Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nincs munkaszerződésem, de...

Nincs munkaszerződésem, de ott akarom hagyni a munkahelyem, így van esélyem megkapni a fizetésem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szakmai gyakorlaton vagyok egy hotelben, és abban egyeztünk meg a főnökkel, hogy a törvény által előírt minimálbér 15%-át fogja fizetni. Már 23 napja ott dolgozok és a szerződést nem akarja odaadni, direkt húzza az időt. Mivel ez a hotel egy másik városban van, én bejárós vagyok ahogy az összes többi dolgozó is. Most az a helyzet alakult ki, hogy elfogyott a pénzem, és nem tudom tovább fizetni a buszköltséget, de nem is nagyon akarom mert nincs szerződésem és így nem akarok dolgozni. Fel akarok mondani mert csak kihasznál, napi 10 órát dolgozok azért, hogy a végén még én jöjjek ki minuszba. Az lenne a kérdésem, hogy ha szerződés nélkül otthagyom, és nem fizetne ki, akkor lenne-e lehetőségem arra, hogy peres úton kapjam meg a pénzt? Annyi bizonyítékom van rá, hogy az összes hivatalos céges emailnél ott az aláírásom, és a többiek is tudnának tanúskodni, hogy ott dolgoztam. Mielőtt még megköveznétek, hogy 10 ezer ft-ért akarok pereskedni, itt nem a pénzről van szó...ez a főnök mindenkit kihasznál és már eléggé elterjedt a neve a városban, én csak szimplán nem akarom hagyni magam.
2014. aug. 3. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:

HA holnap nem mész be sem tud semmit tenni, ha nem írtál alá szerződést.

MAx annyit buksz, hogy nem kapod meg a pénzed.


Sajnálom :(

2014. aug. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
persze, attól nem is féltem h ő csinálna valamit...de legalább a buszköltség árát szeretném valahogy visszakapni, ezért kérdeztem :/
2014. aug. 3. 11:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Lényegében feketemunkás vagy, nem fogsz pénzt kapni és jogi alapod sincs a követelésre. Ezért kell a munkába állás előtt szerződést írni, amiből mindkét fél kap egy-egy példányt.


Ha valaki olyan gyakorlaton van amiért nem jár fizetés még arról is szerződést kell írni, amiben szerepel a 0ft-os fizetés.

2014. aug. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne hagyd magad, nem vagy vesztett helyzetben!


Először is, sürgősen keresd fel a hotel helye szerint illetékes Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőséget. Ők illetékesek ilyen ügyben. Attól, hogy nincs szerződésed, még nem biztos, hogy feketemunkás vagy, csak nagyobb a valószínűsége. Egyébként a szakmai gyakorlatosoknak eleve ennyit is ír elő a törvény. A minimálbér 15 %-át köteles a gyakorlatot adó hely fizetni. (Csak mondom)


Elmondod a Felügyelőségen, hogy mi a helyzet, jegyzőkönyvet vesznek fel róla, és kivonulnak a céghez egy szép kis ellenőrzésre. Valószínűleg tanúkat is meg fognak hallgatni, és arról is jegyzőkönyvet vesznek fel. Majd meghallgatják a főnöködet is. A feltárt bizonyítékok alapján döntenek, és ha igaznak bizonyul az állításod, akkor kötelezik a céget a törvénytelenség helyreállítására, valamint bírságolni is fogják, hogy máskor eszébe ne jusson ilyen.


Te, mint jóhiszemű munkavállaló voltál, ráadásul kezdő a munka világában, és pisztolyt mégsem foghatsz a főnököd fejéhez, hogy adja már oda a munkaszerződésed, és a pénzed.


Menjél nyugodtan, nem lesz belőle Neked semmi bajod!

Simán életszerű a helyzeted, főleg, hogy nem évek múlva jut eszedbe ennek rendezése, hanem viszonylag hamar, 30 napon belül.

2014. aug. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!