Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tudtok ajánlani megbízható...

Tudtok ajánlani megbízható statiszta közvetítő ügynökségeket?

Figyelt kérdés
Tudnátok olyan ügynökségeket mondani,amik megbízhatóak és a regisztráció ingyenes vagy nem kerül horror összegbe ? Nem pénzkeresés céljából érdekelne,imádom a színészetet és jó lenne ilyen körökben mozogni.Azt is leírhatnátok ha kaptatok már statiszta szerepeket milyen volt,mik a tapasztalatok? :) 17/L

2014. júl. 29. 20:37
 1/9 anonim válasza:
Én az Operaházban dolgoztam statisztaként, ha ez is érdekel, akkor tudok írni pár infót. Mivel kevesen ismerik ezt a területet, annyit azért leírok, hogy az Operában operát, és balettet adnak elő, nem operettet, nem musicalt, stb.
2014. aug. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és mit kellett csinálnod ott statisztaként ?:)
2014. aug. 2. 21:43
 3/9 anonim válasza:
Már megírtam a választ csak éppen moderálják. :)
2014. aug. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
tehát?:)
2014. aug. 3. 15:11
 5/9 anonim válasza:

Most nem értem, hogy miért nem írják ki!

Megírom még egyszer, az egyetlen csúnya szó nélkül amit beleírtam.

2014. aug. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

A legáltalánosabb szerep a "népbeli" (ez lenne a 20. senki). Pl. ha város főterén játszódik a darab akkor árulsz valamit, vagy csak sétálsz, vagy pasizol. Esetenként zenére kell csinálni valamilyen berendezett mozdulatot. A férfiak gyakran játszanak katonát (ez a legrosszabb, mert bármilyen tehetségtelen balfácán meg tudja csinálni). :)

Lányok vonatkozásában írom, hogy ha ügyes vagy akkor később lehetsz olyan nő aki a testével keresi a kenyerét (nah, ide írtam azt az egy szót amiért moderálnak egy napja). Ez egy jó szerep, a csajok többsége szereti valamiért, mindig jól mulatnak közben.

Aztán vannak komolyabb szerepek, amikor egyedül kell valamit csinálni a főszereplővel, továbbra is szöveg nélkül, de ott azért már játszani kell rendesen. Lányok vonatkozásában nem emlékszem szerepekre, nekem kellett zenére lefejeznem valakit, vagy halálra ítélni nagy csinnadratta közepette. Utoljára börtönőr voltam, velem kezdődött a jelenet (tehát függöny szét, és én már ott járkáltam fel-alá), majd bejött a főszereplő, adott egy levelet, mire előhoztam a pincéből a szerelmét. :)) Királyság! Az opera egy csoda! Imádádat! Attól már csak a balett van feljebb nálam.

2014. aug. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
oo nagyon jól hangzik :) amúgy kapsz is érte statiszta pénzt?
2014. aug. 3. 21:24
 8/9 anonim válasza:

Kaptam érte pénzt, igen. Ez volt a főállásom otthon (most Londonban élek). Azt hiszem, most nettó 5 vagy 6 ezer forintot adnak egy szolgálatért, ami egy 4 órás próbát vagy egy esti előadást jelent. Nagyon változó, hogy kit hányszor hívnak egy hónapban. Ez nem egy "normális" világ. Ha tetszel a főnöködnek akkor többet hív, ha nem, akár el is felejt egyik napról a másikra, de mivel nincs veszteni valód, kipróbálhatod. Ezen kívül én éppen a "nem normalitása" miatt szerettem. A reggeli próba 10-kor kezdődik, du. 2-kor vége van. Hála Istennek nem egy "gyári feeling" ahová 6-ra be kell érni. Este 6-kor vagy 7-kor előadás 10-11-ig. Csodálatos világ, imádtam.

Én közepesen jó voltam a főnökömnél, ami azt jelenti, hogy kb. 120.000 Ft-ot kerestem havonta. Volt aki a dupláját, sosem jöttem rá, hogyan csinálja. És olyan is volt akit havonta 2-szer hívtak dolgozni.

Ha érdekel, tudok adni kontaktot a női statisztéria vezetőjéhez.

2014. aug. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok és még ugye gimnáziumba járok, tehát nekem nem egy állásra lenne szükségem csak alkalmi munkákra :/:) de azért köszönöm :)
2014. aug. 4. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!