Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hallott már valaki az online...

Hallott már valaki az online tőzsdézésről? (többi lent)

Figyelt kérdés
Ma hívtak Londonból ezzel a tőzsdézéssel kapcsolatban. Állítólag kereskedni kellene az interneten. Valakinek van valami tapasztalata, hogy ez árverés-e, lehet-e vele pénzt keresni? Hogyan működik ez az egész?

2014. aug. 5. 20:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Véletlenszerűen rádtelefonáltak Londonból? Mert ha igen, akkor csalás. Ha valami ismerősöd, akkor kérdezd tőle. Persze a neten lehet tőzsdézni, igen. Brókereken kersztül.
2014. aug. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Lehet vele pénzt keresni, de ez így elég érdekes hogy "keresnek Londonból tőzsdézéssel kapcsolatban"


Ez úgy működik, hogy befektetsz egy bizonyos mennyiségű pénzt, amivel tudsz részvényeket venni és eladni. Mindegyik bróker lehetőséget nyújt arra hogy előszőr demo számlán (nem igazi pénzzel) kipróbáld magad. Én ezt javaslom mielőtt pénzt fektetnél bele.

2014. aug. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%

Nem, felejtsd el, átverés. Mondjuk fura, hogy így rádtelefonáltak, nem regisztráltál be valahol?

A férjemnek 2 éve van demoszámlája, ott már folyamatosan nyer, most kezdte az élesen, de persze nem nagyon tud nyerni, csal a bróker, belenyúl a számlájába, nem engedi lezárni, amikor nyerni lehetne.

Én kb. 2 hónap alatt leszűrtem ezt, és nem fektettem bele több időt, ő még optimista.

Vigyázz, ez olyan, mint a szerencsejáték, függőséget okoz, és sorra veszíted el a pénzed.

Állítólag van akinek megéri, de ez is egy szakma, évekig kell tanulni, ha addig nincs aki eltartson akkor mi van?

Mellesleg az én szerény véleményem szerint ez csak a nagybefektetőknek meg a brókereknek éri meg. Nekünk nem.

2014. aug. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

"A férjemnek 2 éve van demoszámlája, ott már folyamatosan nyer, most kezdte az élesen, de persze nem nagyon tud nyerni, csal a bróker, belenyúl a számlájába, nem engedi lezárni, amikor nyerni lehetne. "


Vagy a férjed hazudik vagy te. Ilyen természetesen nincs.

2014. aug. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
#4 Én nem mondanám hogy hazudik, inkább hogy nem ért hozzá. Azt pl. elképzelhetőnek tartom hogy a bróker a nagy forgalom miatt nem tudja teljesíteni az üzlet lezárását. (Mindenki elad, senki sem vesz)
2014. aug. 6. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%

"a bróker a nagy forgalom miatt nem tudja teljesíteni az üzlet lezárását. (Mindenki elad, senki sem vesz)"


Ilyen nincs. Van egy adás-vételi könyv, amiben jegyzik az adási és vételi szándékot, ha egyenlő a kettő megtörténik az üzlet. Értelemszerűen a legmagasabb vételi és a legalacsonyabb eladási fog találkozni mindig. Extrém esetben (!!!) létezik elméletileg olyan hogy annyira gyorsan változik az árfolyam hogy másodpercekkel később tudja lezárni az adott kötést, mert pl másodpercen belül több millió üzlet kötődik, de ezen nem bukik valaki folyamatosan, mert ez olyan mint a fehér holló, csak urbánus legendák szólnak róla, még ember fia nem látott ilyet személyesen. Szinte csak elvi lehetőség.

Sokkal inkább arról van szó, hogy a demószámlából átülve valós pénzre, az ember máshogy áll a kereskedéshez. Vagy eddig nem volt pluszban a demószámlával, csak azt egy gombbal újra lehet tölteni, így a nagy bukások "elkerülhetőek" vagy a taktikája amit eddig folytatott csupán szerencse volt, amit valós pénzzel már értelemszerűen nem mer megcsinálni. Emiatt aztán kifogásokat keres: csalnak, rossz a rendszer, épp pechje volt, stbstb.

A demó számla arra való hogy saját taktikát találj, konzekvensen kövesd hogy tanulj belőle és lásd hogy ha valamit változtatsz, milyen hatással van a számládra, ezáltal tudj pozitív irányba elmozdulni. pl kilépő, belépő-pontok helyesebb meghatározása.

Nem írok kisregényt, a lényeg hogy az illető férje a tipikus önbecsapó, nem lesz sikeres. Már csak bankroll management szabályait kell betartania, és nem feltenni az első éles számlára a családi vagyont és nem lesz baj.

2014. aug. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazából nekem kínai ez az egész szóval nem valószínű hogy tudnék vele keresni. Ha ilyennel akkar az ember foglalkozni hogy érdemes nekiallni?
2014. aug. 7. 15:08
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

3.as vagyok. Köszönöm szépen az építő kritikákat és a 0 százalékot. A férjem 2 éve ezzel foglalkozik, online robotokat ír, nekem pénzügyi diplomám van. Ne próbáljátok már megmagyarázni nekem mi az ajánlati könyv. Forexen eleve nincs is.

És igen, nagyon gyakori jelenség, hogy a bróker nem engedi lezárni a számlát, mondván, hogy akkora a forgalom, hogy mire lenyomod az entert, már nem annyi az árfolyam. Ezt hívják offquote-nak.És órákig mesélhetnék, hogy milyen trükkökkel húznak le a brókerek, a bátyám már úgy is járt, hogy simán levették a pénzt a számlájáról,majd később azt mondták, hogy sajnálják, biztos éjszaka a robotja nyitott pozíciót, ők erről nem tehetnek. Gyakorlatilag semmi kontroll nincs.


A magyar tőzsde egyébként nem annyira veszélyes valóban, de ahhoz nagyon magas tőke kell, hogy egyáltalán a havi minimálbért megkeresd vele.

Ha gondolod vágj bele, látom sok szakértőtől kaphatsz itt ingyenes tanácsot.

2014. aug. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#4 Ugye te valami bróker ügynök vagy! Hát persze hogy ilyen nincs... Hogy is lenne. És a politikusok sem lopnak természetesen.

#5 Gondolom az a fogalom hogy requote és offquote nem mond semmit, mert ugye ilyen sincs...

Ugyanakkor jól elbeszéltek egymás mellett, mert devizatőzsdén (forex) igen, van ilyen! Az értéktőzsde már nem ennyire sarkos.

Kérdezőnek azt javaslom, hogy ne tegyen be egy fillért sem, amíg nem ismerte meg ennek az ágazatnak a jellemzőit (legalább egy év demón, és aztán is csak apró pénzzel), mert BUX lesz a vége. Azért kereshették fel, mert valószínűleg nyitott egy forex-es demó számlát. Ott pedig ki kell tölteni a személyes adatokat. A bróker pedig fel fogja hívni.

És felhívom a kérdező figyelmét arra, hogy itt csak full-profi forex mágusok vannak, és mindenki jobban tud mindent a másiknál, és mindenki ebből él. Szóval Csak bátran.

2014. aug. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"És igen, nagyon gyakori jelenség, hogy a bróker nem engedi lezárni a számlát, mondván, hogy akkora a forgalom, hogy mire lenyomod az entert, már nem annyi az árfolyam."


És mégis milyen gyakori? Mert 6 év alatt egyszer se futottam bele. Melyik charton? Melyik cégen, melyik programon keresztül történt?

2014. aug. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!