Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért utálnak a munkahelyemen?...

Miért utálnak a munkahelyemen? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Párommal már 5 éve együtt vagyunk. Jelentkeztem gépészmérnöknek, a párom is az van egy saját cégük, sajnos az apukája meghalt aki vitte a céget így az én párom irányít mindent. Mikor befejeztem az egyetemet, rögtön oda fel is vettek, szerettem is volna ott dolgozni mert érdekel ez a terület. Már eleve azért nem szerettek mert, nő létemre ilyen végzettségem van. Illetve én vagyok a gyártásvezető, mikor oda megyek a munkásokhoz kiosztani a feladatokat, sokan lenéznek mert fiatal vagyok, sokan komolyan sem veszik amit mondok. Sokat vagyok kint a gyártási folyamatoknál, amiben tudok segítek nekik a munkában is. Kedves vagyok velük érdeklődöm felőlük mert tényleg érdekel, hogy mi van velük, bármi bajuk van jönnek megtudják velem beszélni. Mikor bemegyek az irodába ott is összesúgnak az emberek mikor bemegyek. Bemegyek a konyhába egy kávéért, akkor aki bent van szépen kivonul, hogy ne keljen velem egy légtérben lenni. Szeretnék kilépni a cégtől, de tudom, hogy ez a páromnak nagyon rosszul esne. Mit tehetnék, hogy megkedveljenek?



2014. aug. 3. 18:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
mert a főnök párja vagy. akármilyen jó lehetsz a szakmában, soha nem fognak rád emberként tekinteni, lévén csak egy csókósnak tekintenek, aki csak azért van a cégnél, mert a főnök a párod. sajnos ezzel nem tudsz mit csinálni, vagy el fogadod, vagy nem foglalkozol velük, hogy mit csinálnak a hátad mögött. ki ne lépj, mert annak a sok proli csak örülne és a saját sikerének vélné.
2014. aug. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Egyetértek az elsővel ,mindig is utálni fognak, nem fogják elismeri a tudásodat. Én nem foglalkoznék vele a helyedben, ha felettük állsz, akkor aggódjanak ők a te véleményed miatt, ne fordítva. Nem sok főnököt láttam, aki amiatt aggódott, hogy utálják a beosztottjai. De ha végképp nem bírod, akkor keress másik helyet. Engem nem érdekelne, hogy a saját sikerüknek vélnék, én nem tenném magam tönkre mások kedvéért. De a párodnak csak akkor szólj, ha már van saját munkahelyed. ÉN így voltam apámmal, kicsit megsértődött, de aztán megértette.
2014. aug. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%

Nyilván igazuk is van, hisz egy szót nem írtál arról, hogy te valóban értesz is a munkádhoz. Iskolából beestél vezetőnek csókosként. Tök logikus, hogy mindenki lenéz amiatt, hogy tapasztalat és valódi tudás nélkül kaptál ilyen állást, aki pedig értene hozzá, az nem kap lapot.


Ergó esélytelen, hogy megkedveljenek. Ha te is lentről kezdted volna és valódi tudással lépegettél volna felfelé a ranglétrán, akkor valszeg több tiszteletet kapnál.


A szomorú az, hogy ezt meg sem érted.

2014. aug. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

Kedves 3. Azért ez nem teljesen igaz, ebben a formában.

Igazad lenne, ha ez egy állami nagyvállalat lenne. Viszont egy családi vállalkozásról van szó, tehát a főnök dolgozott meg mindenért, ő alapította, ő vállalja mindenért a kockázatot. Ez esetben igenis joga van azt kinevezni főnöknek, akit csak akar, ezt tiszteletben kell tartani mindenkinek.

2014. aug. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Kettő, túl rendes vagy. Ha emberként bánsz az átlagos munkásokkal, akkor nem fognak tisztelni.
2014. aug. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Természetesen nem vagyok a legjobb a szakmában, amit nem értek, vagy nem tudok azt megkérdezem a többi mérnöktől. De mondhatom azt, hogy értem és tudom is amit csinálok, a gyakorlati időmet is ennél a cégnél töltöttem, sokat voltam bent még suli időben is.

Kedves 5. válaszoló. Persze, hogy kedves vagyok velük, hisz megadom nekik a tiszteletet mivel idősebbek nálam.

2014. aug. 3. 19:35
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Persze,hogy joga van azt felvenni akit akar, de ettől még a tiszteletet jogosan nem fogja megkapni a büdös életben így.


Kérdező, sajnos nem érted.

Próbálom elmagyarázni.


Dolgozol egy helyen mint átlagos dolgozó. Egyszer csak kapsz egy új főnököt, a nagyfőnök barátnőjét aki frissen esett ki a suliból. Nulla tapasztalattal, és kapásból főnöl, azt se tudja mi az kemény munka, megküzdeni mindenért. Hogy állnál te hozzá? Nem zavarna?


Tisztelnéd? Miért? Hisz a főnök barátnője, ennyi, ezért lehet a főnököd, semmi több, nem azért mert annyira jó szakember. Te nem olyan főnököt akarnál magadnak aki tapasztalt?


Ha ebből nem érted meg a problémát, akkor nem tudok mit mondani. Nem bántás tényleg.

2014. aug. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Még annyit elfelejtettem írni, hogy a cégnél nem tudja csak 3 ember, hogy mi kapcsolatban vagyunk. Köszönöm mindenkinek a választ, nagyon hasznosak voltak a számomra! Mindenkinek ment a zöld kéz! További szép estét! :)
2014. aug. 3. 20:50
 9/12 anonim ***** válasza:
95%

Hidd el, az egész cég tudja, hogy a főnök barátnője vagy.


És nem azért súgnak össze a hátad mögött, mert nő vagy illetve fiatal - hanem azért, mert a főnök barátnője vagy.


Ezt "lemosni" magadról nagyon-nagyon nehéz lesz. Bizonyítanod kell mindenki előtt és akkor idővel sikerülhet.

2014. aug. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%

Engem főnökként baromira nem érdekelne, hogy a csóró proli munkás mit gondol rólam, vagy hogy hajlandó-e velem együtt kávézni.

Volt már tapasztalatom a másik oldalról is, szalagnál dolgoztam nyári munkában, egyszercsak a hülye nagyfőnök elköpte ott a többiek előtt, hogy én amúgy felsőoktatásban tanulok.

Na, addig nem volt semmi gond, onnantól kezdve egy rakat hülye proli "kollégám" izgult rám, basztatott ezzel napestig. Szerencsére hamar otthagytam őket, az utálat kölcsönös volt.

Szerintem ne foglalkozz velük, az irigy proli kisembert úgyse győzheted meg arról, hogy nem ő (és nem te) a felelős az egész elcseszett nyomorult életéért, azért, hogy neki kell az esztergapad mellett állni, és nem neked.

Egyébként a legtöbb lelép fél-egy éven belül úgyis az ilyen helyekről.

Viszont, ha némelyik nagyon zavar, azt én szívfájdalom nélkül kirúgatnám.

2014. aug. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!