Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jó az nekem ha a leendő...

Jó az nekem ha a leendő munkaadóm egy munkaerő kölcsönző cégen keresztül akar alkalmazni?

Figyelt kérdés
Mi az előnye és a hátránya munkavállalói szempontból? Mennyire stabil ez így?

2014. júl. 23. 14:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Ami esetleg a hátránya lehet:

- ha van kollektív szerződés a cégnél, az rád nem vonatkozik (pl. szabályozhat plusz szabadságnapokat, nagyobb végkielégítést, céges tulajdonú nyaralóhasználatot, nyugdíjelőtakarékossági hozzájárulást, törvénytől a munkavállaló irányába történő kedvezményt ami bármi lehet- akár károkozás, kártérítés mértéke lehet kevesebb, véges autóhasználat stb.)

- neked nem jár automatikusan a céges cafeteria rendszer, hiszen jogilag te nem annak a cégnek az alkalmazottja vagy

- ugyanígy egyéb céges kedvezmények sem, amik munkavállalót illetnek (pl. jubileumi jutalom vagy céges üdülés stb.)


Előnyét én így hirtelen nem tudok felsorolni, szerintem nem nagyon van. Nálunk (multi, budapest, pénzügyi szektor9 a kölcsönzött munkaerő szignifikánsan kevesebbet keres, mint a normál alkalmazottak, nem jár cafeteria és általban dömpingben, határozott projectekre vesznek fel embereket (bár ezt nem mindig mondják...)

2014. júl. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!