Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azonnal hatályú felmondás...

Azonnal hatályú felmondás esetleges hátrányai?

Figyelt kérdés
Ha nem tudom kitölteni a felmondási időmet akkor a fenti típussal megszüntethetem a munkaviszonyomat?
2014. aug. 1. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem. A rendkivuli felmondasnal komoly oka kell hogy legyen. A nem tudom kitölteni a felmondasi időt, var a masik munkahely, meguntam, stb nem ilyen. A munkaltato munkaügyi pert indíthat, aminek költséget a vesztes fel fizeti, plusz kártérítést kerhet, ami tobb havi munkabered is lehet.

Miért nem tudod letölteni a felmondasi időt?

2014. aug. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

Ne legyünk ilyen negatívak.

Ne felmondással menj, hanem mondd meg, hogy el szeretnél menni, kéred, hogy közös megegyezéssel mielőbb zárjátok le a munkaviszonyt. Tárgyalnod kell velük, mert joguk van megkövetelni a felmondási idő egészét.

Ha nem egyeznek bele:

A: azonnal beadod a felmondásod és letöltöd a felmondási időt.

B: jelzed nekik, hogy bár kérésükre letöltöd a felmondási időt, a motivációd sajnos nem lesz a régi

C: szerződést szegsz és vállalod a következményeit


A B terv egész jó második esélyt szokott adni a közös megegyezésnek. Végül is felmondási idő alatt max annyit tudnak csinálni, ha bénán dolgozol (de semmi károkozás vagy felelősségmulasztás nem ér!!!), max lemondanak a felmondási idő hátralevő részéről. :)

2014. aug. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Pár napja tudtam meg, hogy a másik helyre augusztus 22én kell aláírnom a szerződést és szeptember 1-én már kezdek.


Igen a közös megegyezéssel történő távozást fogom megpróbálni mindenképpen mert tudok érvelni azzal, hogy a továbbiakban nem tudom ellátni panaszmentesen a munkámat.

2014. aug. 2. 13:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Hat az nem érv, max ha nem megfelelően dolgozol, pénzbüntetést szabnak ki rad. Inkabb kegy őszinte es mondd, higy kezdened kellene. Hol dolgozol egyebkent? Egy nagyobb cégnél eselyes, higy elengednek felmondasi ido nelkul.
2014. aug. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagy cég, ebben bízok, hogy "senki se pótolhatatlan" :)


A másik munkával egy gyerekkori álmom válik válóvá úgyhogy keresztül viszem tűzön-vízen, mert sokat tettem érte :)


Esetleg felmondó levél mintát tudtok ajánlani közös megegyezéssel?

2014. aug. 2. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!