Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól gondolom, hogy kevesebb...

Jól gondolom, hogy kevesebb fizetés, de szakmai előrelépés (lehetősége), fejlődés többet ér, mint a több fizetés, és egy határozott idejü szerződés?

Figyelt kérdés
Köszönöm.

2014. aug. 5. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Ki kell számolni, a határozott idejű szerződés (mondjuk 3 év) ideje alatt havi bruttó 200 az pl. 200x36=7,2 millió.

Egy szakmai előrelépési lehetőséggel rendelkező munkahelynél az első lépcső mondjuk 170, a második 200, a harmadik 230, s évenként van előrelépési lehetőség: 170x12+200x12+230x12, ugyanúgy 7,2 millió, viszont ha nem sikerül előrelépni egyszer sem, az csak 6,1 millió, ha meg csak egyszer az 6,5-6,8 millió.

A következő lépés, hogy behelyettesíted a saját számaidat (vagy legalább azt, amire számítassz), s nagyjából megtudod, melyik a jobb. Persze az emberek szerintem jobban szeretnek olyan helyen dolgozni, ahol van valami cél a szemük előtt, fix fizu az a rutinosabbaknak való, ha ellentudnak állni a befásulásnak.

2014. aug. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi időre szól az a határozott idő? Mennyivel több a fizetés?

Én 330.000 bruttóért dolgoztam határozott idővel, igaz akkor nem is lett volna másik lehetőség. Lejárt a szerződés, hitegettek, hogy kapok másik munkát, de pályáznom kellett,és sorra utasítottak el. Így kerestem cégen kívül melót, 290.000-ért találtam is. Végül a cég is ajánlott egy másik munkát 370.000-ért, ugyan nem határozott időre, de nyílt titok, hogy be fogják zárni, lehet, hogy az idén, lehet, hogy 4 év múlva. Én a kevesebb pénzért a határozatlan idejűt választottam.

(Igaz nekem még plusz tényező volt az ingázás is, de a benzint fizették volna.)

Akkor én is feltettem itt ezt a kérdést, és mindenki azt mondta, hogy a kevesebb pénzt válasszam.

Nekem fontos a biztonság, és a mai világban akár egy-másfél év is lehet, mire találsz munkát.

2014. aug. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A fixből pár hónap van még hátra, a másikat csak meg akarom pályázni, mert váltani akarok. Minden erővel meg akar a vezetőség tartani és nem ijed vissza kihasználni a gyengeségeimet ergó manipuláció. Erre már rájöttem. Viszont ők sem tudják de inkább ugy sejtik szerintem ők is, hogy hosszabbítás nem lesz, multicég. Vállalhatóan kevesebb de konkrétat az újról még nem tudok, a lényeg az az, hogy mielőtt itt emelést kaptam volna X idő után, kb annyi lenne a másik esetleg 15 ezer forinttal kevesebb. Az sem tudom, határozatlan lenne-e, de ma már rájöttem, tökre mindegy, akarok váltani. Nem a pénz a legfontosabb, hanem az életkörülmények is számítanak, nyugodtság, és a környezet is... Ezért simán beáldozok havi X összeget, ha így inkább önmagam lehetek. Talán itt a lényeg.
2014. aug. 6. 00:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Gondold át azt is, hogy mennyire biztos a szakmai előrelépés. Váltáskor mindenkit szakmai fejlődéssel kecsegtetnek, na meg azzal, h milyen májer szakemberek vannak nálunk.


De ez nincs mindig így...

2014. aug. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a nagy helyzet, h a pozício eleve előrelépés lenne nekem
2014. aug. 6. 15:53
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazából már eldőlt.
2014. aug. 6. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!