Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság hazánkban lehet...

Manapság hazánkban lehet munka mellett egyetemre járni? Elenged a munkáltató?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkozom azon,hogy egyetemen továbbtanuljak,de sok olyan munkáltató van aki ilyenekről hallani se akar.

Szerinted munka mellett meg lehet szerezni egy jó diplomát?

Ha igen,akkor munka mellett hogyan lehet bírni?



2014. júl. 24. 09:45
 1/3 anonim ***** válasza:

A munkaltato nem koteles elengedni, egyeni megallapodas kerdese. Altalanos valaszt erre nem lehet adni.


Es igen, ismerek olyanokat, akik munka mellett szereztek diplomat, akar estin, akar levelezo tagozaton.

2014. júl. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
levelezőn persze.
2014. júl. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan közalkalmazotti állások ahol talán jár(???) ilyen kedvezmény. A NAV-nál egy volt kollégám aki vizsgaidőszakban soha se dolgozott kb. 1.5 hónapot. Ennek egy részét kedvezménnyel a másik részét betegszabadság címszóval töltötte.


Egyébként, egyetem, szak és egyénfüggő. Nem mindenkinek való az egyetem.

Az ember az első diploma alatt jön bele a tanulásba.

Szinte biztos, hogy lesz olyan alkalom amikor valami közbejön és nem sikerül egy vizsgára elmenni. Előfordulhat, hogy esetleg emiatt csúszol is. Bosszantó amikor ezért kell újra kifizetni a tandíjat, de benne van a pakliban.

Kell hozzá önfegyelem, kitartás és képesség az önálló munkára. Nekem ez a legnehezebb benne. Nincsen olyan, hogy "majd holnap megcsinálom".

Még nem találkoztam olyan munkáltatóval aki rosszallta volna amiért tanulok. Sőt, éppen ellenkezőleg! Jobban belegondolva ez logikus a részükről. Számukra csupán az volt fontos, hogy ne menjen a munkaidő rovására. Mivel online egyetemre járok így az előadásokat akkor nézem meg amikor tudom. A vizsgák pedig szinte mindig szombati napokra esnek.

Drága dolog, fárasztó és olykor pokolba kívánom az egészet. Viszont szerintem megéri. Nem csupán azért mert 3-4 év az egész és sokat változtathat azon a pár évtizeden amíg még dolgozol. Hanem mert emberileg megváltoztat, ha odateszed magad. Persze nem mindenkire és nem minden szaknak, oktatónak van pozitív hatása.

Meg lehet csinálni. Ismerek olyat aki munka mellett csinált párhuzamosan egy jogász és egy szociális munkás diplomát. Utóbbit kitűnőre. Igaz, neki nem ezek voltak az első diplomái.

2014. júl. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!