Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A volt munkáltatómtól nem...

Kuktyinmatyi kérdése:

A volt munkáltatómtól nem vettem át a kilépőpapirjaimat, mert nem volt hajlandó átutalni a munkabéremet! Megállapíthatják-e hogy jogellenesen mondott fel? Ki kellett volna postáznia a papirjaimat! Mennyi ideje lett volna erre?

Figyelt kérdés
Munkaügyi bíróságon van az ügy! Élhetek-e olyan indokkal,hogy azért jogellenes a felmondás,mert nem tartotta be a volt munkaadóm az egyenlő bánásmód követelményeit!? Táppénzem alatt felmondott már (olyat olvastam az egyenlő bánásmódnál hogy nem külömböztethet meg hátrányosan eü okok miatt). Segítsetek kérlek!

2014. júl. 27. 20:32
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Huu,az durva lehetett. Viszont így,hogy te mondtál fel ő így védve érezheti magát. Gondolom ez volt a célja hogy ne ő mondjon fel. Lehet inkább ki kellett volna provokálnod egy általa meghozott felmondást! Bár ha tudod bizonyítani a dolgokat,akkor viszont nyakig ül a szószban a volt munkáltatód!
2014. júl. 31. 10:38
 12/14 anonim ***** válasza:

Egy szemét volt. Nem is rejtette véka alá, hogy ki akar golyózni úgy, hogy ne kelljen végkielégítést fizetnie.

Csak éppen a gerinctelen, erkölcstelen módját választotta.


Viszont sokan nem tudják, hogy az azonnali hatályú felmondás (ha nem próbaidő alatt történik) egy szankcionális jellegű felmondás. Tehát, ha valamelyik fél emiatt bírósághoz fordul, akkor valakinek keményen a zsebébe kell nyúlnia. Akár ő is elmehetett volna, hogy jogellenesen mondtam fel, de nem tette, örült, mint majom a farkának, hogy felmondtam. Pedig még vastagon ki is emeltem az írásban, hogy "azonnali hatállyal" teszem meg a felmondásom, tehát neki ezzel van teendője 30 napon belül. És persze nekem is, szintén 30 napon belül. Ő nem lépett, én viszont igen.

Nekem nem kell semmit sem bizonygatnom, neki kell az ellenkezőjét, vagyis hogy időben kifizette a bérem. Ezt pedig nem tudja bizonyítani, mivel nem fizetett hónapokon keresztül. Ezzel viszont szerződést szegett, így követeltem az elmaradt bérem, végkielégítést, felmondási időre járó bért.


Az ügyvédem már jelezte, hogy fizetni óhajt tárgyaláson kívüli megegyezéssel. Amíg ki nem fizet, addig szüneteltetjük a bírósági eljárást.


Majd meglátjuk...

2014. aug. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Ez tényleg elég gerinctelen dolog volt. Örülök hogy ilyen jól áll az ügyed. Remélem én is hogy fizet neked. Sok hasznos tanáccsal láttál el! Köszönöm utólag is.
2014. aug. 1. 07:52
 14/14 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen, máskor is!:)


Én is köszönöm a bíztatást.


Egyébként nagyon nem zavart volna a dolog, ha egy-két évem van a cégnél. De több, mint 20 éve dolgoztam ott. Hát mit mondjak? Nem ezt vártam...

2014. aug. 2. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!