Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A volt munkáltatómtól nem...

Kuktyinmatyi kérdése:

A volt munkáltatómtól nem vettem át a kilépőpapirjaimat, mert nem volt hajlandó átutalni a munkabéremet! Megállapíthatják-e hogy jogellenesen mondott fel? Ki kellett volna postáznia a papirjaimat! Mennyi ideje lett volna erre?

Figyelt kérdés
Munkaügyi bíróságon van az ügy! Élhetek-e olyan indokkal,hogy azért jogellenes a felmondás,mert nem tartotta be a volt munkaadóm az egyenlő bánásmód követelményeit!? Táppénzem alatt felmondott már (olyat olvastam az egyenlő bánásmódnál hogy nem külömböztethet meg hátrányosan eü okok miatt). Segítsetek kérlek!

2014. júl. 27. 20:32
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Még annyit a dologhoz hogy emiatt elvesztettem egy kétéves nagyösszegű támogatást amit havonta kaptam! Szóval annyira nem az az egyhavi munkabér ki nem fizetése bosszant! Ja,és közös megegyezéssel akarta ideadni a felmondólevelemet,amire én közöltem hogy nem írom alá,nem veszem át,ugyanis én nem akartam felmondani!
2014. júl. 27. 20:39
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha bíróágon van az ügy, akkor gondolom az ügyvéded tájékoztat a lehetőségeidről.


Egyébként kevés az info ahhoz, hogy érdemben válaszolni lehessen.

2014. júl. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Folytatás...


Táppénz alatt is fel lehet mondani, a felmondási idő a keresőképtelenség után kezdődik csak el.


Azt nem tetted jól, hogy nem vetted át a kilépő papírokat, ugyanis Te is köteles vagy mindent megtenni annak érdekében, hogy az ügyből kifolyólag minnél kisebb kár érjen. Ha nem veszed át, akkor nem hivatkozhatsz arra például, hogy nem tudtál nélküle álláskeresési járadékot igényelni, stb.


Tehát az éremnek 2 oldala van.


Az egy dolog - és nagyon fontos dolog -, hogy a munkáltató nem fizette ki a béred. Ez még nem feltétlenül ok arra, hogy így járj el. A bíróság minden esetben vizsgálja a körülményeket. Azért nem fizetett, mert nem akart, vagy azért, mert nem tudott? Ha utána fizetett, akkor felszámolt-e rá késedelmi kamatot? Stb. Tehát összetett dolog, és nem feltétlenül a dolgozónak adnak igazat.


Mindezt mondom úgy, hogy a TELJESEN PONTOS tényeket nem ismerem. Döntő fontosságú lehet ilyen ügyben akár csak egy dátum is.

2014. júl. 28. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszzönöm szépen válaszod! Az a helyzet,hogy nem akart kifizetni,mivel mai napig működik ez a vállalkozás,és ez már 10hónapja történt!! Ügyvédi tanácsra nem vettem át a kilépő papirokat éppen a ki nem fizetett munkabér miatt. Ja és közölte is hogy nem fog fizetni amiért táppénzre mertem menni! Csak azt bánom hogy nem készítettem hangfelvételt róla! Az ügyvédem szerint a munkaügyi bíróság harap a munkabér ki nem fizetésekre és elsöprő többségben a munkavállalók javára ítél. Azért még egy peren kívüli egyezkedést megkisérlünk,mindenkinek egyszerűbb lenne,bár nyerők vagyunk az ügyvéd szerint! Ja és ezt is az ügyvédem mondta hogy a munkáltatónak ilyen esetben kutyakötelessége ajánlott tértivevényes levélként kipostázni a kilépő papirokat! Azért ajánlottként,hogy saját magát is levédje!!
2014. júl. 28. 08:36
 5/14 A kérdező kommentje:
egyébként ügyvéd vagy?
2014. júl. 28. 08:40
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyok ügyvéd, de munkaüggyel foglalkoztam, és ráadásul én is egy munkaügyi per kellős közepén vagyok.


Igaza van az ügyvédednek, ha valamiért nem jut kezedbe a kilépő papírod, fizetésed, akkor köteles azt az általad megadott címre postázni. Ha nem adtál meg címet, akkor a cég nyilvántartásában szereplő lakcímedre.


Én arra utaltam előzőleg, hogy ha arra hivatkozol, hogy azért nem kaptál álláskeresési járadékot például, mert nem volt kezedben hozzá a kilépő papír, de azért, mert nem akartad átvenni, az nem éppen piros pont a bíróság szemében, függetlenül attól, hogy nem fizettek ki. Az egy másik lap. De ha ilyen kárigényed nincs, akkor persze nem gond.


Én átvettem, sőt! megcsináltam magamnak, pontosan azért, hogy hátrány ne érjen addig se, amíg kedvük lesz elkészíteni.


Gondolom azt is mondta az ügyvéd, hogy igényt tarthatsz adott esetben végkielégítésre, felmondási időre járó bérre is. Persze ez attól függ, hogy a jogellenes munkaviszony megszüntetést kinek róják fel.


Még mindig nem tudom pontosan, hogy mi történt.


Felmondott a munkáltatód? Mire hivatkozott, milyen írásbeli indokkal? Akkor már tartozott bérrel? Stb.

2014. júl. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Oké,értelek. Köszi hogy ilyen részletesen kifejtetted a dolgot. Igen felmondott. De közös megegyezéssel írta meg és én ezt nem fogadtam el,ugyanis a munkaügyi kp is akkor ezt úgy kezelte volna hogy én is fel akartam mondani,és akkor azonnal azt mondták volna hogy nem jár járadék. Ja és indoklásként meg azt irta hogy nem volt megelégedve a munkavégzésemmel (valójában viszont az állt hogy előtte 7napig táppénzen voltam,mert tényleg beteg voltam,amit orvosi papir is igazol. De ugye erre nem hivatkozhat hivatalosan,hogy táppénz miatt küld el). Ja meg arról nem beszélve,hogy 9hónapig meg volt elégedve a munkámmal,míg nem mentem el táppénzre,utána meg nem :)
2014. júl. 29. 10:17
 8/14 anonim ***** válasza:

Aha. Szóval egy újabb "gennyes" munkáltató.


Csak megjegyzem: Teljesen mindegy, hogy milyen módon szűnik meg valakinek a munkaviszonya, ha az egyéb feltételeknek is megfelel, akkor jár az álláskeresési járadék. Még ha fegyelmivel rúgtak volna ki, akkor is!


Akkor tudsz igazán nyerő helyzetben lenni, ha tudod valamilyen módon bizonyítani a munkáltató "erkölcstelen" magatartását. Tehát, hogy azért mondott fel ténylegesen, mert beteg lettél, és nem is a munkavégzéseddel volt baja.

Egyébként nem megfelelő munkavégzés esetén "szokás" szóban, majd/vagy írásban figyelmeztetni a dolgozót erre, és adni neki egy határidőt, hogy változtasson rajta. Ugyanis nem mindig van tisztában a dolgozó azzal, hogy megfelel-e a munkáltatónak az, amit csinál. Hát ha nem is szólnak neki, akkor meg pláne abban a hiszemben lehet, hogy minden rendben. Nem igaz? Ilyesmire talán hivatkozhatsz. Ugyanis van egy olyan a törvényben, hogy EGYÜTTMŰKÖDÉSI KÖTELEZETTSÉG, TÁJÉKOZTATÁSI KÖTELEZETTSÉG. Ez mind a két félre igaz. Tehát tájékoztatlak, hogy nem vagyok megelégedve a munkáddal, és szedd össze magad, vagy...


Nem érzem vesztettnek a dolgot.

2014. júl. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen az ügyvédem is így gondolja a dolgot. Csak tényleg nehézkes a bizonyítása ennek az erkölcstelen dolognak,de persze nem lehetetlen! Megoldjuk :). Egyébként neked milyen jellegű munkaügyi pered folyik?
2014. júl. 30. 07:27
 10/14 anonim ***** válasza:
Engem úgy akart eltenni az új főnök láb alól, hogy belekényszerített egy részmunkaidős dologba, fél pénzért. Aztán amikor az letelt, és nem voltam hajlandó aláírni egy újabbat, akkor elkezdett nem fizetni (kiéheztetés), hátha önként és dalolva távozom (rajtam kívül mindenki megtette), és megmarad neki a végkielégítésem is. Egy nagy veszekedés után távoztam, majd utána lenyomtam a kilincset a munkaügyi bíróság ajtaján. Ugyanis azonnali hatállyal mondtam fel...
2014. júl. 31. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!