Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten mennyi a reális...

Budapesten mennyi a reális diplomás kezdő fizetés?

Figyelt kérdés

Gondolkozom azon, hogy a fővárosban próbáljak szerencsét, most szereztem diplomát az SZTE-GTK-n.

Érdekelne, hogy milyen fizetésre számíthatok, illetve arra lennék kíváncsi, hogy ti mennyit kerestek, milyen pozícióban.


Köszi!


2014. aug. 3. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Milyen diplomával? Programozóként nettó 200, bölcsészként minimálbér a mekiben.
2014. aug. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

A GTK-n milyen szakon?


Gazdasági diplomával általában, ha van élő nyelvtudásod úgy 250K Bruttó plusz mínusz pár 10K.

2014. aug. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

#1: GTK, vagyis Gazdaságtudományi Kar.


Nyilván nem programozó vagy bölcsész :)

2014. aug. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Honnan tudná az 1-es, mit jelent a GTK? Sose látott egyetemet, csak nyomja a sablon dumát, hogy info jó pénz, bölcsész meki.
2014. aug. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
#1: hány minimálbérért dolgozó bölcsészt ismersz? Én egész konkrétan nullát.
2014. aug. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
1-eske akkor látott egyetemet belülről, amikor én a Niagara vízesést :9 Bár én azt fogom látni :) EZ a különbség :)
2014. aug. 4. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2014. aug. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Fővárosban élek, dolgozom, közel már a 40-hez bankszektorban (elemzés).


Nálunk a pályakezdő közgazdászok (élő, normális angol nyelvtudással és normális excel-adatbázis kezelési ismeretekkel) 200-250 eFt közötti bruttó alapbért és havi átlag 20 eFt cafeteriát kapnak.

Amennyiben van használható számviteli tapasztalatod (mérlegképes, IFRS stb.) is, illetve akár gyakorlaton, diákként láttál már, használtál már ügyviteli szoftvereket akkor egy picit lehet ennél több. Második nyelv magasabb szintű ismerete is lehet plusz előny, ha olyan céghez mész, akinek a közeli országokban pl. leányvállalata van.


Nálunk sok fiatal van, de általában diákmunkásként már egyetem mellett dolgoznak itt (kezdetben mindenféle rögzítési feladatok, számlázás stb.), később gyakornokként és közülük kerülhetnek ki az állandó dolgozók egy része is, ha adódik olyan munkakör (...és persze nagy a fluktuáció).


A barátnőm egy bizonyos ismert kiskereskedelmi cégnél pénzügyi vezető. Náluk a pénzügy-számviteli osztályon vannak pályakezdők (szintén nagy fluktuációval)- ott 170-190 eFt-os bruttó alapbért tudnak adni, valamennyi cafeteria ott is van.


Be lehet persze a Deloitte, McKinsey stb. ismert cégekhez is kerülni pl. de oda megfeszített munkabírás, igen jó képességek szükségesek és az, hogy néhány évig félretedd a családalapítási, nagyobb magánéleti terveidet- ehhez azonban már ott kellene tapicskolnod gyakornokként :)

2014. aug. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!