 22. 17:05
 13/18 anonim ***** válasza:
Az angolt gyenge középfokra kéne csak felküzdeni, ha mellette beszélsz oroszul meg ukránul; pont annyira, hogy kb. a céges emaileket el tudd olvasni, meg nagyjából el tudj kommunikálni a más nyelveket beszélő kollégákkal és 280-350 közötti kezdő bruttót lazán adnak tapasztalat nélkül bármelyik szolgáltató központban, ahol kell orosz. Én simán angollal keresek ennyit, pedig jóval többek által beszélt nyelv, mint az orosz és az ukrán.
2014. júl. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Bölcsészként tavaly 3 héten belül! elhelyezkedtem. Multinál. Bár ezeknél a cégeknél az angol teljesen alap, ha nem beszéled, sok esélyed nincs, ha viszont erős középfokon már meg tudsz nyikkanni és emellett más, legalább 1 európai nyelven csiripelsz, tiéd a világ. Kezdőfizetés angol + 1 másik nyelv ismeretét igénylő munkakörben bruttó 280-320 ezer + cafeteria. Tessék megtanulni angolul és nem kell többet nyavajogni, hogy "bölcsészdiplomával kitörölhetem". Tapasztalat nélkül is bőven van esélyed, ha jól beszélsz idegen nyelveket. Én az angol mellett még 2 európai nyelvet ismerek felsőfokon, gyakorlatilag én válogatok a multik között és nem fordítva. Persze kinek mi, ha nem akarsz multizni, se nyelvet tanulni, akkor marad a gyorsétterem...


Üdv! :)

Egy bölcsész

2014. júl. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: nekem sem a szívem csücske az angol, de be kell látni, hogy egy szükséges rossz, anélkül nem megy. A nyavajgás és kifogások keresése pedig semmire nem fezet!
2014. júl. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

[link]


Parancsolj, itt például van is egy oroszos állás, nekem ugyanezért a pozícióért (bár nem oroszosra pályáztam) bruttó 300 feletti kezdőfizut ajánlottak volna (csak végül mást választottam). Hátulütője, hogy erős középfok kell hozzá angolból. Tapasztalat viszont nem szükséges, a nyelvtudás a lényeg (ebben az esetben főleg az orosz). Szóval munka az van, csak tenned kell érte. Segíteni próbálok :)

2014. júl. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Meglep hogy valaki nem talál állást. Mert nekem mindig az volt a tapasztalatom, hogy a dolgozni lusta munkaadóknak még a szája is habzik azért hogy kizsákmányolhassanak valakit, hogy lehessen valakin élősködni. Diplomám nekem is van, de akkor is így volt amikor még csak szakmunkás bizonyítvánnyal rendelkeztem.
2014. aug. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Singham ***** válasza:

Utolsó: Szerintem a kérdező a szakmájában nem tud elhelyezkedni. Írta, hogy gyors téttermekben el tudna helyezkedni.

Kérdező: Leírtad, hogy a bölcsész szakoknak miért ,,büfés szak" a nevük. Ez van, itthon műszaki és ehhez hasonló diplomával tudsz elhelyezkedni. A közgázt és a bölcsész szakokat messziről el kell kerülni. Azokkal van a lehető legkevesebb elhelyezkedési lehetőség, mint ahogy tapasztaltad.

Azt ajánlom, hogy tegyél le még egy szakot.

2014. aug. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!