Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kinek milyen tapasztalatai...

Kinek milyen tapasztalatai voltak munkaerő-kölcsönző, -közvetítő cégekkel?

Figyelt kérdés

Nekem sajnos már 2-vel is dolgom volt, és mind a kettővel negatív tapasztalataim voltak. Az egyik 2 évig foglalkoztatott úgy, hogy havonta kaptam új szerződést. A másik benyelt minden extra juttatást, beleértve a cafeteriát és az úgynevezett mozgó bért (a fizetés 10-15%-át).



Miért nem figyelnek oda az ilyen közvetítő cégekre?


Az egyik cég oldalán fel vannak sorolva a munkaerő kölcsönzés előnyei


- A munkaerő kölcsönzés díja nem munkabér, hanem költségként elszámolható.

- Ha a termelés időszakosan ingadozik, nem kell fizetnie azoknak a munkavállalóknak a bérét, közterheit, akiknek a munkájára csak időszakosan van szüksége.

- Munkavállalói tartós betegsége, szabadsága, külföldi útja és akár GYES idején a munkavégzés kölcsönzött munkavállalóval folyamatos marad, mialatt visszavárják a kollégát.


Ezek az előnyök mutatják, hogy mennyire számít egy kölcsönzött munkaerő. Van még néhány "előnye", persze csak a munkáltató szempontjából.


2014. febr. 19. 10:57
 1/1 anonim ***** válasza:
Én fél évig álltam alkalmazásban egy ilyen cégnél határozatlan idejű szerződéssel, mielőtt átvett az adott vállalat, akinek dolgoztam. Minimálbérre voltunk bejelentve, a többit kézbe kaptuk, nem is tudom, hogy nem buktatta le őket senki. Ezen kívül minden rendben volt.
2014. febr. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!